Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Máš pravdu, podívej se do mého podpisu, zrovna Thálii druhé generace vlastním od novoty. Přes to, jak často potřebuješ do kufru rvát lyže, ledničku nebo pračku. Na běžné věci jako je nákup, dětský kočárek, pneu při cestě do peuservisu atd. je ten kufr perfektní i přes ty nedostatky co popisuješ. Já ji mám jako druhé auto, ale jsou lidi rodiny co jej mají jako jediné auto, protože než aby kupovali volítanou fábii, koupili novou Thálii a jsou spokojeni, pro 4 členou rodinu dostačující. tuhle když jsem jel do pneuservisu a tahal všechny ty kola z kufru, tak ten mechanik prý, od kud furt ty kola taháte, vždyť se to tam nemůže vejít, šel se kouknout do kufru a čuměl jak puk. Ano sedan je méně praktický i když s tak velkým kufrem, ale přes to bych netvrdil že je k ničemu. Tak a te´d z5 k tématu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím Rapidí lide! Tak i já jsem se stal čekatelem na ŠR. Objednal jsem ho 6.10.2015 a přiznal jsem se až teď, neboť jsem procházel všechna témata a "studoval" vaše příspěvky. Chvílemi jsem byl na vážkách, jestli jsem udělal dobře, ale nakonec jsem se ujistil, že ano. Čekací doba na dodání je 12 týdnů, což vychází na 1. týden roku 2016. Prodejce ale slibuje, že by to mohlo být o 1 - 2 týdny kratší. Tak uvidíme. Spíše počítám s variantou začátek ledna. Asi vás bude zajímat konfigurace. Ta je jednoduchá: ŠR SB Style 1,2 TSI, 81kW, manuál, paket Style +, radio Bolero a SmartLink (tady si nejsem jist, jestli jsem udělal dobře pode vašich zkušeností, ale třeba se něco pohne k lepšímu). A abych nezapomněl na barvu, tak červená Corrida. S barvou to bylo dilema. Modrá Race je úžasná, ale dát 12900 Kč za krásu a čekat až někdo vyryje rychlé pruhy klíčem... Raději počítám s nějakým vylepšením.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se také rozpadá s Rypicongem souhlasím s každým slovem. Dobře vymyšlené auto, jak po uživatelské stránce tak designu, ale kvalita žalostná, od Škody jsem prostě čekal více. Proč bych prodával, kradu? Bohužel, na to auto jsem poctivě vydělal, navíc pokud koupíš něco jiného nemáš stejně jistotu, dnes to mydlí všichni stejně. O3 ethalon a české božstvo a kvalita je obdobná jako u Rapida - co vím od známých co si někteří také užijí a při představě ceny, která je ještě o 30 a více procent vyšší, tak pak to teprve zabolí. Já vím, že když koupím francouze nebo korejce bude se třeba srát stejně, ale pořizvací cena bude alespoň jinde. Co dnes chtějí za toho Rapida je zlodějina. Já ho alespoň koupil v době, kdy cena byla jinde. Moje malá útěcha. Jinak dnes už bych ho taky nekoupil k přihlédnutím k ceně a mé dosavadní zkušenosti. Což mě ovšem mrzí, auto to totiž není zlé a paradoxně třeba motor je to co mi nejvíce dělá radost navzdory tomu, že z něj jsem měl vždy největší strach. Jinej známej majitel zde na fóru má pro Rapida výstižnou přezdívku - Dobytčák a docela to dobře vystihuje. :kol-28:    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě jde jen o to že být tak nasraný na to auto jak Rypicong  tak už letí s Baráku a koupím něco jiného to je nejjednodušší a mám klid na srdci že jsem se Dobytčaka zbavil a koupil něco lepšího na tom není nic těžkého v dnešní době je aut na trhu na výběr dost přece.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong tak ho prodej a kup si jiné co je na tom těžkého jak ti nevyhovuje a máš sním jenom problémy co tady čtu tobě se rozpadá po rukama to auto  :kol-28:

 

nechápu, proč bych ho měl prodávat ? nebo spíš proč bych nemohl říct, že už bych si ho příště nekoupil ?

 

Já jsem s Rapidem po stránce funkčnosti apod. spokojenej, dostal jsem to co jsem očekával, ale zpracování pokulhává. To auto mě nikde nenechá, ale kosmetických problému má kupu a s tím jsem fakt nepočítal...

Nečekal jsem že bude vrzat, že se mi bude odírat lak, bouchat silentblock apod.

