Přejít na obsah

Servisní intervaly pro Superb II


michal032

Doporučené příspěvky

Je v podsatě jedno jakou značku koupíš,já leju do SII 2.0 CR 125 KW Shell Ultra 5w-30 a do OII 1.6 CR Castrol Egde 5w-30 a žádný zásadní rozdíl nepozoruju u obou aut jde po 15 tkm ven. Filtry používám pouze originál a hlavně nešetřit na palivovém a vzít taky origo. Olej vypouštím z horkého motoru nejlépe po delší cestě,přes noc vykape,odsaju z tělesa filtru zbytek oleje odsávačkou a nalívám vždy 4,3 l a mám na měrce tak 2mm pod horní ryskou :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Kdyz chces autu "doprat", neni to o nejake zazracne znacce, ale o castejsi vymene. Jinak, kdyz to splnuje normy, ktere jsou uvedene v servisni knizce a neni to nejaky "fejk", tak je to jedno, kterou znacku koupis. Castrol, Shell i Aral... uplne jedno. Snad jsem i nekde cetl, ze to dela jedna tovarna, jenom si na to davaji prodejci ruzna loga...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mám takový dotaz - mám na svém Superbu měnene rozvody po 210.000km. Nyní mám skoro 250.000km a zajimá mě, jestli další rozvody mají vydržet opět 210.000km či už nějak méně ? To že ty km určitě nenajedu a spíš mě bude čekat výměna z časového hlediska po 5ti letech je věc druhá.

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
před 1 hodinou, Martttin napsal:

Oficialne je napln dozivotna, t.j. po celu zivotnost auta. Prakticky sa meni, ked sa uzna za vhodne. Bolo by fajn uviest, kolko to auto ma nabehane :)

 

Kolem 123 000 km momentálně ;) r.v. 2009

Editováno: , autor: Czeczo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, CentriFUGA napsal:

@Czeczo 2009 a 123000km ?  To stálo někdo v garáži ne ? Na superba extrémně málo ... pokud jsou ty km pravý, tak to neřeš, protože pokud budeš pokračovat v tomto tempu načítání kilometrů, tak tě výměna oleje v převodovce asi nemusí trápit :-)


@CentriFUGA: a to jsem to před rokem kupoval se 109 700 km :) jinak je to samozřejmě benzín, ne nafta a kilometry jsou s největší pravděpodobností doopravdy reálné, sám jsem tomu měl obrovský problém uvěřit, ale podle záznamů z autorizovaného servisu, skutečného stavu auta, podle toho, že si mi po roce nic nevysypalo a tak dále, to vypadá, že jsem měl doopravdy štěstí na kus :wub:

Editováno: , autor: Czeczo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CentriFUGA Doma je i II. Sup (3.6), který je z přelomu 2008/2009 a má najeto nyní jen 60 tis km :-D (nájezd cca 7 tis ročně a v zimě prakticky furt v garáži)... 
Každopádně olej v motoru tam měníme po cca 7tis km a v DSG šel olej už někde kolem 40 tis km a k tomu rovnou i haldex... Hold tady se nedá řídit servisním plánem. :-D

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

U mě ve vlákně na str. 2 mám napsáno co mě to stálo s tím, že tam mám ty známý, ale na podobnou cenu se musíš dostat. Materiál všechen brán u nich, ale pozor, je to rok a půl a motorový olej zdražil o cca 1000/4litry, každopádně se musíš do 10ky vejít....edit: cena je samozřejmě vč. DPH, takže konečná a mám to na soukromou osobu, žádná firemní sleva atd.

 

Citace z mého vlákna str. 2

Citovat

Tak včera proběhl servis ve škodovce (Gerhard Horejsek, Česká Lípa) a milé překvapení (v jiném vlákně jsem zjišťoval cenu).

 

Výměna motorového oleje 5W-30  LL

Výměna olejového filtru

Výměna výpustného šroubu

Výměna vzduchového filtru

Výměna pylového /kabinového/ filtru

Výměna oleje v DSG

Výměna filtru v DSG

Diagnostika vozu

---------------------------------------------------

Suma sumárum práce + materiál:   8.082,-Kč

 

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dnes na inspekční prohlídce v Praze a technik říkal, že jakmile je v servisce "olej vlastní" tak na to nelze uplatnit kulanci a veškeré části co se motoru týče jdou za zákazníkem. Ale zase mi udělali nabídku na 11 3xx na ten servis ve 120k km. Což je lepší než 13.

Prohlídka s olejem a filtrem - 4 300 Kč
Rozšířený rozsah inspekční prohlídky - 490 Kč
Výměna brzdové kapaliny (automatická převodovka) - 670 Kč
Výměna oleje DSG - 5 800 Kč
Pylový filtr - 570 Kč

Sleva pro zákazníka 600 Kč.

Napsal jsem i Horejskovi, tak uvidím s jakou nabídku přijdou. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...