Přejít na obsah

Zajištění světel proti krádeži


roman5a9

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo jak zajistit př.světla proti krádeži?

Já sice parkuji v hlídané garáži a když už to nechám někde venku tak max.20min.že si někam odskočim.

To samé můj kolega s práce,ale dnes nechal auto stát v centru Prahy,podle něj 12min.max.15min.a když přišel Xenony byli fuč a ještě mu ty chytráci ani neodpojily svorkovnici,ale ustříhnuli dráty,tak mě to dost vyplašilo a rád bych to proti tomu pojistil.

Když to tak vemu tak za poslední týden jsem potkal na silnici OII bez světel tak 5-7kusu ,tak je to nejspíš mezi zloději velmi oblíbené.

Spíš než zajistit kapotu proti otevření z venčí bych spíš uvítal nějaké řešení jak pojistit světla aby nešli tak lehce vyndat.

Nemáte to už někdo nějak udělané?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnaký problém riešim aj ja. Riešenie existuje. Ale vždy je tam ale. Defend Lock ponúka zámok prednej kapoty Defend Hook ale jednak je drahý, jednak ho bez montáže nechcú predať, jednak to mná ich vlastné ovládanie (ja chcem na externý výstup alarmu) a ani neviem presne princíp a kam sa to dáva. Myslím, že oni len niekde blokujú lanko od páčky ku kapote. A to nie je ono. A ešte je to aj predražené. A potom existuje ešte Panther Lock ale tam zatiaľ tiež neviem podrobnosti, lebo sa mi nedá poslať mail na ich adresu.

Ideálne by bolo, keby existivalo niečo, čo sa namontuje priamo vedľa zámku prednej kapoty. Mal som to rozobraté (hotový pôrod, asi sa predpokladá, že je vonku chladič, keď sa to má rozobrať) a je tam veľmi málo miesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kolik přijde ten Pantherlock?mate internet.adresu?

Dnes jsem se o tom bavil se známym mechanikem ze škodovky a ten mi řekl že tam zezadu místo tí plast.křídlový matice dávaj normál.podložku a samojisící matici a přes to jako na okrasu tu plast.křídlovku.Každopádně to není neuktraditelný,ale špatný nápad to neni,to už není pro zloděje taková rychlovka.On ten závit je poměrně dlouhej a takovej zlodějíček když zjistí že by tu matici musel šroubovat klíčem až do konce tak se na to třeba vykašle.

Každopádně když mi řekl že za min.týden tam dělali 6x OII s ukradenýma xenonama a ustříhnutou el.instalací ,tak to nějaké zajištění určitě pořídim.Prý většině to ukradly na parkov.před supermarketama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno som to niekde prehliadol, ale predsa - ako kradnu tie svetla? Ako otvoria kapotu? Viem ze asi nie je idealne to zverejnovat takto ako navod pre dalsich potencialnych zlodejov...Pripadne mi poslite SZ.

Ked mi bude jasne ako to robia, skusim nieco aj ja vymysliet...

Je to otras stale treba nieco dorabat, vymyslat....poondiati lopkari!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze na OII nieje problem ukradnut svetla ak sa podari otvorit kapotu kedze vymena ziaroviek je riesena prave tak ze je potrebne vytiahnut cele svetlo takze to svetlo tam drzi asi len na akejsi zapadke, priznam sa netusim kde a ako kedze OII mam len sluzobnu a tieto veci neriesim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kapotu otevřou tak, že mezi spáru mezi kapotou a blatníkem na straně řidiče (vede tam bovden s lankem otevírání kapoty), strčí něco, čím prostřihne bovden, trhne za obnažený lanko a je hotovo... U mámy se o to tak pokoušeli, ale zasekl je alarm. Nechala si do tělesa světel vypálit pájkou VIN a doufá, že bude pokoj...když ne, tak je to pojištěný...

Ještě mě napadlo ten bowden vyměnit za takovou tu pancéřovanou hadici, co se dává na přívod vody pod umyvadla, ale aby si pak dement nevybil vztek na autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adresa je www.pantherlock.cz - cena je výrazne priaznivejšia, než u Defendov. Tam mi div oči nevypadli z ceny!

Na udevenej stránke o Defend Hook-u sú len tie informácie, ktoré má aj výrobca na stránke, vrátane fotiek. Ale stále mám dojem, že to ich blokovanie lanka sa deje niekde na lanku, ale povedal by som, že medzi páčkou a zámkom kapoty. Čo je teda nanič. Ochráni to len pri vniknutí do auta a pokuse o otvorenie kapoty páčkou. Na to ale netreba drahý systém. Stačí dať jedno servo z centrálu Felicie za 4-stovky pod páčku. Len tam pridať nejaký kovový úchyt a závlačku a hotovo. Ale problém s tým vyháknutým lankom pod kapotou to nerieši.