 

Nasranej na to auto je skoro každej, protože ty problémy co mám já, má hodně lidí tady, ale já asi na to používám jinou rétoriku, nebo ty ke mě to vnímáš jinak...

 

PS: a jak píše Petr, když bych ho prodal, tak v dnešní době nemám jistotu že si polepším a prodávat kvůli vrzajícímu interiéru... A hlavně jsem psal, že bych si ho nekoupil kvůli ceně a kvalita až na druhém místě...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se také rozpadá s Rypicongem souhlasím s každým slovem. Dobře vymyšlené auto, jak po uživatelské stránce tak designu, ale kvalita žalostná, od Škody jsem prostě čekal více. Proč bych prodával, kradu? Bohužel, na to auto jsem poctivě vydělal, navíc pokud koupíš něco jiného nemáš stejně jistotu, dnes to mydlí všichni stejně. O3 ethalon a české božstvo a kvalita je obdobná jako u Rapida - co vím od známých co si někteří také užijí a při představě ceny, která je ještě o 30 a více procent vyšší, tak pak to teprve zabolí. Já vím, že když koupím francouze nebo korejce bude se třeba srát stejně, ale pořizvací cena bude alespoň jinde. Co dnes chtějí za toho Rapida je zlodějina. Já ho alespoň koupil v době, kdy cena byla jinde. Moje malá útěcha. Jinak dnes už bych ho taky nekoupil k přihlédnutím k ceně a mé dosavadní zkušenosti. Což mě ovšem mrzí, auto to totiž není zlé a paradoxně třeba motor je to co mi nejvíce dělá radost navzdory tomu, že z něj jsem měl vždy největší strach. Jinej známej majitel zde na fóru má pro Rapida výstižnou přezdívku - Dobytčák a docela to dobře vystihuje. :kol-28:    

 

no právě, prodat vyloženě kvůli vrzajícímu interiéru a pár kravinkám se mi nevyplatí a když vidím v práci jak stejně vržou Octavie a Fabie, tak bych si nepomohl. Sice mě ty kravinky serou, ale autu funkčně nic není a jsem v tomhle nadmíru spokojenej. Prostě příště už Škodovku nekoupím a po této zkušenosti risknu Korejce nebo Francouze, když už nic tak minimálně ušetřím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to vrzání je hrozný, ale kdyby alespoň zůstalo jen u něj. Já třeba zase budu řešit zadní stěrač ( seká se v druhé úvrati) prostě setře sklo do druhé úvrati a tam zůstane, musím stírání vypnout a znova zapnout aby se vrátil zpátky. Klimatizovaná schránka (kastlík) ač fouká  tak neklimatizuje a ani netopí. Tak že od koupě furt s tím něco a to člověku prostě otráví život a radost z auta i kdyby to auto bylo jinak zlatem potažené. Budu mít téměř rok po záruce, tak jsem zvědav jak to budu řešit, protože toto ze svého platit nehodlám. To je prostě vadou z výroby a ne běžné opotřebení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Rypicong:upřímné vyjádření. Já mám Opla hopla Meriva toho staršího a ten nevrže, ale zase se mu pokazil kompresor klimy. Oprava jen 37000 a to, že mu upadávají gumového dorazy,ze odešla spojka, výfuk, to už neřeším. Kupoval jsem ho nového a má najeto 115000 km. Opla už opravdu ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme s Rapidem velmi spokojení. Jak co do kvality, designu i uživatelské přívětivosti. Dokonce jsem přesvědčil i několik známých a všichni jsou spokojení. Naopak já se zase nesrovnal s kvalitou hjudaje. Známí s H řeší milion a jeden problém a to že má Rapid sem tam nějaký neduh je úplně marginální oproti tomu co řeší oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Effective... mám trošku obavu, aby se tu zase nerozjel nějaký "flame"... nechci nikoho přesvědčovat o kvalitě Hyundai, já jen píšu svojí zkušenost... a to, že neumíš napsat název automobilky, která ti není po chutí o něčem vypovídá... no nic... 

Vorlíku, to fakt raději nepřesvědčuj. Dneska jsme jeli s kamarádem v jeho nové X5, kam přesednul z Hyundai IX55. Nebudu to kvůli Pawoukovi rozvádět, ale to jsme se fakt nasmáli. To prostě naprosto nesnese srovnání. To je rozdíl v řádu světelných let. A o to víc mi serou ty nabubřelý a hlavně pak primitivní korejský reklamy.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...