Přejít na obsah

Nejdou otevřít 5. dveře


Bemo

Doporučené příspěvky

mne sa to raz stalo, a na zamku na kudri je taka pačka ktorú musí motor potiahnuť. a to čo ju potlačí, taký plech sa dal vedla zrejme.

Ale skus kuknuť poistku 31, tá je na motor

Takze poistka c.31 bola v poriadku a otvaranie z vonku stale nefunguje ;(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny :) Po přečtení dněšního příspěvku mi teprve teď došlo, že mi vlastně nejdou otevírat dveře kufru jinak než páčkou od řidiče, ačkoliv podle návodu by u vozidel s centrálním zamykáním (což já mám...) měly jít otevřít i zvenku spínačem nad SPZ! :feve: Jak je to tedy doopravdy? :)

post-2916-1197535061_thumb.jpg

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknu ještě na tu pojistku č. 31 - snad je tam zakopaný pes :)

Tak dneska jsem to kontroloval a pojistka je v pořádku ale spínač stejně nefunguje... :( poradí někdo? Díky :)

EDIT: díval jsem se i do dílenské příručky, ale o žádném motorku jsem taky nic nenašel...

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne to uz funguje,asi to bolo iba zmatene ;))))))

Mám už druhou služební Fab najel jsem na první 160 000 (1,4 50kW), teď na druhé 65 000 (1,4TDI 59kW). Měl jsem asi dvakrát problém na staré a jednou na té nové s otvíráním 5. dveří. Bylo to způsobeno ohnutím ovládací páčky. Po otevření 5. dveří je v rámu dole taková kovová páčka která po stisknutí el. otvírače v klice dveří přitlačí přes el otvírač na vlastní zámek a ten otevře dveře. Tato páčka byla ohnuta nahoru a proto nemohla řádně ovládat otvírání zámku ve dveřích. Stačilo páčku narovnat stlačením dolů a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bemo: Je to tá páčka označená červenou. Zvykne sa časom ohnúť a pri otváraní kufra nedosadne na protikus na zadných dverách a neurobí "cvak". Treba nejak kufor zvnútra otvoriť a potom pridať zopár rán kladivom na tú páčku. Ja som bohužiaľ musel najprv zvnútra vypratať kufor, ako naschvál som ho mal plný až po roletku :help:

post-140-1197585416_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bemo: Je to tá páčka označená červenou. Zvykne sa časom ohnúť a pri otváraní kufra nedosadne na protikus na zadných dverách a neurobí "cvak". Treba nejak kufor zvnútra otvoriť a potom pridať zopár rán kladivom na tú páčku. Ja som bohužiaľ musel najprv zvnútra vypratať kufor, ako naschvál som ho mal plný až po roletku :help:

Já měl stejný problém. Tadle páčka co je na votce se ohnula nahoru a nedostatecne se opřela o tu oranzovou packu co je na zamku dveri. Pár jemných úderů kladívkem ohnulo páčku zase dolů a otevírá to zase v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny, tak jsem to dneska celé rozdělal, abych zjistil, kde je příčnina a zjistil jsem kulové :(:(:( teda konkrétně to, že součásti, které s tím mají co do činění jsou samostatně v pořádku, ale prostě to nechodí... Mechanická závada to není a zjistil jsem teda tohle:

Pojistka č. 31 - OK + naměřené napětí na kontaktech - 12V

Mikrospínač v madle dveří - OK + naměřené napětí na kontaktech (2,66V - trochu divné, ne?)

Motorek ovládající zámek dveří - OK - odzkoušen na zdroj a otevírá v pořádku

Problém je, že i když se všechny součásti zdají být OK, na svorkovnici, která vede do motorku není po stisku mikrospínače žádné napětí :( Už fakt nevím, čeho se chytit

Setkal se s tímhle už někdo, poraďte prosím... Díky moc!

post-2916-1200263675_thumb.jpg post-2916-1200263685_thumb.jpg post-2916-1200263692_thumb.jpg

ZAMEK.wmv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikoho nic nenapadá?

Případně jak to třeba ještě jinak proměřit? Díky moc

Zdravím všechny, tak jsem to dneska celé rozdělal, abych zjistil, kde je příčnina a zjistil jsem kulové :(:(:( teda konkrétně to, že součásti, které s tím mají co do činění jsou samostatně v pořádku, ale prostě to nechodí... Mechanická závada to není a zjistil jsem teda tohle:

Pojistka č. 31 - OK + naměřené napětí na kontaktech - 12V

Mikrospínač v madle dveří - OK + naměřené napětí na kontaktech (2,66V - trochu divné, ne?)

Motorek ovládající zámek dveří - OK - odzkoušen na zdroj a otevírá v pořádku

Problém je, že i když se všechny součásti zdají být OK, na svorkovnici, která vede do motorku není po stisku mikrospínače žádné napětí :( Už fakt nevím, čeho se chytit

Setkal se s tímhle už někdo, poraďte prosím... Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrospínač v madle dveří - OK + naměřené napětí na kontaktech (2,66V - trochu divné, ne?)

Ja som teraz dorábal el. otv 5 dverí a našiel som tam volné kable s koncovkou predpokladal som,že je to na mikrosp. madla dverí a tiež som tam nameral cez 2V! Takže to asi máš tiež OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info k mikrospínači - takže to bude asi OK :)

Víte prosím někdo jak to celé vlastně funguje - jak je do toho zapojená řídící jednotka - podle schématu (viz. obr.) tam je ještě nějaké relé - že by bylo špatné to? :feve: Díky za rady...

post-2916-1200483492_thumb.jpg

Mikrospínač v madle dveří - OK + naměřené napětí na kontaktech (2,66V - trochu divné, ne?)

Ja som teraz dorábal el. otv 5 dverí a našiel som tam volné kable s koncovkou predpokladal som,že je to na mikrosp. madla dverí a tiež som tam nameral cez 2V! Takže to asi máš tiež OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si vsimol,ze na fotke vyznacene madlo alebo ako to nazvat,vobec nepracuje a nereaguje ani na uzamknutie zamku.Mam central ,takze mi prijde divne ,ze mi auto zavrie kufor aj bez toho.Kolegovi to normalne pracuje,nechapem tomu...

post-47-1200516157_thumb.jpg

Editováno: , autor: Bemo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té fotce je motorek který ovládá POUZE otevírání zámku - mělo by to fungovat na sepnutí mikrospínače v madle 5. dvěří pokud je odemčený centrál! Mě to taky nefunguje jak by mělo a nenůžu se dopátrat proč? :(

Ja som si vsimol,ze na fotke vyznacene madlo alebo ako to nazvat,vobec nepracuje a nereaguje ani na uzamknutie zamku.Mam central ,takze mi prijde divne ,ze mi auto zavrie kufor aj bez toho.Kolegovi to normalne pracuje,nechapem tomu...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ak máš vadné relé,tak to bude asi prúser bratu.Podľa schémy to vyzerá,že relé je priamo v elektronike. :disgust: Viď obrázok.

Skús premerať ešte priechodnosť mikrospínača.Napätie si na ňom nameral,len či ho dokáže aj zopnúť a poslať ďalej.

post-570-1201853101_thumb.jpg

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrospínač je v pořádku, měl jsem ho celý venku a proměřil - spíná v pohodě... tak už vážně nevím... :(

Ak máš vadné relé,tak to bude asi prúser bratu.Podľa schémy to vyzerá,že relé je priamo v elektronike. :disgust: Viď obrázok.

Skús premerať ešte priechodnosť mikrospínača.Napätie si na ňom nameral,len či ho dokáže aj zopnúť a poslať ďalej.

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...