Přejít na obsah

Bílé LED osvětlení interiéru a ve zp. zrcátkách


omicron

Doporučené příspěvky

To je v prdeli s tema parkovackama!! :aggressive: Proc tam nemuze hodit nejakej odpor k tomu nebo neco aby to fakalo....

No chlapci, zbytecne narky, Stockel to prodava jasne vydefinovane a urcene, a o parkovackach tam neni ani slovo.

Nechapu, proc jsou nyni nekteri tak zklamani, kdyz jsem Vas od zacatku teto diskuze (kdyz jsem ji zakladal) prubezne informoval, ze to do svetel neni urcene a ani to nepujde, a ze to je urceno jen pro osvetleni interiereru (resp. nast. prostoru a bagáže)...

Problem je jasne v sofistikovanem systemu kontroly hlavnich svetelu O2, a neni zcela jednoduche od LED chtit, aby elektricky zcela simulovala beznou zarovku. Mozna to Stockel drive nebo pozdeji doresi, ale to jiste oznami ci moduly tak oznaci.

Ale jsem jinak rad, ze jste s osvetlenim interieru spokojeni, trnul jsem, aby ma "reklama" a doporuceni na Stockela se neminula ucinkem, a nebyli jste zklamani. Budu mu muset napsat o nějakou provizi :)

Take si budu muset dodelat ta zrcatka, porad jsem se k tomu nedostal, apropo, ti co tam to jiz maji, jak jste spokojeni s osvetlenim nastupniho prostoru ? Je to dostatecne intenzivni ve srovnani s predchozi zarovkou ?

Lidske oko je ke studenym barvam mene citlive nez k teplemu spektru, takze se muze subjektivne zdat, ze to sviti mene, nejaky cas jsem si na to v interieru po vymene za Stockel LED take musel zvykat. Fotky jsou bohuzel dost neprukazne (vlastni zkusenost), svetlocitlive prvky v digi fotacich timto neduhem netrpi, takze to na fotkach vypada vzdy lepe, nez jak to vidi oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja bych to tak horky neviděl, kamarad mě chtěl nasštvat a říkal, že prej LEDky vydrží tak půl roku :angry:

tak uvidime.. zahulime..

To je absurdni nesmysl, mimoch. LED technologie se do automobiloveho prumyslu dere tak masivne, zejmena pro svou ZIVOTNOST a energetickou nenarocnost...

Ja mam Stockelovy LED v aute urcite toho 1/2 roku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, k té poloze zrcátka vázané na ŘJ sedačky ... myslím si, že ŘJ sedačky je jediná s možností "uložit" uživatelské hodnoty (polohu sedaček pro několik lidí). No a protože v té její paměti určitě nějaký bajt zbyl, tak je využit právě pro funkci toho pamatování polohy pravého zrcátka. Komunikace po jediné sběrnici mezi ŘJ komfortu v autě k tomu přímo vybízí.

Ale možná se pletu (sám to v autě nemám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prihazuju prvni fotky s ledkama!! :) V pravem zrcatku zatim nemam vymeneno (schvalne) pro srovnani s klasickymi zarovkami. ;) Jeste chci vyfotit osvetleni RZ, to se mi dost libi!! :p Ani kombinace osvetleni nastupniho prostoru v zrcatkach a vnitrniho ve dverich neni spatna...Myslim ze na druhe fotce je velice patrny rozdil oproti klasickym zarovkam! :palec2:

post-7739-1191613712_thumb.jpg

post-7739-1191613727_thumb.jpg

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem už to modrý nebo červený podsvícení zkoumal a nevypadá to špatně, jen by mě zajímalo, jestli mění všechny žárovičky, nebo jak to dělají....softwarově, jako téměř všechno ostatní, to asi nepůjde lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak přítelkyně dnes přišla s letáčkem od Philipsu , kde jsou žárovky Philips XTREME POWER takze jdu do nich :rolleyes:

Jen si dej pozor na životnost! Já jsem cca před rokem pořídil celkem draze Philips Blue Vision a po cca 5 měsících odešly. Šel jsem je vzhledem k ceně reklamovat, ale uzemnili mě s tím, že je to díky svítivosti jejich standardní životnost takže smůla. Dokonce to bylo napsáno přímo u těch žárovek v takovém tom malém letáčku...ale samozřejmě jsem ho tenkrát nečetl :(

Jinak jsem v Praze našel perfektní obchod na žárovky Philips. Vše i zasílají, takže není nutné jet tam osobně.

