Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, jsem tu nový a jsem taky čerstvý majitel octavie II 1.9 TDI a chtěl bych se něco zeptat. Dnes jsem ujel asi padesát km a když jsem zaparkoval v garáži tak sem ani nevím proč šel zkusit jak se vzadu pokládají sedačky, prostě si to zkusit. A když jsem zvednul sedadlo a sáhnul na čalounění pod sedadlem pod kterým je už vlastně nádrž, tak to bylo celé zahřáté. Ale docela dost ,jako kdyby pod tím něco vyloženě topilo. Při jízdě jsem měl zapnutou klimatizaci a ta chladila, netopila. Nevšim jste se toho taky někdo, já nechápu co by se tam tak hřálo. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

už dlouho hledám nějakou ojetou Octavii, ale protože mám asi moc požadavků, tak jsem ještě žádnou slušnou nenašla :) dneska jsem narazila na inzerát, kterej už jsem viděla před delším časem, to stála ta Octávka přes 320 tis.,možná to bylo i víc, teď se objevila s cenou 295 tis. Co si o tom autě myslíte? Ta by tak moje představy splňovala, na živo jsem ji teda neviděla, na VIN se taky zatím neptala ...

http://auto.bazos.cz/inzerat/7058698/Skoda-Octavia.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych do toho nešel, majitel si hrál na velkého tunera s malým výkonem, snažil se výkon dohnat chipem (což ani neumí správně napsat), takže se asi dá tušit, jak s autem jezdil...

Viděl bych to na motor ve špatném stavu, neprojdeš STK kvůli fóliím na předních oknech a kdoví, co ještě "ladil" a bude potencionální problém...

Když jsem hledal ojeté auto, tak jen v původním stavu, pokud chci nějaké úpravy, udělám si je radši sám, a nejlépe prodej přímo od prodejce Škoda, kde bylo auto servisováno, to je alespoň trochu jistota původu a kilometrů. No nakonec jsem stejně raději koupil nové a mám klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych do toho nešel, majitel si hrál na velkého tunera s malým výkonem, snažil se výkon dohnat chipem (což ani neumí správně napsat), takže se asi dá tušit, jak s autem jezdil...

Viděl bych to na motor ve špatném stavu, neprojdeš STK kvůli fóliím na předních oknech a kdoví, co ještě "ladil" a bude potencionální problém...

Když jsem hledal ojeté auto, tak jen v původním stavu, pokud chci nějaké úpravy, udělám si je radši sám, a nejlépe prodej přímo od prodejce Škoda, kde bylo auto servisováno, to je alespoň trochu jistota původu a kilometrů. No nakonec jsem stejně raději koupil nové a mám klid...

...myslím, že bys mohl věštit z koule, když na první pohled z netu uděláš kompletní diagnózu!!!!!

Mě se to auto na první pohled zrovna líbí.Ten přední nárazník sice není RS, ale jinak to autí vypadá cool. Každopádně ho chce vidět a nechat si zkontrolovat VIN. Vidím, že je ve Vyškově tak pokud je někdo poblíž z fóra, tak by se na to s tebou mohl mrknout. K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé - necituj poslední příspěvek.

V tom, co jsem napsal není žádné věštění, fólie na oknech jsou, tedy legálně projít STK nejde, neumí napsat slovo "chip", to je taky pravda. Dle úprav chtěl RS ale neměl na něj, tak ze základního dieselu zkoušel získat co to šlo, počítám, že piánko nejezdil, jinak by výkon "jistojistě jistých 105kw" dohnaných "cheapem" nepotřeboval...

Nic jsem nediagnostikoval, pouze majitele, dle indicií co vidím. Koukám, že ty máš vlastně ty samé úpravy, i co se týče motoru, tak se ti asi nelíbí, co jsem napsal, ale RS je RS, když na něj někdo nemá, tak se buď smíří s tím co má, nebo se snaží dohnat RS a rozhodně pak nebude jezdit piánko...

