Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

Dojit tě budou za dva roky jen poprvé od koupi vozu, pak tam stejně musíš každý rok prakticky, protože i když olej měnit nebudeš bude Ti vycházet servis. Tedy ušetříš jen na té výměně oleje to je pravda, ale každý rok tam budeš muset tak jako tak a když se Ti to sejde dle nájezdu, tak někdy i 2x do roka, jednou na servis a podruhé na olej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petrrr ano to máš pravdu..možná jsem to špatně napsal, co jsem měl přesně na mysli..jde přesně jen a pouze o ten olej, ne o ty návštěvy..ta cena jejich oleje pak dělá ty vysoké ceny na fakturách..a já jim ty peníze nedám, ale každého věc..už jsem to samozřejmě absolvoval a jsem rád, že naštěstí mám v dosahu servis, který s vlastním olejem nemá žádný problém a nemá ani blbé kecy kolem toho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ski1961: Já zas mám velmi špatné zkušenosti s garážníky. A k oleji z autorizovaného servisu můžu říct jediné. Stačí si vybrat autorizovaný servis, kde dovolí člověku být u toho. Asi tak. Každopádně mi nikdo nevymluví, že LL intervaly jsou zlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radlat však v pořádku, je to každého věc..problém ovšem je, že neznám v okolí AS, kde by mohl být zákazník přítomen..někde nevezmou ani ten vlastní olej..to je realita..a interval LL souhlasím, ale jak říkám, já si měním olej sám v polovině a nepotřebuji si kvůli tomu měnit interval, abych tam pak musel každý rok :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, radlat napsal:

ski1961: Já zas mám velmi špatné zkušenosti s garážníky. A k oleji z autorizovaného servisu můžu říct jediné. Stačí si vybrat autorizovaný servis, kde dovolí člověku být u toho. Asi tak. Každopádně mi nikdo nevymluví, že LL intervaly jsou zlo.

 

Na garaážníkovi se shodneme. Co se LL týče, nikdo nikdy žádnou relevantní statistiku neuvedl. Je totiž dost dobře možné, že i když by motoru častější výměny pomohly, v celkovém součtu úspory za olej převýší riziko dřívější nebo vůbec nějaké poruchy. Ale to je asi na jiné vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poctivých garážníků já znám několik a nikdy se mi nestalo aby mi naúčtoval např. pylový filtr a nevyměnil ho nebo jako v AS kde mi naúčtovali uhlíkový a dali obyč. apod.. S AS jsem si užil své, jsou to břídilové co umí úplný hovno a většina co tam dělají, tak je ta práce evidentně nebaví. To jsme ale odbočili od tématu. 

Já to když bylo auto v záruce řešil taky tak, k nim jsem jezdil jen na LL intervaly a v polovině jsem si olej měnil sám nebo u garážníka s origo filtrem a nikdo nikdy nic nepoznal. Dnes jsem rád, že už tam jezdit několik let nemusím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radlat značka oleje je zcela nepodstatná i pro servis..rozhoduje jen a pouze daná specifikace, nic jiného..proto i v AS lejou různé značky oleje, prostě takové, které nejlevněji nakoupí v 200l sudech..takže se u nich zcela běžně leje Castrol nebo Shell a už jsem viděl i fakturu, kde AS používal Mobil1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ski1961: Já mám tedy pro změnu zkušenost s šestnáctiletou fábií, kde do servisní knížky psali vždy poznámku o jaký olej, rozuměj značku, se jedná. Takže vím, že deset let mi tam dávali jeden a ten stejný - Paramo Racing 5W40, a to ve specifikaci VW 502.00, na který jsem přestoupil po vlastní žádosti z dražšího Shell Helix ve stejné specifikaci. A toto by měl včetně značky a typu oleje po vyžádání zákazníka sdělit každý slušný AS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radlat já neříkám, že to platí všude..každej AS je samostatná podnikatelská jednotka a oleje si zajištují sami..proto může každej servis lít různé oleje..rozhodující pro AS je jen cena, za kterou nakoupí a co nejdráže prodají ? takže jak jsem psal, AS řeší jen specifikaci..neřeší ani viskozitu..u 504.00 pro LL když budou mít v sudu Shell, tak tam dají 0W-30, když budou mít v sudu Castrol dají tam 5W-30...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechce se mi věřit, že pojedu do AS a jednou mi řeknou - nalejeme vám tam Shell, podruhé, Castrol, potřetí Mogul. Protože pokud toto platí, tak by musel zrovna tak měnit značku oleje jedenkrát za dva roky každý, kdo si nenosí svůj olej. Specifikace je bez debat.

Editováno: , autor: radlat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radlat já mám servis, kde si mohu donést bez problémů svůj, takže si nosím furt stejný, samozřejmě jen po dobu záruky, pak už mi tam nikdo neuvidí ? kdo mi zná, tak už ví, že se oleji trochu věnuji a ty info, které sděluji mám z jednoho AS..takže když vím, napíšu, když nevím mlčím..

servis si v dnešní době drží většinou na dílně jen jeden olej požadované specifikace a ten leje všude..neexistuje, že by měli třeba 3 různé značky stejné specifikace a zákazník by si mohl vybrat..já neříkám, že když tam přijedeš dostaneš pokaždé jiný..pokud dostanou servisy dobrou cenu, tak si ten olej drží i delší dobu, ale teoreticky se to stát může..značka oleje je v dnešní době opravdu zcela podřadná záležitost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znamená, že když budu mít motor s OPF, tak si budu mít možnost na začátku vybrat, zda tam chci lít 0W20, 5W30 nebo 0W30 a ten tam budou lít při každé servisce nebo i tyto specifikace mohou bez vědomí zákazníka v průběhu návštěv měnit? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je zase jen na servisu, zdali bude mít zrovna obě specifikace k dispozici, tedy VW 508.00 0W-20 nebo VW 504.00 0W-30,5W-30...když jsem měl poslední info před více než rokem, tak onen AS vůbec v tu dobu neměl olej VW508.00 skladem a automaticky naléval VW504.00, protože tento olej je jako alternativa, takže žádný problém..tenkrát jsem dostal info, že ten olej VW508.00 byl v té době dost drahej a zákazník by jejich cenu více než 1.000,- za litr neakceptoval, takže lili jen ten levnější 504.00..jestli už dneska mají oba nevím..každopádně platí to, že si nevybereš značku, prostě ti nalejí, co budou zrovna mít..pokud chceš olej lít stále stejný, pak si najdi servis, kde ti vezmou vlastní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ski1961 napsal:

takže balení 5l v kanystru ? a takové balení nabízí autorizovaný servis Škoda ? nebo máš na mysli AS jiné značky ?

Jj vetsinou baleni 5l. Je to primo z AS Škoda, z oficialniho zdroje. Jen mám domluveny slušné ceny bokem :-)

Mají to jak v sudech, tak právě v 5l na paletě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dnes jsem byl poprvé na servise s Rapidem po dvou letech. Při přebírání vozu jsem se ptal na olej co tam dávaj, řekli mi že 5W30. Tak jsem mu říkal proč takový, když na kasli mám 0W30 a sám jsem tam doteď i takový doléval. Odpověděli mi, že 0W30 se už nedává, že teď dávají jen 5W30. Máte stejnou zkušenost ?| Jinak dali mi na výběr buď LL a výměnu po 2 letech a nebo jakousi plnou syntetiku a výměnu po roce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...