Přejít na obsah

Plzeňáček

Doporučené příspěvky

To Almazek: Samozřejmě že Ti to dobíjí špatně. Zajeď do servisu, nebo ke kámošovi, kde mají zatěžovou zkoušečku na aku a altík a potvrdí se Ti to.

Určitě bych nechal altík repasovat, nebo vyměnit. A ano podezření na regulátor máš správné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Uvidíme tak za cca měsíc, než se trochu oteplí - jsou tam letňáky- nahodím baterku a musím to dostat z Prahy do Brna. A pak na tom začít dělat. Rozvody oleje atd. Problém je že to stojí venku a je mi toho líto. Ale teď s tím moc neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

 Podľa všetkého výroba závod Česká Lípa, 8.7.2003 alebo 2013, v 2. smene por.číslo 1574.

 Ad Wittmann : V servise mi jedného času tvrdili týždeň a rok. Tak neviem .:kol-60:Je v tom mierny bordel.

V aute mám 2705.

 

 

 

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, také jsem hledal alespoň výrobu těch plastů, ale čisto ze všech stran. Kuchat to nebudu. Je to nově převzatej staletej služebák a dvakrát mne to vypeklo a nechci  být v podezření, že nechávám něco zapnuto nebo dokonce podstrkuju starou bat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

At nezanášim téma Dav1d "Black DSG limousine" 

ohledně AKU , mam AKU origo , je jí 5let 1měs 120 800km , slouží denně ,, na garančce ověřeno ... asi je to o péči , 1x ročně jí vemu ,otevřu ,doleju kyselinou ,dam na 24h na nízkej proud nabíjet
nic víc nic míň ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžně se dolívá destilka, protože kyselina se odpařuje méně, než voda. Ale lze změřit hustoměrem při plném nabití a podle toho můžeš dolít destilku, nebo 38% sírovku ( Optimální hustota elektrolytu je 1,28 g/cm při plném nabití)

Vůbec nic se nestane (ba naopak), když doliješ 10-15% roztokem kysleniny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá kapalina se odpařuje (viz chemie). Kyselina se odpařuje méně než voda (protože 98% má bod varu 330 stupňů C), viz příspěvek výše

Proto se tedy dolévá povětšinou jen voda. Nicméně lze dolít i roztok H2SO4+voda (třeba 10-15%) a dokáže to vcelku oživit starý akumulátor. Vždy je ale nutno měřit hustotu a to po nabití (hustota se mění podle stupně nabití)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže ten odpar je vzhledem k poměrně vysoké molární hmotnosti minimální - čistá k. sírová je "olej". Kolem bodu varu se rozkládá (je ale pravda, že agresivní výpary může tvořit - v autě by byly okamžitě patrné).

Připouštím však, že zvýšení koncentrace může baterku na chvíli probrat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Normální desulfatace, ve většině případů to baterii na chvíli oživí, ale pochybuji, že to vyváží těch 10 éček. Předpokládám, že to není žádná spešl vodička, ale celkem obyčejný chelaton, litrovka v laboratorní čistotě se dá pořídit za cca 500,-, což vystačí na půl ulice. I tak to ale podle mě nemá cenu se s tím patlat.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím vás.

Odišla mi baterka na Superbe 2.0 TDI, rok 2009. Mám tam ešte originál baterku od výroby auta.

Teraz by som tam chcel dať baterku Varta Silver Dynamic 85 Ah. Už ju tu odporúčalo viacej užívateľov, ale neviem či sa vojde tá baterka do toho látkového kaslíku pre baterku, alebo sa ten látkový kaslík musí odstrániť a namontovať baterku bez neho ?  Vopred ďakujem za odpoveď.  Vlado

Editováno: , autor: Vlado 333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...