Byl tu dotaz na názor a internetová adresa na inzerát, myslím, že zakladatelka předpokládala takové "věštění z koule", určitě taky vidí, že auto vypadá "cool"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sice už to auto nemám-má ho kluk tady z fóra (STOOBI) ale byl jsem s ním nesmírně spokojen. Jen by mě zajímalo, z čeho usuzuješ, že když si někdo udělá čip, tak s tím bude jezdit jak hovado. Já jsem třeba docela pohodový řidič, ale chip jsem chtěl a rozhodně jsem po udělání chipu nezačal jezdit jako hovado. Jinak RS doplňky jsou věcí designu a nemají nic společného s motorem. Pro tvoji info se dají koupit i k novému autu jako součást výbavy k jakémukoliv motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je pěkné, ale na první pohled vždy nedám. Majitel si ho každopádně vymódil. S tím chipem, nevím, ale asi bych se toho bál z 1.9 TDi udělat 105 kw je celkem "maso", nevím, co to pak bude dělat po pár desítek tisících kilometrech!Ale to je věc názoru, sám s tím totiž nemám zkušenosti, tak mlčím ;) .Co se týče fólií-nepochopil jsem Samuraie, proč by neprošla na STKáčku?????Vždyť se před STK sundají (strhnou) a hotovo! Kvůli tomu snad nebude sundávat skla,jééééj. Těch skel se vůbec neboj! Jinak za ty prachy...mnooo, žádný zázrak, spíše normál. Určitě se s tím projeď, musí krásně "přést", tzn. nesmíš uslyšet žádné klepání od motoru. Jinak při jízdě na rovince zkus, zda-li se ti volant nenatáčí sám doleva nebo doprava,tzn. pusť ruce z volantu a přidej plyn, stačí to udělat při rozjezdu. Odkryj tapec v kufru na bocích, kukni, zda-li tam nejsou "svařené" díly, tzn. auto mohlo být havarováno. Zkontroluj matice přední kapoty, pokud jsou "jeté", byl sundávaný, což to taky není dobře. Na bezpečnostních pásech, všech sklech si zkontroluj rok výroby. Jinak mě už nic nenapadá...Tak ať dobře vybereš!!!! :palec2:

Editováno: , autor: Fanny84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, fólie se dají sundat, ale je to nepěkná práce. A nebo vyměnit skla, to je pravda, že to asi až takový problém není.

Já vím, osobně se mi RS také moc líbí, ale jako když jsem si vybíral Lancera - prodejce nabízel za pár tisíc EVO kit, že prý to bude vypadat jako EVO, ale bude to stát pár kaček. Nevím proč, ale ani jsem nad tím neuvažoval, proč bych z něčeho dělal něco, co to není. Pak by mi pořád někdo říkal "Ty jo, ty sis koupil EVO, jak to jede?" A já "jako základní 1,8 benzín..." . :-) Ale design je design a ten má RS opravdu dobrý.

Nejsem proti chipu, sám jsem měl, ale ne na kw, ale na průběh výkonu a byl jsem naprosto spokojen. Ale přidat 50% výkonu se mi už zdá trochu moc, prostě bych do takového auta nešel, nikdo neví, co má za sebou, třeba jezdil na spotřebu, ale třeba také ne a další km to bude kasička.

Také jsem celkem slyšel dobré ohlasy na stránky www.autotracer.cz , tak tam bych možná projel VIN, sám jsem to nezkoušel, ale není to zas tak drahé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm fóliím-pokud mají atest, tak většina STK s tím problém nedělá.

a navýšení výkonu na 105 kW ješzě dle mě není žádný brutál-dá se tam dát mnohem víc. Osobně jsem měl čipovaná všechny auta a o.k. Samozřejmě, že zatížení turba a u OII hlavně setrváku při využívání plného výkonu podstatně sníží životnost těchto dílů.