Inak si myslím, že prestrihnúť to len tak nepôjde, ale stačilo by niečím celý bovden zaháknuť a potom už iba silno silno ťahať. Tak by to chcelo nejakú dobrú ochranu. Myslím priamo zámku kapoty. Mne už niečo blúdi hlavou. Asi sa na všetky Defendy a Panthery vykašlem a urobím to po svojom. A nech mi aj ohnú kapotu, beztak všetko nad spoluúčasť platí poisťovňa a ľahšie prejde výmena kapoty, než keby som sa mal naťahovať s poisťovákom, že či mi uznajú tie škrabance alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pájkou VIN? To se může? IMHO nesmíš ničím zakrývat ani měnit tok světla, nehledě na záruku. Je ale asi pravděpodobnější že ti je ukradnou než že je budes reklamovat :)

Není to do krytu (polykarbonátu), ale do těla světel zeshora ;), takže viditelné po otevření kapoty. Na reklamaci to vliv dle vyjádření servisu mít nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kapotu otevřou tak, že mezi spáru mezi kapotou a blatníkem na straně řidiče (vede tam bovden s lankem otevírání kapoty), strčí něco, čím prostřihne bovden, trhne za obnažený lanko a je hotovo... U mámy se o to tak pokoušeli, ale zasekl je alarm. Nechala si do tělesa světel vypálit pájkou VIN a doufá, že bude pokoj...když ne, tak je to pojištěný...

Ještě mě napadlo ten bowden vyměnit za takovou tu pancéřovanou hadici, co se dává na přívod vody pod umyvadla, ale aby si pak dement nevybil vztek na autě...

No jo to máš pravdu ale známej to lanko má vyháklí z origo držáčků a já taktéž nicméně po odrápání blatníku a kapoty se jim to nepovedlo a tak mu rozbili sklo u řidiče a kapotu otevřeli klasicky :-( Myslim že to opravdu chce nějakou vychytávku jako ten již zmíněnej dodělanej /otvírák kapoty/ nebo tak něco. U fáčka měl kámoš otvírání na druhé straně /ve vnitř/ páč tam měl 1,6tku z feldy tak kvůli policajtům, že mu asi prasklo lanko a co ?? ale řešení to je. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pantherlock ja one-man show, asi je chlapík na dovolenke... Mne mail prešiel, zatiaľ odpoveď žiadna.

Ahoj Vsem,

mam u sebe na aute od pantherlocku zamek kapoty namontovany.

S jedincem, ktery montaz dela, a reseni zabezpeceni je jeho vlastni registrovany patent, se znam osobne ...

Cena montaze cca 5tis. Doba montaze cca 1den, nekdy i vice (podle vytizeni jednice jinymi instalacemi zabezpeceni).

Ovkladani naprosto jednoduche, bez originalniho klicku k vozu neni mozno kapotu otevrit, navic cely prostor kolem zamku kapoty je "obtazeny" plechem. Elektromagneticky zamek kapoty je umisten tak ze se k nemu neda dostat zvenci nejakym "sperhakem" a strihnout lanko ...

Pokud auto davas do servisu, je mozno cele zabezpeceni vyradit z provozu a kapota se otevira beznym zpusobem. Navic, pri vybiti baterie vozu je mozno na pojit zvenci v interieru vozu na dodatecnou kabelaz zabezpeceni venkovni napajeni a kapotu otevrit (samozrejme pri pouziti originalniho nakodovaneho klicku od vozu).

Jednani s panem Lastomirskym doporucuji pouze telefonicky nebo osobne, je to "pan v letech" a s pocitacem si moc nerozumi (nebo spise k nemu nema tak casty pristup) ...

Pokud by jste s nim nekdo jednal nebo chtel jednat, rad zprostredkuji montaz nebo se odkazte na mne ze mate doporuceni od p. Kanoka na montaz ...

Vice detailnich info poskytnu na SZ ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je cenná informácia. Môžeš mi odpovedať aj cez SZ. Zaujímalo by ma, kde je vlastne umiestnené to ich servo? Ako je to vyriešené, že sa to dá otvoriť len origos kľúčom? Resp. niečo sa seká v interiéri, alebo kde je teda to ovládanie. Podľa tvojho popisu sa mi to páči, ibaže som zo Slovenska a tak je dosť nepravdepodobné, že si nájdem 1,5 dňa času, aby som odskočil až do CZ. Takže u mňa by prichádzala do úvahy jedine vlastnoručná montáž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je cenná informácia. Môžeš mi odpovedať aj cez SZ. Zaujímalo by ma, kde je vlastne umiestnené to ich servo? Ako je to vyriešené, že sa to dá otvoriť len origos kľúčom? Resp. niečo sa seká v interiéri, alebo kde je teda to ovládanie. Podľa tvojho popisu sa mi to páči, ibaže som zo Slovenska a tak je dosť nepravdepodobné, že si nájdem 1,5 dňa času, aby som odskočil až do CZ. Takže u mňa by prichádzala do úvahy jedine vlastnoručná montáž.

behem zitrka skocim s fotakem k autu a neco nafotim at je z toho detailne viditelne umisteni modulu zabezpeceni v motorovem prostoru a interieru vozu ...

