Přejít na obsah

PD - možné příčiny vysoké spotřeby?


eXt

Doporučené příspěvky

Při nastartování v teplotě -15°C spotřeba volnoběh dle PP 0,8-0,9L po zahřátí cca 15 minut 0,6-0,7 kolísá

Při nastartování v teplotě 0°C spotřeba volnoběh dle PP 0,7 po zahřátí cca 15 minut 0,7

motor 1,9TDi

Při rychlosti 90km/h vyřadim rychlost a aktuální spotřeba dle PP je 3,0L po sešlápnutí plynu a povolení je 0,7 takže tohle je asi normální když vyřadíš..Dlouhodobou spotřebu teď v zimě mám 7L na R17 225/45

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to přesně jak píšeš.Jen někdy po vyřazení mám aktuální i těch 5l a po prošlápnutí plynu spadne na normál.Docela mě to překvapilo,čekal bych,že po vyřazení bude těch 0,7l.Protože pokud vyřadím a nepřošlápnu plyn a pojedu na neutrál tak bude spotřeba těch 5l což je podle mě divný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě při sešlápnutí reaguje okamžitá spotřeba hned.Jen při tom vyřazení zustane na 5l a dokud neprošlápnu tak je pořád 5l.Čekal jsem schválně docela dlouho asi 10 minut a pořád 5l i když jsem zapnul i vypnul klimu.A jak prošlápnu tak okamžitě je na normálu,Spát je nuda.Nevím jak ostatní ale já mám volno do 4.ledna tak toho musim využít :kol-31::kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím Vás chlapi, vím že spousta vláken tady už je na tohle téma ale přece jenom zakládám nové. Mám Supa 1 1.9tdi a po výměně rozvodů. Do té doby spotřeba úžasná ale cesta po výměně spotřeba o 0.5-0.7 litrů vyšší, navíc podotýkám že jsem jel opravdu s lehkou nohou. Myslíte že můžou být udělané špatně rozvody? Pokud ano tak co dělat nebo na koho se obrátit? Mockrát děkuji za všechny odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás chlapi, vím že spousta vláken tady už je na tohle téma ale přece jenom zakládám nové. Mám Supa 1 1.9tdi a po výměně rozvodů. Do té doby spotřeba úžasná ale cesta po výměně spotřeba o 0.5-0.7 litrů vyšší, navíc podotýkám že jsem jel opravdu s lehkou nohou. Myslíte že můžou být udělané špatně rozvody? Pokud ano tak co dělat nebo na koho se obrátit? Mockrát děkuji za všechny odpovědi

Spatne nastavene rozvody, opravi ti to nejaky sikovny mechanik s vagem.

 

 

Dokaze nekdo z Brna a okoli zkalibrovat prumernou spotrebu u Superba 1.9tdi 96kw rv 2002? ukazuje mi o 0.7l vic :-(

Editováno: , autor: FraJa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...