Přejít na obsah

vydrží mi tyto bzdy CHorvatsko a zpět?


stoupa1980

Doporučené příspěvky

Ahoj. Přikládám fotku kde je kotouč s deskama, desky venkovní strana 5,5mm,vnitřek víc. Druhé kolo je totožné.Brzdy jsou to Ferodo. Mám na nich 40000 km.Nová má 19,6mm i s nosnou deskou takže počítám na 1mm desky mi vychází 5000km.

Poprosím o Váš názor na to jestli měnit a nebo jestli vydrží 3000km. Jedu pod Split a pak tam budu ještě putovat.

post-68391-0-12885500-1374477408_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z fotky to neni moc poznat,.... docela blbe rozliseni,.... nicmene, tak i tak az by si prijel je bude urcite menit, tudiz bych je vymenil jeste pred cestou do chorvatska,....

 

bezpecnost je bezpecnost

 

a urcite lepsi ZA VCASU nez POZDE ! ! ! ;)

 

............ muj nazor a ty si udelej obrazek co je podle tebe lepsi,... jestli riskovat a nebo nechat vymenit, kde vymena je prace tak na cca hodku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem objednal od firmy TRW kotouče i desky- cena za vše je 2300kč. Podle mě celkem slušný na to že je to prvovoroba německá 1 kotouč 750kč, + sada desek 800kč .

Zároveň jsem si nechal přeleštit přední světla- cena 200kč

Měnit si to asi budu sám ale uvidím jestli před nebo po Chorvatsku

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá rada drahá. :-) Nové by byli možná víc na jistotu, ale taky se říká: "Nespravovat to co funguje."

 

Myslím, že se uvádí, že tloušťka obložení nemá být tenčí než 2 mm. Ty poslední 2 mm jsou nasycené lepidlem a proto mají jiné vlastnosti.

 

Když nebudeš moc divočit, tak i s těma starýma dojedeš v pohodě. Na dálnici se brzdí jednou za 100 km. ;-)

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá rada drahá. :-) Nové by byli možná víc na jistotu, ale taky se říká: "Nespravovat to co funguje."

 

Myslím, že se uvádí, že tloušťka obložení nemá být tenčí než 2 mm. Ty poslední 2 mm jsou nasycené lepidlem a proto mají jiné vlastnosti.

 

Když nebudeš moc divočit, tak i s těma starýma dojedeš v pohodě. Na dálnici se brzdí jednou za 100 km. ;-)

tak tak jak píšeš, jsem řidič profesionál a souhlasím s tebou '' Nespravovat to co funguje'' a toto je přesně vystiženo sice řídím 12 tunovou soupravu ale stará zaběhlá věc je jedinečná a je to jak u náklaďáku tak u osobáku.To je jediné co řeším a ty jsi to vystihl přesně, ty kotouče nehází nekoupou do pedálu.

Jen se potřebuji rozhodnout tak jsem rád za každou reakci. Pokud budu měnit tak to vyměním tak abych je zajel v CZ ikdyž ideál na zajíždění je dálnice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řidič profesionál a nechává si na netu radit jestli vyměnit brzdy? Jo, při cestě na  dovolenou po dálnici se brzdí jednou za 100km, ale jakou váhu? Sám asi nepojedeš a kufr mít prázdnej taky nebudeš. To je něco jinýho než jezdit sám kolem komína. Kdybys tu řešil výměnu něčeho drahýho, a ne životně důležitýho, ale zrovna brzdy.... Snad se na silnicích moc nepotkáváme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,neporadím po technické stránce,ale z vlastní zkušenosti vím,že nemá cenu něco měnit a s nevyzkoušenýn a nezajetým vyrazit na dovolenou.Může se vyskytnout nějaký problém,blbost,která doma by trvala opravit 10 minut,ale v cizině?Takže buď co nejdříve vyměnit a zajet,nebo to nechat být a počítat s tím,že je to na hraně.Já teď když něco měním nebo opravuji,tak nejpozději 3 týdny před cestou,aby mělo čas se měněné projevit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řidič profesionál a nechává si na netu radit jestli vyměnit brzdy? Jo, při cestě na  dovolenou po dálnici se brzdí jednou za 100km, ale jakou váhu? Sám asi nepojedeš a kufr mít prázdnej taky nebudeš. To je něco jinýho než jezdit sám kolem komína. Kdybys tu řešil výměnu něčeho drahýho, a ne životně důležitýho, ale zrovna brzdy.... Snad se na silnicích moc nepotkáváme

Věř tomu že potkáváme, 600 000km najeto ani jeden ťukanec, ani jeden škrábaneček na autě ani jednou větší problém který by jsem zanedbal, 100% mnou převezeného zboží dopraveno ve 100% stavu a nikdy žádná pokuta.

Možná se budeš divit ale jsem člověk který se tím živí ale vždy se milionkrát zeptám než do něčeho bezhlavě vlítnu.

a když jsme u těch brzd u 7,5tuny s vlekem s kterou jezdím mi vydrží brzdy na předku(nejvíce vytížený) 70 000km a nikdy nepraskne kotouč - kolegové je zvládnou zhoblovat do 20 000km

ps- 1 mezi nama řidičema to funguje tak že ať se zeptáš na sebeblbější věc tak si mezi sebou poradíme i když se tím živíš milion let

       2 a milion z nás má vyzkoušený že je lepší na spolehlivou věc nehrabat do poslední chvíle

chci jen vědět váš názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konec rozhodování. Teď mám týden dovolené tak si pořeším auto a od 19.8 dalších 14 dní(do 18.8 dělám a pak hned 19.8 razíme) a to by bylo honem honem takže jsem to vyměnil teď když mám čas

kotouče cena 1500kč 2ks

desky sada 800kč

vše od firmy TRW

post-68391-0-51866400-1374688231_thumb.j

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda to auto snad lezelo ve vode ne?:D tak zrezle brzdy sem nemel ani na 20 let starym facku. ty kotouce uz byly dost nebezpecny,ale dalo by se na tom jezdit jetse spustu km.,ale je pravda,ze kdyz sem byl na servise delal sem brzdy na audi A8, kde se pri brzdeni na dalnici rozpulil vetrany kotouc kvuli zeslabeni a docela me to vydesilo. ty desky maji tak 4-5 mm takze na tom bys zvladl aj  2 dovolene bez problemu,ale samozrejme s novym kotoucem vzdy nove desky pokud nejsou  nad tretinou zivota v tom pripade se srovnaji a jdou aj na novej kotouc.

jinak cena brzd je takova normalni nic vyhodnyho  da se to koupit ve spouste obchodu levneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...