...těch 105 kW je navýšení cca. o 30 %...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledově bych si něco takovýho představovala, nepotřebuju origo RS, jenom je můj sen ta černá barva, tmavší skla a křídlo :)

Ale je fakt, že u toho inzerátu nepíše nic o fóliích s atestem, což asi kdyby byly, tak to napíše, a teda kvůli STK by se mi to odlepovat nechtělo, to stejný nic o tom, kde byl dělanej chip ... a je pravda, že ten inzerát je tam už dost dlouho a jen slevňuje a slevňuje, což bude asi mít taky nějakej důvod

Asi se poohlídnu jinde, a ty skla a křídlo si pak nechám dodělat

A díky za názory ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mě je docela pěkná.

Ale v létě mít tmavý auto je docela utrpení.

Jak zhlediska věčného leštění tak i z hlediska teploty.

Folie vpředu nelze zpochybňovat-to na 100% neprojde STK.

No a chip... záleží kdo ho dělal a jak dlouho je udělaný.

Do 100kW si myslím že to je v poho.

Cenovka-řekl bych průměr.

Jestli o to auto máš zájem, tak si vezmi na prohlídku někoho zkušeného.

Zároveň si ověř VIN.

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nakonec počkám na jiný, o ten chip moc nestojím, a s těma fóliema, abych je musela oddělávat, to taky ne

Ale ještě se zeptám, protože tmavší skla bych do budoucna taky chtěla, ne vyloženě úplně tmavý, jak to s nima je? Na předních oknech nesmí být vůbec, nebo jsou tam dovolený do nějakýho určitýho stupně zatmavení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jestli můžu něco k fóliím. Osobně je mám na autě a i na předních mám folie, ale i s atestem ( všichni víme jak to chodí ). Když jsem byl na technické, tak to boreček zkoušel, že neprojdu apod. Dostal do ruky kartičku o montáži folií i s atestama a byl klid. Chvilku prskal, ale neměl co na to říct. Pokud máš atest i na předních foliích, tak je STK bez problémů. Protože se k testu na STK používají jen jakási sklíčka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čelní sklo nesmí být zatmaveno vůbec, pouze pruh v horní části, přední boční musí mít minimální propustnost světla 70%, což zní sice optimisticky, ale to už bohužel mají skla z výroby, pokud se nejedná o Fabii junior, která nemá zatmavení žádné a dají se aplikovat fólie i na přední boční skla. Jakákoliv další fólie, kromě čiré, by neměla být. Boční zadní a zadní okno může být zatmaveno více, ale musí mít také atest, jako vše, co se na auto "napevno" aplikuje.

Kdysi jsem měl na autě fólie, jednalo se asi o zatmavení o 15%, tedy bylo vidět krásně dovnitř, měl jsem atest na sklech, kartičku o atestu a instalaci a stejně jsem neprošel STK. Ale v ČR se dá projít se vším, když to tak vidím... pak jen nevyjíždět za hranice... :-)

EDIT: Přiznávám, že jsem měl asi přísnou STK, jinde by to asi prošlo, ale vyloženě měl vzorník a přesně věděl, kolik je zatmaveno přes tu povolenou 70% propustnost...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem si křídlo, ani jiné podobné úpravy nedával, ale vše na autě musí být testováno a musí být jistota, že to nikoho při nárazu nezabije atd... Pokud se křídlo koupí originál od Škody, což bych asi doporučil, tak samozřejmě bude mít atest, který je buď vyražený na tom konkrétním díle, nebo je to takový papír, který by člověk měl vozit s sebou. :-) Ale křídlo nikdo zkoumat nebude, jestli má atest, pokud to nebude metrová obluda. A pokud při bouračce neuletí a neusekne někomu hlavu, pak by to byl průser...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, objevila jsem další zajímavej inzerát, i když to teda není ta moje vysněná černá barva, ale vypadá si myslím dobře ... co vy na ni říkáte? :) A cena před pár dny začínala na 295 its., teď už je to 279 tis

http://auto.bazos.cz/inzerat/7119510/Skoda-Octavia-II-19-TDi-CR-Max-vybava-jako-LK.php

Editováno: , autor: suzhz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...