Přejít na obsah

Korekce spotřeby palubního počítače


Ondras77

Doporučené příspěvky

Mám takový problém, posledních pár měsíců se mi zdá, že palubní počítač ukazuje spotřebu, která není pravdivá. Dříve mi ukazoval maximálně do 8 litrů a nyní ukazuje třeba i lehce přes deset, nevíte kde by mohl být problém? Předem díky všem za poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový problém, posledních pár měsíců se mi zdá, že palubní počítač ukazuje spotřebu, která není pravdivá. Dříve mi ukazoval maximálně do 8 litrů a nyní ukazuje třeba i lehce přes deset, nevíte kde by mohl být problém? Předem díky všem za poznatky.

Zvýšena spotreba ale môže opačne znamenať,že sa niečo deje s motorom.Skús to napichnúť na VAG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondráši, ty chlape lol

bez VAGu nemá smysl spekulovat. Dál je potřeba vědět, zda spotřeba dle PP odpovídá cca spotřebě vypočítané

dle tankování. Jestli ano, tak K.O. bude pravděpodobně lambda sonda (ta má výrazný vliv na spotřebu, ŘJ tam pumpuje mnohem více paliva, a až jí třeba později vyndáš, bude černá jako uhel - příliš "bohatá" směs se tomu říká). Tím pádem jsi ve špatné sekci: NIKOLIV elektrika, ale sekce Motor (!) Pak se totiž v těchto tématech blbě hledá :palec2:

Nic ve zlém, takže: od pípnutí rezervy natankuj, zapiš si údaje (počet litrů versus ujetá vzdálenost - v matematice platí jednoduchý vzorec: počet litrů děleno počtem ujetých km x 100 = průměrná spotřeba) a porovnej je s údajem na PP.

Dál šupej na VAG, jinak to jsou od nás jen spekulace ;) VAG ti řekne, kde je cca závada a VIS zase napoví, jak to opravit.

(napíšu ti, když mi pošleš z VAGU číslo závady).

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondráši, ty chlape lol

bez VAGu nemá smysl spekulovat. Dál je potřeba vědět, zda spotřeba dle PP odpovídá cca spotřebě vypočítané

dle tankování. Jestli ano, tak K.O. bude pravděpodobně lambda sonda (ta má výrazný vliv na spotřebu, ŘJ tam pumpuje mnohem více paliva, a až jí třeba později vyndáš, bude černá jako uhel - příliš "bohatá" směs se tomu říká). Tím pádem jsi ve špatné sekci: NIKOLIV elektrika, ale sekce Motor (!) Pak se totiž v těchto tématech blbě hledá :palec2:

Nic ve zlém, takže: od pípnutí rezervy natankuj, zapiš si údaje (počet litrů versus ujetá vzdálenost - v matematice platí jednoduchý vzorec: počet litrů děleno počtem ujetých km x 100 = průměrná spotřeba) a porovnej je s údajem na PP.

Dál šupej na VAG, jinak to jsou od nás jen spekulace ;) VAG ti řekne, kde je cca závada a VIS zase napoví, jak to opravit.

(napíšu ti, když mi pošleš z VAGU číslo závady).

tak to bylo celkem vyčerpávající. :) Spotřebu sem timhle selským rozumem počítal a vyšlo mi zhruba 6,5l/100km, takže úplně jinde od palubáku, je to fakt divný, myslel sem právě, jestli nemůže být něco špatnýho na samotném měření palubním počítačem. ;) Každopádně moc díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bylo celkem vyčerpávající. :) Spotřebu sem timhle selským rozumem počítal a vyšlo mi zhruba 6,5l/100km, takže úplně jinde od palubáku, je to fakt divný, myslel sem právě, jestli nemůže být něco špatnýho na samotném měření palubním počítačem. ;) Každopádně moc díky :palec2:

Palubák trochu fixluje u všech aut.. Mě to dělá cca 0,5 l při tzv. průměrné krátkodobé spotřebě (jízda jen tam).

i při té dlouhodobé spotřebě (vypozorovány delší trasy a reset vždy po 10.000 ujetých km.) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vikino: nechcu se hádat, ale proč by tam přímo z výroby nebylo 100 % tolerance ? = odchylka teoreticky 0.. myslíš, že by škodovka chtěla řidiče schválně klamat, že jezdí za míň/víc ? Mi to spíš přijde jako klasická toleranční chyba, než že by to bylo v nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Môžem potvrdiť na budíkoch 6Y1 to nastavovanie ide v pohode! :palec2:

Po montáži pal. PC som bol zvedavý aká je tam presnosť podla PP bola spotreba 6l/100km podla tankovania vyšla 6,4l/100km.Tak som Vagom nastavil PP na 105% Prednastavené bolo na 100%.Uvidíme ako dopadne dalšie meranie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Najdeš to na štítu budíkov zo zadnej strany takže najlepšie vybrať.nie je to nič zložité Alebo v etke podla vin kodu . :)

Reklamovať to skúsiť môžeš ale asi neuspeješ lebo ti povedia,že to je iba informatívny údaj ale môžu ti to prestaviť ak to pôjde je to práca na 5min. :palec2:

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Môžem potvrdiť na budíkoch 6Y1 to nastavovanie ide v pohode! :palec2:

Po montáži pal. PC som bol zvedavý aká je tam presnosť podla PP bola spotreba 6l/100km podla tankovania vyšla 6,4l/100km.Tak som Vagom nastavil PP na 105% Prednastavené bolo na 100%.Uvidíme ako dopadne dalšie meranie.

[/quote

Ďalšie meranie vyšlo asi takto PP: 6,7l a tankovanie: 7l lol

Skúsim zdvihnúť na 110% ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...