Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte,

přestala mi fungovat páčka tempomatu a tak jí musím vyměnit.

Jak na to - podle dílenské příručky musím sundat : 1. volant

2. demontovat řídící jednotku elektroniky sloupku

3. vratný kroužek

4. nakonec páčku

Je to opravdu vše nutné?

Musí se odpojit baterie?

Po nandání nové páčky musím něco aktivovat?

Prosím o radu :help:

Díky moc budu moc zavázaný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měníš kus za kus, takže nic nově kódovat nemusíš..jestli nebudeš vypojovat baterku, jde to..záleží na míře tvé osobní statečnosti..teoreticky tím nic nezpůsobíš.

Tu řídící jednotku elektroniky sloupku řízení necháš zapojenou na kabelech, jen ji musíš stáhnout dolu z konektorů, co jsou na sloupku. Musíš sundat i kroužek, protože páčku po odjištění vytáhneš axiálně směrem k volantu, takže by ti překážel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyměnil páčku tempomatu. Moc dík za radu od Jirik.DC :palec2: a další, u kterých jsem mohl čerpat informace.

Postup jsem dal do - Instalační manuály!!!

Jen doufám, že je to O.K.

Mám ještě otázku pro ty, co to již mají zmáklé : po výměně a montáži, jsem připojil baterii a stejně mi zůstala svítit kontrolka airbagu a kontrolka protiskluzu. Obě však zhasly asi po 50-100 m jízdy.

JE VŠE VPOŘÁDKU??? kol114:help:

DÍK ZA RADU

MILOŠ

Editováno: , autor: Miloš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně :palec2:

Jinak ty kontrolky pak zhasnou, to je v pořádku..tuším, je to i v manuálu, co se stane po odpojení baterky. Jen když je vyndaný bag, tak se nesmí otočit s klíčky, to se načte závadá=bag je funkční, jen svítí kontrolka.

Moc děkuji za pomoc i za radu.

Včera auto plně v provozu - vše O.K. :p Tedy podle manželky :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

U OII vyr. 3/2005 se dala přídávat/ubírat rychlost i cvákáním na kolíbce tempomatu (např. 4x zvýšení o 10 km/h). Nevíte jde to nastavit (nakódovat) i u nových modelů. U OII 7/08 to vypadá, že se rychlost mění jen po dobu držení kolíbky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mrknete na www.elerte.cz Jde namontovat do kazde Octavie II. Pouze u mene komfortnich a nebo starsich OII je nutne natahnout vodic ze sloupku rizeni do svorkovnice v meziprostoru. Pak jen zadat 11463 v motoru a zmena kodovani v RJ sloupku rizeni (elektronika volantu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Opakuji dotaz, jestli se nenaskytne někdo kdo zná odpověď.

U OII vyr. 3/2005 se dala přídávat/ubírat rychlost i cvákáním na "kolíbce" tempomatu (např. 4x zvýšení o 10 km/h), tedy ne jen pouze držením kolíbky.

Nevíte jde nastavit přidávání rychlosti cvakáním (nejen držením) i u nových ročníků? U OII 7/08 to vypadá, že se rychlost mění jen po dobu držení kolíbky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ahoj, mam jednotku 1K09535449AN a pry na tuto jednotku tempomat nenapojim. Muzete me nekdo tuto informaci overit? Rok vyroby 2005/08.

Pokud by sel namontovat, je to nekdo z Prahy (a okoli) kdy by ho namontoval ? (packu mam) Diky

Ja jsem si ho taky nechaval dodelavat a taky sem pry nemel jednotku co podporuje tempomat. Ale v servisu byl nekdo tak sikovnej ze to dokazal a uz to chodi jak ma:-) i bez ty jednotky, tak nevim jak to dokazali. Mel jsem to v Roudnici nad Labem Skoda Gerhard Horejsek. Z kus se poptat tam, jestli tam toho sikovnyho elektrikare porad jeste maj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mám taky tempomat...je to super. Velké díky patří Smahonymu, ktery rozebral, vyměnil, složil a nakódoval...to vše na chodníku, ve tmě a bez baterky :palec2:

Prechozi info, ze moje jednotka nemluvi s tempomatem byl nejaky error...asi Skodovacky sotek :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,chci se zeptat.Koupil jsem origo tempomat a nedostal jsem k tomu zadnou kabelaz.Ve Skodovce mi bylo receno,ze moje sloupkova jednotka tempomat podporuje,ale ze se tam musi dotahovat nejaky kabely od tempomatu do svorkovnice.Mate s tim nekdo zkusenost,jak se tam ten tempomat montuje??Dekuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý večer pánové,

tak jsem se rozhodl pro tempomat do své Octávky II 1.9 TDI 77 kw, ambiente, r.v 11/2005 a zatím jsem nebyl moc úspěšný.

Páčka namontována ale tempomat nefunguje. Po pročtení tohoto fora jsem si myslel, že bude chybět nějaká kabeláž (ten jeden kabel), ale zdá se že tam je vše?

Piny v jednotce pod volantem jsou obsazeny následně: pin(včetně) 11 až 15, pak 17 až 20.

Na pinu 13 černý kabel s bílím pruhem.

Na jednotce sloupku volantu je uvedeno VW 1KO 953 549 AF.

V motoru 01 v login 11 nastaveno 11463 a proběhne i potvrzení.

Možná zkusit ještě nějaký test páčky jestli to lze přes VAG??? Páčka je ale nová.

Po připojení Vagu se stále i přes snahu vymazání objevují tyto dvě chyby:

Adresa 01: Motor

Objednací číslo řídící jednoky: 03G 906 016 K

Systém a/nebo verze: R4 1,9L EDC G000SG 7002

Kódování: 0000071

Číslo dílny: WSC 73430

Nalezena 1 chyba:

18107 - datovy BUS pohonu: chybejici sdeleni od ridici jednotky sloupku rizeni

P1699 - 000 - -

Readiness: 0 0 1 1 1

a

Adresa 16: Elektronika volantu

Objednací číslo řídící jednoky: 1K0 953 549 AF

Systém a/nebo verze: Lenksäulenmodul 034 0070

Kódování: 0000012

Číslo dílny: WSC 73430

Nalezena 1 chyba:

01044 - ridici jednotka chybne kodovana

000 - -

Děkuji za každou radu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...