Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Matce v Bolce to je jedno,jsou doporučené hodinové sazby.Pevně dané jsou pouze garanční.Proto se jejich ceníky uvádějí pouze v časových jednotkách a každý servis si to násobí svou sazbou.Záleží na lidech,jestli s těma cenama souhlasí.........Můžou si přeci vybrat jiný servis s jinou cenou....

To jsou ale věci, zas jsem o něco chytřejší.. :blbec: Jinak ještě štěstí, že s nimi teď už vycházím, takže diagnostika a nastavování jednotek mně už nic nestojí :p

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja si taky rypnu, za 300 tomu fakt neverim, ja jsem se ptal a cena je cca 1500 s DPH.

Je mozne, ze v Roznove jsou jine ceny, ale nevim, nevim... jak moc duverovat cloveku, ktereho se nekolikrat zeptam po mailu jak se jmenuje, abych se u nich ve firme neptal po Diagnostikovy a on ani nema odvahu se podepsat...

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnit jednotku je hračka,od mod.r. 2006 je už vše nychystáno k montáži.namontovat tempomat a aktivovat je otázkou hodiny a to i s vykouřenýma cigaretama.Pokud se teda nemusí tahat drát...Potom o malinko dýl.....Cena montáže ve značkovém servisu je něco okolo 300 kč.

za 3 kila bych ti k tomu ještě ty cigára koupil :D , ale je fakt, že bych za ušetřenej peníz možná do Rožnova i dojel, aby mi to tam namontovali. Bohužel by ale už na zpáteční cestu nezbylo. :D

Jinak se připojuju, protože obvyklá cena za montáž tempomatu v servisech Škoda se skutečně pohybuje kolem 1 500,- Kč. Na Moravu asi tahle novinka ještě nedošla, tak to dělaj zatím ještě za 300,- Kč. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se tu ptal ve trech servisech Skoda. Cena byla jak jsem psal..

Kdyz vezmu riziko demonztaze airbagu, moznost ulomeni cehokoliv v aute, nutnost si kouit Vag Hex kabel, tak za 300,- to nedokazu.. Proto jsem drazsi..

A kdyz neni priprava pro TPM, tak to znamena rozdelani oblozeni ridice a dostat se ke stekrum mezisteny... Docela neprijemnaprace..

Tuto praci jsem ochoten delat za mnou jiz drive nabizenou cenu..

Mozna jsem drahy, ale neohanim se pouze teorii..

Kdo chce usetrit, at jede k Diagnostikovi a pak da reference.

Pokud budou kladne, prestanu se o tohle tema zajimat.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HANY-nepamatuji si,že by jsi mi něco psal,ale třeba se mýlím,nemyslím to špatně.Jinak ,ono zase není normální se tady podepisovat.Aspon jsem si nevšiml,že by se to tu dělalo.Jinak napište emilem,a není problém.......

Jirik DC-Ty jsi asi něco špatně pochopil,nebo nechápu já.....Jak jednotky????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HANY-nepamatuji si,že by jsi mi něco psal,ale třeba se mýlím,nemyslím to špatně.Jinak ,ono zase není normální se tady podepisovat.Aspon jsem si nevšiml,že by se to tu dělalo.Jinak napište emilem,a není problém.......

Jirik DC-Ty jsi asi něco špatně pochopil,nebo nechápu já.....Jak jednotky????

nene, nepochopil..tou diagnostikou jsem nemyslel tebe B) ale hledání závad v servise :D A ty jednotky..samozřejmě řídící, když mi do auta něco přibude, tak šup do servisu a nakódovat B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HANY-nepamatuji si,že by jsi mi něco psal,ale třeba se mýlím,nemyslím to špatně.Jinak ,ono zase není normální se tady podepisovat.Aspon jsem si nevšiml,že by se to tu dělalo.Jinak napište emilem,a není problém.......

DIAGNOSTIK:

V pohode.

Ja si to pamatuju a mam to i v emailu, psali jsme si ohledne prehrani SW u motoru BXE. Byl jsem nejak cca 4 pracovni dny u nasich na Morave a bavili jsme se, ze mi ho prehrajes.

slo to na: ttomas.n@...

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vím,ale Ty jsi nepřijel.V tuto dobu je už na každé provozovně Flesh CD pro BXE.

Yes, neprijel jsem, protoze nenapochoduju do servisu a nebudu se ptat po diagnostikovy. To bych vypadal jako blbec ;).

