Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, 

 

napíšu to na rovinu, někde se řešilo co je povinné a co dobrovolné u prohlídek. Co je povinné u 4leté/60tis prohlídky 1.2TSi 211EA ? Čeká mě to a do telefonu mi říkal přijímací technik že se mění i kabinový filtr, ten si měním ale každý rok sám (Bosch 1 987 435 502) a již ho mám zakoupen a na Jaře měním (stejně jako olej měním každý rok).  Takže co je tedy povinné? Olej a svíčky ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovka je myslím 3 roky a potom co dva. Kabinový filtr měnit nemusíš (taky si ho měním sám), ale které prvky jsou povinné a které kroky dobrovolné netuším :/ Jde spíš o to, aby to mělo souvislost, když nevyměníš kabinový filtr, tak se budou možná cukat při reklamaci zápachu plísně v interiéru, ale nebude to mít vliv na korozi. Stejně tak když nenecháš vyměnit svíčky, tak bude problém cokoli v motoru co na to budou chtít hodit, ale na nefunkční AC s Denso kompresorem by to mít vliv nemělo. (ale nejsme zástupce automobilky...)

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06 Když už upozorňuješ, tak pardon, že nenosím všechny názvy v hlavně a jsem jen člověk :) , ano samozřejmě máš pravdu, opravím to, mění se Sanden.

EDIT: Nicméně i Denso může odejít a někteří jej reklamovali také pokud si správně uvědomuji.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Caute, neviem ci to tu uz bolo niekde uvedene, ale mate niekto zoznam, co a ako casto sa meni pri Rapidke? Olej si menim sam, ale mam na mysli vzduchovy filter, sviecky, brzdova kvapalina a pod. Knizku nemam, nakolko je online a do autorizaku uz nechodim. Mam Rapid Spaceback 1.2TSI CJZC MR2016. Vdaka.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si to dobře pamatuji, ale třeba mě někdo opraví:

- vzduchový, kabinový filtr 2 roky, ale minimálně ten kabinový bych měnil v závislosti na prašnosti prostředí, kde auto jezdí i častěji (nebo pokud v autě jezdí třeba alergik), takže klidně po roce.

- svíčky 4 roky / 60 tisíc

- brzdovka po 3 letech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ofiko dle škodovky jsou :

kabinový : 2roky/30tkm

vzduchový : 4roky/ bylo 60tkm, ted snad údajně už dokonce 90tkm :-)

svíčky : 4roky/60tkm

brzdivá kapalina : první výměna po 3 letech, pak každé 2 roky, bez km..

rozvody : žádný termín výměny nemají, jen první kontrola ve 240tkm a pak každých 30 tkm..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, až ted jsem si všiml, že jsem ty intervaly psal ve skupině rapid a já myslel, že jsem ve skupině Fabia 3 :-)

 

takže to ještě upřesním :-) to co jsem psal platí pro benzínové motory , tedy ty co mají již rozvodové řemeny..neuvědomil jsem si, že jsem v rapidu a že tam máte i starší TSI motory s řetězem..tam ty intervaly přesně neznám,hlavně co se týče rozvodů..

 

@Kyselinka a pokud je tvoje podpisová doložka správná, tedy že máš Rapida 1.2 TSI 66kW,MR2016, tak pro tebe to platí, protože již máš ten motor s řemenem a hlavně, ty už v tvém MR2016 nemáš samostatný palivový filtr, takže není co měnit, neboť už je součástí palivového čerpadla.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já mám výpisy z elektronické servisní knížky sám pro sebe a kdybych prodával tak je doložím pokud je bude kupující chtít vidět. Navíc mám prodlouženou záruku a slušný AS.

Záleží co člověk prodává, u nějaké olítané 10 leté vrány s 200.000+km je serviska už šumák. 

Kupující jistě dá vždy přednost doložené historii jak pátrání a loudění po sevisech. Já mám stále ještě prodlouženou záruku a do AS jezdím i po ní a s jinými auty. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Při hledání dílenské příručky a montážních postupů jsem náhodou narazil na tyto webové stránky:

https://club.autodoc.cz/

Po registraci a přidání mého auta do "garáže" to vypisuje jednotlivé servisní úkony po intervalech 15-ti tis. km. Má někdo zkušenost, jak moc se tomuto webu dá věřit, resp. jak moc zde uvedené intervaly a úkony odpovídají oficiálním údajům výrobce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši jak často měníte vzduchový filtr motoru ? Ku mému zjištění, po 65tis km, asi tam mám pořád původní z fabriky, co se tak dívám na servisní úkony u ŠA servisu (auto 2017/4) :-) :-) Může mi někdo napsat jaký typ přesně dává do 1.2 TSi EA211 (66kW, 90HP) rv 2017 ? Díky moc, raději urychleně objednám a vyměním.

 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...