Přejít na obsah

Vyhřívání předního skla a nezávislé topení - spěchá...


Super_B

Doporučené příspěvky

Ahoj klubáci,

potřebuji do auta - Superb Combi 2.0 TDI 125 kW dodat nezávislé topení. Škoda prý sadu pro domontování originálního Webasta nedodává a bylo mi doporučeno vybrat toto http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=272 . Vedle dalších obstrukcí řeším už jen jedinou "hlavní" otázku, a to možnost dovybavení panelu Climatroniku o další tlačítko (je tam volný slot), kterým se spouští nezávislé přídavné topení, a to bez nutnosti přijít o vyhřívání předního skla, které tam mám...

V jednom autorizovaném servisu mi řekli, že to možné je, že bude potřeba ten panel pouze dokódovat, a v druhém, že to nelze, že ten panel nemá pod tím volným-nepoužitým tlačítkem "tištěný spoj", na který by se druhé tlačítko dalo připojit...

Nemáte tedy někdo zkušenost...?

Díky předem,

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že není osazeno tlačítko nikdy, tipuju, že pod tím opravdu nic nebude. A SW si s tím taky asi neporadí, protože je to buď a nebo. Spíš bych viděl jako schůdnou variantu dokódovat NT a nechat ho pouze na programování v maxidotu nebo spínané dálkou. Ale nedokážu si představit, co pak bude dělat tlačítko po stisknutí, zda bude hřát nebo topit. Také jsem toto řešil, ale obráceně, mám NT a nemám okno, které bych dodělal, ale prý by se to muselo dát přes relé k výhřevu zadního okna. Tj. NT na knoflíku, dálce a maxíku a okno pouze současně se zadním. Tak to zatím neřeším. Spíš zvažuju výměnu auta - zamiloval jsem se jinde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi... takže žádné ideální řešení. Nejlépe tedy ponechat panel klimatroniku s výhřevem předního okna a nezávislé topení ovládat přes maxi-dot (či Columbuse?) a dálkovým ovládáním...?

Petr

Editováno: , autor: Super_B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiež si myslím že panel z passatu B7 bude plug a play , len zameniť diody aby to svietilo zeleno ...

Tak jsem to prověřoval a bohužel jsou tvarově odlišné.... jedině vyzkoušet vyměnit jen ten tišťák (tedy pokud je to vůbec fyzicky možné...).

Sa*ra, auto za milión a člověk má řešit takové detaily, které má navíc starší Brácha povolené... :(

Petr

Editováno: , autor: Super_B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravdu povediac som sa touto otázkou zaoberal kedysi aj ja a k ničomu lepšiemu som nedospel , jedine rozobrať oba panely - Passat / Superb a koumať či vymeniť pološák , alebo aj superb či má spínač pod tou krytkou , alebo či tam pasuje krytka z passatu alebo zo superba s vyhrievaným oknom , nakoniec budeš mať na stole tri rozobraté panely a prd s toho . Najrýchlejšie bude vykoumať ako je to origo okno zapojené aby sa automaticky vyplo , zapojiť ho tak ale na samostatný vypínač niekde ku radiacej páke , ja neviem napríklad zo systému štart stop alebo iný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to asi jo... Snad se do toho v autorizovaném servisu budu chtít pustit... Nerad bych přišel o záruku...!

Díky všem, snad nové modely Škodovky přinesou možnost obdobné výbavy jako má VW....

Petr

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nechci kvuli tomu zakladat nove tema, ale nemate tip ,

kde by zde zminovanou sadu kompletne i namontovali ?

http://www.skoda-par...x?polozkaID=272

Dik a klidne i pres SZ.

Nevím odkud jsi ale já jsem z Prostějova a mám tu kluka co to motnuje a servisuje už několik let já mám nezávislé topení z výroby takže jsem to neřešil ale teď před vánocema jsem jel okolo a měl tam 3superby II a do všech motoval NZ topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2surky: diky, ale radsi priplatim za original, nevim jak tam jsou u passata drzaky a tak...

Mam s tim jistou negativni zkusenost.

2zralok: nojo usti nad labem, strare SPZky mely neco do sebe :-)

2MartinPV : mno, tak to by mne prosim zajimal kontakt nebo cena a tak,

do Prostejova jezdim pracovne cca. 5x do roka.

Ale kdyby nekdo vedel UL nebo smerem LB, MB, TP, Pha, ... Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...