Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak kluci, dnes jsme s RomanemR25 koukali do navodu Tempomatu na OII a je tam cervene napsano, ze kazda Octavie vyrobena 07/2005 a vyse ma pripravu na tempomat... Kamos ma 05/2007 a je z toho stejne chytry jako vy, tudiz nevi zda ma ci nema. Neni nikde napsano ze ty drive vyrobene treba nemaji, je mozne ze to byl nejaky paket ci cert vi! ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davon - aby šla zapojiť páčka tempomatu, musí tempomat podporovať RJ volantového modulu. A exitujú jednotky aj s tempomatom aj bez neho. Ale ak má vozidlo palubný počítač alebo MaxiDot, má aj podporu tempomatu.

OK v tom pripade nevim, proc to do navodu na tempomat pisou... Jen jsem psal co tam stoji cervenym pismem! ;) Takze pokud kamos ma palubni pocitac, je jiste, ze mu tempomat pujde? Maxidot nema! :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ani do návodu nemusia napísať celkom pravdu. Ak sa nemýlim, tak Classic pelubný počítač nemá. A čo sa týka verzie Rj pre PP a MaxiDot, tak v ETKE nie je iná verzia RJ. Buď má počítač alebo nemá. Okrem toho už tu na fóre niekto menil PP za MaxiDot a RJ pod volantom nemenil. Čo by moje slová len potvrdzovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani do návodu nemusia napísať celkom pravdu. Ak sa nemýlim, tak Classic pelubný počítač nemá. A čo sa týka verzie Rj pre PP a MaxiDot, tak v ETKE nie je iná verzia RJ. Buď má počítač alebo nemá. Okrem toho už tu na fóre niekto menil PP za MaxiDot a RJ pod volantom nemenil. Čo by moje slová len potvrdzovalo.

Ano, ja jsem menil palubku s malym zelenym PP za MaxiDota. Nemusel jsem menit navic zadnou RJ, pak jsem si hned nechal nahodit i tempomat (mam Ambiente vybavu). A vse bylo pouze o zamene dilu, nebylo potreba navic menit zadnou RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate nahodou nekdo naskenovany navod na montaz tempomatu??? Docela by mi to pomohlo..Mam packu a kabely,ale nevim jak na to pokud nechci do servisu.Zvladnu to doma???Mam r.v. 10/05 Diky moc. Pokud mate ten navod prosim na e-mail. : risa.svoboda@seznam.cz

Ja jsem servisakovi pod ruky nekoukal, ale co jsem zahledl tak to napojil na stavajici kabelovy svazek u volantu. Ale je treba pak to dat na VASila a nakodovat tempomat ...

Montaz (zamena packy) vyzaduje shozeni volantu z tyce rizeni, pozor na airbaga (vypnout baterku !).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,

momentálně řeším dodatečnou montáž tempomatu do Tourana. Nemá palubní počítač, řídící jednotka má označení 1K0 953 549, podle ETKY tedy nelze použít na řízení tempomatu. Dodatečné označení písmeny A,B,F,E,G označuje jednotky, které by měly tempomat umět (a taky MF volant, PPC). Některé za předpokladu výměny vypínacího kroužku (1K0 959 653). Předpokládám, že hardwarově se jednotky od sebe neliší, spíše je v každé jiný software. Otázka zní: Jsou tyto jednotky zaměnitelné mezi vozy VW a Škoda? Ptám se na to, jestli software ze Škody neomezí použití v jiných koncernových vozech. Nebo lze software stávající jednotky přehrát, aby spolupracovala s tempomatem?

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Jen mi nejde do hlavy, proč škodovka nemá senzory na pedálech jako mají jiná auta s tempomatem. měl jsem za to, že tempomat by se měl vždy deaktivovat sešlápnutím brzdy, spojky a i plynu... kámoš u Volhy S80 to tak má...

Zaujímavé, že by Volga bola tak pokroková a má aj tempomat? :D

Ale samozrejme, že Ako Fabia, tak aj Octavia II majú snímač polohy predálu brzdy (to má snáď každé auto kvoli brzdovým svetlám) a rovnako aj pedálu spojky (kvoli tempomatu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Miccap.. Tempomat u O II se vypíná po sešlápnutí brzdy a spojky, při sešlápnutí plynu se pak rychlost sama vrátí na stanovenou hodnotu, to je příjemné při předjíždění..mně to tak vyhovuje. Pokud šlapu na brzdu nebo na spojku, auto si oprávněně myslí, že se něco děje a chová se bezpečně, proto ten systém vypne. To by asi byl velký prů....švih, kdybych dobrzdil a auto zas začlo zrychlovat :blbec: Po přidání plynu třeba k předjetí se naopak auto chová komfortně..nemusím nic mačkat a o nic se starat, jen sundám nohu z plynu..

To TomasMarny.. pokud se jedná o stejné označení dílu, neměl by být rozdílný software, mělo by to být záměnné. Já měl na tempomat koncové písmeno A, na multifunkční volant jsem pořizoval AM. Ty dvě se neliší jen softwarem, ale je na nich vidět, že v té jednodušší jsou některé pozice v konektorech nevyužité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kablíky jsou na nic, aspoň u mně to tak bylo. Je potřeba propojit modrou svorkovnici v levém horním rohu pod palubkou a svorkovnici na ŘJ sloupku řízení..

dik, nevies mi to odfotit. Pripadne akym kablom to treba prepojit, ake koncovky. aky ma byt dlhy ten kabel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych musel zase půl palubky odstrojit, ale měl bych někde mít ofocený návod na montáž, tak to zkusím nascanovat.. Konec kabelu pod tu palubku mi zapojili v servisu a nechali mi ven pod sloupek koukat kabel..neměli pin do svorkovnice ŘJ pod sloupek řízení..to je servis :) Tak jsem se musel obrátit na soukromníka, který 100 metrů od nich !!! taky dělá elektriku. Ten mi říkal, že je to klasický konektor, co jich jsou plné oktávky..pochopil jsem, že i O I. Ten kabel si nech delší, protože ho musíš proplést až k sloupku řízení, tam je potřeba rezerva, protože sloupek je polohovací..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...