No a taky protoze byla v patek snehova kalamita jako prase :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s O II TPM jsem vcera dopadnul blbe..

Nevite, kde byla chyba?

Montaz O.K., nakodovani O.K. (z 0000012 na 0000042) probehlo. Skocila tam chyba 1014 -spatne nakodovana r.j).

Kdyz jsem ji vymazal, uz se neobjevila.. Kodovani zustalo 0000042.

TPM nefungoval..

Mam Vag Hex kabel, soft tusim vag com 5.124

Ridici jednotka volantove tyce mela n konci index K a TPM myslim podporuje. Kabel jiz natazeny byl..

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s O II TPM jsem vcera dopadnul blbe..

Nevite, kde byla chyba?

Montaz O.K., nakodovani O.K. (z 0000012 na 0000042) probehlo. Skocila tam chyba 1014 -spatne nakodovana r.j).

Kdyz jsem ji vymazal, uz se neobjevila.. Kodovani zustalo 0000042.

TPM nefungoval..

Mam Vag Hex kabel, soft tusim vag com 5.124

Ridici jednotka volantove tyce mela n konci index K a TPM myslim podporuje. Kabel jiz natazeny byl..

Honza

Jestli tam skočila chyba..špatně nakodovaná jednotka, tak to neproběhlo určitě OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam skočila chyba..špatně nakodovaná jednotka, tak to neproběhlo určitě OK.

brilantní úsudek :D:D:D

To mi připomíná historku, jak kamarád, co má servis, hledal nějakou závadu na autě a nemohli na to s ostatníma mechošema přijít. Pořád tam kolem obejdoval nějakej trotl, kterej po nějakým čase povídá : "Já vím, co tomu je. " A servisáci jako co teda ? A on zas povídá : "Asi to bude rozbitý" :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam skočila chyba..špatně nakodovaná jednotka, tak to neproběhlo určitě OK.

brilantní úsudek :D:D:D

To mi připomíná historku, jak kamarád, co má servis, hledal nějakou závadu na autě a nemohli na to s ostatníma mechošema přijít. Pořád tam kolem obejdoval nějakej trotl, kterej po nějakým čase povídá : "Já vím, co tomu je. " A servisáci jako co teda ? A on zas povídá : "Asi to bude rozbitý" :o

Tak úsudek mám snad dobrý :) Rozhodně nikde neobejduju :disgust: Jen to je reakce, jak Honza72 o pár zpráv výše psal, že montáž OK, kódování OK, jen mu tam skočila chyba..tak proto ta poznámka, že kódování asi tak úplně OK nebylo. Mně se to stejně chovalo u nastavení multifunkčního volantu..a nakonec to chtělo vyměnit jednotku.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to lidsky faktor.. Vymazal jsem chybu a cekal, jestli se objevi znovu, nebo ne..A ona se neobjevila, tak jsem predpokladal, ze uz tam neni... A ona byla..

Dekuji za historky, proste to bylo rozbity. :D ... Presne tak jsem si vcera pripadal, akorat, ze tamten mistr si neuvedomoval svoji pitomost... A ja si ji uvedomuju a jeste dlouho budu lol

Jedte jednou dik vsem za pomoc.. Takovahle chyba u mne nastava maximalne 3x za deset let :D:D:D:D

Ja Vam dam Koudelku...

Koupim si tarasnici a bude..

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to lidsky faktor.. Vymazal jsem chybu a cekal, jestli se objevi znovu, nebo ne..A ona se neobjevila, tak jsem predpokladal, ze uz tam neni... A ona byla..

Dekuji za historky, proste to bylo rozbity. :D ... Presne tak jsem si vcera pripadal, akorat, ze tamten mistr si neuvedomoval svoji pitomost... A ja si ji uvedomuju a jeste dlouho budu lol

Jedte jednou dik vsem za pomoc.. Takovahle chyba u mne nastava maximalne 3x za deset let :D:D:D:D

Ja Vam dam Koudelku...

Koupim si tarasnici a bude..

Honza

4x lol Ale je zas dobrý, že se to podařilo vyřešit cobydup..což je takový překladatelský oříšek :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam odpoved..

Od 07/2005 ma kazdy vuz pripravu na tempomat, ale je tu samosebou jedno ale...

Vybava Clasic nema ridici jednotku volantuve tyce, ktera by TPM podporovala..

Takze klasik nepodporuje tempomat..

Honza

hmm takze ti TMP jeste podrazi o RJ podv. jednotky - a mas nejaky palub. pocitac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...