Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

Ono je to ještě trochu jinak - 1.8 TSI a 2.0 TSI je z řady EA 888. První benzínový dvoulitr v OII RS má i tam označení TFSI (rozvody řemenem), označení TSI (řetězový rozvod) dostala až jeho další další varianta v OII RS. A verze 2.0 TSI z OIII RS je již třetí generací EA 888 (kombinuje přímé a nepřímé vstřikování).

 

Jsi mě to teď Pawouku ještě víc zamotal... :kol-25: , takže:

1.)  U OIII RS je motor TSI - tedy 3gen. EA888 a má rozvod řetězem a proti předchozí 2 a 1.gen. má kombinaci dvou vstřiků - což tedy OII RS předtím neměla.

2.) U Audi je rozvod řemenem  (takže to znační TFSI je o tom rozvodu ?).  Předpokládám, že praktický rozdíl je, že je to tižší, ale jinak řetěz je odolnější.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.) Ano.

2.) Ne, všechny motory od II. generace EA 888 mají řetěz. Neplést si to, AUDI označuje zážehové přímovstřikové přeplňované motory jako TFSI (tedy třeba i 1.2 TSI je u nich TFSI). Já chtěl jen poukázat na to, že se motor z označením TFSI objevil i v Octavii RS. A se změnou názvu na TSI přišly i konstrukční změny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ti novináři jsou fakt kokoti ---> zveřejní tento článek (Reportáž: Se Škodou Octavia RS na Masarykově okruhu) dne 2.6.2014 a v textu uvedou:

 

"Projet se navíc můžete i vy sami – stačí přijet na jeden z veřejných dnů (jeden je zrovna v pondělí 2. června), zaplatit 550 korun a užívat si 25 minut zábavy."

 

si dělají srandu nebo se bojí že by přišlo moc lidí?

 

jinak super fotky  - mrkněte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

bo jsou to auta ŠA - viz tato akce Se Škodou Octavia RS na Masarykově okruhu

 

"V České republice se snad nenajde někdo, kdo by legendární dráhu ležící poblíž moravské metropole neznal. Její současná podoba začala vznikat skoro před třiceti lety a dodnes se zde jezdí prestižní Grand Prix České republiky silničních motocyklů. Projet se navíc můžete i vy sami – stačí přijet na jeden z veřejných dnů (jeden je zrovna v pondělí 2. června), zaplatit 550 korun a užívat si 25 minut zábavy".

 

jen škoda že nikde neblo uvedeno předem že tato akce bude, jsem zvědav kdy bude další....

 

nemáte někdo tucha?

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já bych tak řekl...prázdniny začaly...okurky a kachny bývají častou náplní prázdninových rubrik...kachna okurková nebo okurka kachnová...eresa čtyřkolová....to vyjde skoro na stejno...limitovaná edice znojemských nakládaček s vyšším obsahem octa...viaáááá ...jen růžová to musí být....ani se mi tomu věřit nechce...a ta fotka...no to fakt svědčí o tom, že to je velmi limitovaná edice

Editováno: , autor: radim1234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já bych tak řekl...prázdniny začaly...okurky a kachny bývají častou náplní prázdninových rubrik...kachna okurková nebo okurka kachnová...eresa čtyřkolová....to vyjde skoro na stejno...limitovaná edice znojemských nakládaček s vyšším obsahem octa...viaáááá ...jen růžová to musí být....ani se mi tomu věřit nechce...a ta fotka...no to fakt svědčí o tom, že to je velmi limitovaná edice

 

nemáš úplně pravdu ta informace o chystané výroční edici RS byla přímo od ŠA ...

 

to jak ten kousek vypadá není vůbec rozhodující, prostě kamufláž ala tuning aby si nikdo moc nevšiml značky F

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co jako značka F má vypovídat? Je to "pouze" zvláštní registrační značka pro zkušební účely. Z toho nelze odvodit ani počet kobyl ani to, jestli je to předohrab či něco jiného. Pro  zkušební účely opravdu není rozhodující jak auto vypadá ale já si myslím (a nikomu to nevnucuji a ani bych se za to upálit nenechal) že to prostě kachna je. Kde je , prosím , ta info ŠA o výroční či jiné edici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se s vama chci podelit o muj boj o kola.:-) Po dlouhem rozhodovani jsem si objednal kola Gemini Black na svoji RS 30.5. u sveho dealera. Termin byl nejdriv 25. potom 26. tyden, dnes jsem tam volal a udajne od skodovky uz neni na dodani kol - a to ani antracitovych - stanovehy ZADNY termin. Proste Skodovka vubec nevi, kdy ji to dodavatel doda. Takze jezdim furt na zimnich 17-kach a premyslim, jestli se na to preci jen nevykaslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojler: Toť otázka. V přiloženým odkaze je dobře vidět, že má dělenou opěrku předních sedadel. Na jiný fotce je vidět obyč stříbrnej dekor obložení dveří, takže těžko říct, jak to je.

 

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/hardcore-skoda-octavia-vrs-with-280-hp-spied-for-the-first-time-photo-gallery_3.jpg

Editováno: , autor: Molvy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...