Fotky zaslu na zadost pres SZ. Nebudu je zde vystavovat ...

Diamantovi je poslu obratem jak je budu mit ...

Jinak origo kodovany klicek to vyzaduje, protoze je potreba mit zapnutej origo imobilizacni obvod v aute (nejak laicky jsem to vysvetlil ... ? :) ), tzn. klicek ve spinacce do 1polohy at se zaktivuje imobilizace a rozsviti se budiki v aute. Pri neorigo klicku se nesepne servo u zamku v motoru a kapota se neotevre. Toliko ve strucne zkratce jak to funguje v realu ...

Detaily zaslu kdyz tak pres SZ jednotlive ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ja bych taky prosil o detaily, dost me to zajima, protoze casto parkuju venku.

jen nechapu, jak porad pises o origo a neorigo klicku. k tomuhle zarizeni je nejakej dalsi klic? protoze jestli ne, tak co potom znamena neorigo klicek? preci jinym nez originalnim klicem auto nenastartuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc dekuji za info, je to skvele... akorat musim vymyslet jak se dostanu na Moravu resp., jak se dostanu z Moravy ;) .

Jeste jsem premyslel, mate nekdo nejaky zpusob jak "hlidat" alarm. Jsem si vsimnul, ze jsem uz imunni na to jak rvou alarmy pred barakem a nevim jak to poresit, abych poznal, ze rve ten muj... Napadla mne fakt blbost jako ten odposlech co se dava detem do postylky :D Ma nekdo nejaky napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc dekuji za info, je to skvele... akorat musim vymyslet jak se dostanu na Moravu resp., jak se dostanu z Moravy ;) .

Jeste jsem premyslel, mate nekdo nejaky zpusob jak "hlidat" alarm. Jsem si vsimnul, ze jsem uz imunni na to jak rvou alarmy pred barakem a nevim jak to poresit, abych poznal, ze rve ten muj... Napadla mne fakt blbost jako ten odposlech co se dava detem do postylky :D Ma nekdo nejaky napad?

no jedine alarm s pagerem.

ja mam alarma s gsm pagerem s moznosti dalkoveho ovladani alarmu i vozu a max spokojenost

REX ATHOS-1202 ... s lokalizaci pres internet, s moznosti napojeni na PCO ... atd.

z meho pohledu v dnesni dobe dobra investice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, jedine alarm s pagerom. Ja má Magicar, ktorý spoľahlivo upozorní na poplach do vzdialenosti, na ktorú sa človek vie dostať k autu v rozumnom čase. Ale plánujem ešte aj GSM pager, ale chcel by som taký, čo vie poslať aj fotku.

CZbrandy - ak to funguje na origo imobilizér, tak to je fajn (hoci zrejme to pôjde napojiť aj na hocičo iné, trebárs výstup z alarmu s DO a pod.). Sakra, mne by stačilo to celé poslať v dieloch a nejaký návod, spravil by som si to sám vrátane elektroinštalácie. Len keď sa nedá s tým človekom spojiť mailom ... Telefón snáď berie, nie? Ak bude to servo na bezpečnom mieste, že zabráni otvoreniu kapoty vyhákovaním lanka, tak ja do toho asi pôjdem. Som zvedavý na fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat,

jak to funguje?

Jde o to, ze ja mam Sherloga, tedy nepotrebuju mit lokalizaci pres net. Potrebuji jen neco co mne v loznici zarve, kdyz to spusti alarm, popr. kdyby to toho kretena co mne prave rozbil okno vyfotilo tak to by byla balada....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat,

jak to funguje?

Jde o to, ze ja mam Sherloga, tedy nepotrebuju mit lokalizaci pres net. Potrebuji jen neco co mne v loznici zarve, kdyz to spusti alarm, popr. kdyby to toho kretena co mne prave rozbil okno vyfotilo tak to by byla balada....

Tak pak me napada pouze, pokud ma Sherlog nejaky spinany vystup pri vyvolanem alarmu, tak na ten vystup napojit libovolny GSM pager (treba i ten muj ATHOS-1202, v nastaveni pouze jako GSM pager) mas to vyresene. GSM pager ktery by posilal i zartoven staticky snimek nebo primo nejaky stream videa jsem nikde nezahledl na netu, ani firma ktera mi montovala alarm se zatim s nicim podobnym nesetkala ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...