Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

na takhle kratkym useku se to zvladnout da ale je pravda, ze ta jidza neni nijak dynamicka lol

Mel jsem OI 66kW ciplou a je to mozny.muj rekord byl 3.2l pri dojezdu,opet trasa,kterou jezdim kazdy den,dobre podminky,nizky provoz na silnici a mnoho dalsich dulezitych aspektu.Jinak bezna spotreba pri opravdu normalni jizde byvala cca 4,5l , takze tomu osobne verim

Editováno: , autor: Sleep77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam dlouhodobou 5l, mereno cca od listopadu, ale snazim se jezdit za co nejmin a pritom nejsem brzda provozu, teda pokud jedu 100 a jsem brzda provozu tak ano...

spotreba decin -> ceska kamenice = 5.2 (kdyz to kulim 100 porad, i do kopcu), 4.8, kdyz opravdu drzim nohu na 90ti

ceska kamenice decin -> 4.6 (kdyz to kulim 100 porad, i do kopcu), 4.2, kdyz opravdu drzim nohu na 90ti

a pokud jedu v kolone, tak mam spotreby jeste mensi, je to jen o rychlostech a rozjizdeni

v lete jsem na tom o 0.5l hur, pac se potim jak prase, tak si dopreju mrazivy dech v aute :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam dlouhodobou 5l, mereno cca od listopadu, ale snazim se jezdit za co nejmin a pritom nejsem brzda provozu, teda pokud jedu 100 a jsem brzda provozu tak ano...

spotreba decin -> ceska kamenice = 5.2 (kdyz to kulim 100 porad, i do kopcu), 4.8, kdyz opravdu drzim nohu na 90ti

ceska kamenice decin -> 4.6 (kdyz to kulim 100 porad, i do kopcu), 4.2, kdyz opravdu drzim nohu na 90ti

a pokud jedu v kolone, tak mam spotreby jeste mensi, je to jen o rychlostech a rozjizdeni

v lete jsem na tom o 0.5l hur, pac se potim jak prase, tak si dopreju mrazivy dech v aute :D

jj, mrazivý dech "papá" :)

o víkendu jsem jel cca 400 km, tam bez a zpět s klimou - prům.rychlost 71 km, spotřeba tam 4,7 zpět 5,3

ale nepotil jsem se ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím proč vůbec Škoda Auto vyrábí např. Fabii Green Line (1,4 TDI PD 59 kW 4,6l/100km), když si přece můžeme dopřát naprosto obyčejnou (tuctovou) Octavii TDI se kterou tu spousta pisatelů jezdí za 4l/100km...

... opět pěkné čtení. :wub:

Je to jen marketing, vylepseny odpor, naraznik, kola a trochu upraveny SW na spotrebu to dokaze treba DieselPower za 1/2 ceny a jeste pojede lepe, sehnat pak kola a mrizky narazniku uz neni problem....

Jinak ja jezdim za 5L - 10L ...prumerne se vetsinou do 7L v vejdu... da se i ekonmicky za 5L ... na nakych cca 210HP a 450Nn nebo mozna i vic to neni spatny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jen marketing, vylepseny odpor, naraznik, kola a trochu upraveny SW na spotrebu to dokaze treba DieselPower za 1/2 ceny a jeste pojede lepe, sehnat pak kola a mrizky narazniku uz neni problem....

Jinak ja jezdim za 5L - 10L ...prumerne se vetsinou do 7L v vejdu... da se i ekonmicky za 5L ... na nakych cca 210HP a 450Nn nebo mozna i vic to neni spatny ;)

jo furt tech tvych 210 HP ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jen marketing, vylepseny odpor, naraznik, kola a trochu upraveny SW na spotrebu to dokaze treba DieselPower za 1/2 ceny a jeste pojede lepe, sehnat pak kola a mrizky narazniku uz neni problem....

Jinak ja jezdim za 5L - 10L ...prumerne se vetsinou do 7L v vejdu... da se i ekonmicky za 5L ... na nakych cca 210HP a 450Nn nebo mozna i vic to neni spatny ;)

Já to chápu docela dobře, "naparádí" to auto, že vypadá trochu jinak a cena +50000,- Nic jiného než marketing.

Jinak tvoje auto tu všichni znají velmi dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S autem jezdím většinou sám ale když vezu rodinu do termálů na Slovensko nebo na nějakou delší dovolenou tak jedu předpisově a tak nějak na pohodu a opět musim zkonstatovat,že jedu s průměrnou spotřebou 4,8-5,2.A to si myslím stejně že ten PC palubní kecá a skutečnost je o litr vyšší.Když jezdim sám a nešetřim to tak to je o 1,5-2,0 litrů vyšší tzn.6,4-7l/100km.Jezdit za 3,9 litrů jako průměrná spotřeba je fakt nereálná skutečnost.Mám OII 1,9 TDi(dobře zajetou od managerů z MB co s těma auty jezdí jako prasata)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S autem jezdím většinou sám ale když vezu rodinu do termálů na Slovensko nebo na nějakou delší dovolenou tak jedu předpisově a tak nějak na pohodu a opět musim zkonstatovat,že jedu s průměrnou spotřebou 4,8-5,2.A to si myslím stejně že ten PC palubní kecá a skutečnost je o litr vyšší.Když jezdim sám a nešetřim to tak to je o 1,5-2,0 litrů vyšší tzn.6,4-7l/100km.Jezdit za 3,9 litrů jako průměrná spotřeba je fakt nereálná skutečnost.Mám OII 1,9 TDi(dobře zajetou od managerů z MB co s těma auty jezdí jako prasata)

no jasně, ale máš rozežranou OII, to vůbec spotřebou s OI nesrovnávej. Mi osobně se s OII nepovedlo dostat pod 5 jestli si dobže pamatuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky prihodim neco do kramu. Moje 1.9TDI 81kW mi ted papa v prumeru 4.3l na 100km, jezdim s touhle spotrebou asi uz 20dnu v Brne asi 60% a 40% mimo Brno. Je pravda ze ted to drzim hodne nizko a na celou nadrz budu jezdit cca 16-20dnu, jinak jezdivam asi za 4.6-4.7 s dynamictejsi jizdou. Kola mam 16" L&K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor 81kW, najeto dle tacho co je vidět, jel jsem sám, trasa Písek - Praha (od Zalužan do Chřaštiček jsem popojížděl v koloně) Po dálnici do kila. Spotřeba 3,6 - pokračoval jsem pře jižní spojku až do Železného Brodu - celková spotřeba na kopečku byla 3,8 to jsem už ale zrychlil - kolem 100-120.

Při zpáteční cestě jsem měl dle pal. PC spotřebu 4,4 ovšem to jsem jel z Brodu po dálnici až ke zúžení do Prahy kolem 200 (chtěl jsem zkusit co to dá) dál už kasika kolem kila. :prc:

Dlouhodobá spotřeba podle tankování, která obsahuje většinou krátké jízdy (5km) a sem tam kolem 20km vychází 4,8 l/100km. Ovšem není problém jet dle pal. PC za 12l - zkoušel jsem rychlostku z Písku, neustále jsem se lepil na auta, předjížděl myškama a ručička tachometru kmitala mezi 190 a 90. Disky za jízdu celé černé od prachu z brzd :plol

post-2192-1214940667_thumb.jpg

post-2192-1214940698_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...