Autožárovky Philips

A ještě bych měl dotaz, vy co už ty LEDky máte, do osvětlení kufru jsou snad u té firmy JM Style dva druhy (tuším s vertikálním nebo horizontálním osazením LED, ale nevím to jistě) z nichž jeden osvětluje kufr lépe. Poradíte, který to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prihazuju prvni fotky s ledkama!! :) V pravem zrcatku zatim nemam vymeneno (schvalne) pro srovnani s klasickymi zarovkami. ;) Jeste chci vyfotit osvetleni RZ, to se mi dost libi!! :p Ani kombinace osvetleni nastupniho prostoru v zrcatkach a vnitrniho ve dverich neni spatna...Myslim ze na druhe fotce je velice patrny rozdil oproti klasickym zarovkam! :palec2:

Tady na té fotce to vypadá, že to zrcátko s LED svítí fakt o dost méně než klasická žárovka (mimochodem díky za super nápad s pořízením "srovnávací fotky")

Vážně ty fotky tak klamou nebo to prostě svítí méně?? Zajímá mne faktické osvětlení, nikoli vzhled nebo barva světla....

A ještě jednou dík za ty fotky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady na té fotce to vypadá, že to zrcátko s LED svítí fakt o dost méně než klasická žárovka (mimochodem díky za super nápad s pořízením "srovnávací fotky")

Vážně ty fotky tak klamou nebo to prostě svítí méně?? Zajímá mne faktické osvětlení, nikoli vzhled nebo barva světla....

A ještě jednou dík za ty fotky :palec2:

Ad žárovky: já mám Philips Blue vision od podzimu a svítí pořád skvěle ale nicméně je vyměním za tyhle XTREME, protože to mám za slušnou cenu, tak proč ne.. K osvětlení kufru.. já kupoval O2set a v tom už by měly být už ty co svítí víc v kufru. Nic nemění fakt, že ty moduly musíš uříznout cca 3-4 mm jelikož jsou prostě dlouhé a když je tam budeš cpát, tak se Ti ty packy rozlezou.

Jinak, svítí to jinak, je to přeci jiné světlo.. takže podle mě to svítí stejne,možná ještě lépe.. A hlavně je kuááásný lol

a vo vo vo tom to je.. ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si dej pozor na životnost! Já jsem cca před rokem pořídil celkem draze Philips Blue Vision a po cca 5 měsících odešly. Šel jsem je vzhledem k ceně reklamovat, ale uzemnili mě s tím, že je to díky svítivosti jejich standardní životnost takže smůla. Dokonce to bylo napsáno přímo u těch žárovek v takovém tom malém letáčku...ale samozřejmě jsem ho tenkrát nečetl :(

Jinak jsem v Praze našel perfektní obchod na žárovky Philips. Vše i zasílají, takže není nutné jet tam osobně.

Autožárovky Philips

A ještě bych měl dotaz, vy co už ty LEDky máte, do osvětlení kufru jsou snad u té firmy JM Style dva druhy (tuším s vertikálním nebo horizontálním osazením LED, ale nevím to jistě) z nichž jeden osvětluje kufr lépe. Poradíte, který to je?

Add kufr: Mely by to byt zarovky (ledky) v pricnem provedeni "across". Viz tady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady na té fotce to vypadá, že to zrcátko s LED svítí fakt o dost méně než klasická žárovka (mimochodem díky za super nápad s pořízením "srovnávací fotky")

Vážně ty fotky tak klamou nebo to prostě svítí méně?? Zajímá mne faktické osvětlení, nikoli vzhled nebo barva světla....

A ještě jednou dík za ty fotky :palec2:

Neni zac, opravdu to sviti (hlavne v interieru) trosku mene. Mozna to sviti vic, ale cloveku to prijde jako mene intenzivni svetlo... :) Jinak RZ sviti urcite lip a v tech zrcatkach myslim ze je to stejne nebo mozna i lepsi. Vnitrek dveri myslim taky stejne. O vikendu zkusim nafotit rozdil u RZ.

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já taky přidám ........

Myslím, že svítí o dost méně. Hlavně v menším úhlu. Na plaubce mám úplnou tmu.

Takže jsem to vyřešil vrácením dvou 5W žárovek do hlavní stropní lampy. Sice to je děs koukat na to, jak je polovina žlutá a polovina do modra, ale výsledný efekt osvícení prostoru a barevná teplota na povrchu už myslím jde a vypadá to taky dobře.

Ještě přemýšlím, že přehodím tu LEDku v zadním světle za žárovku. Takže brzy pokud by měl někdo zájem bude k dispozici komplet set na přední stropní světlo.

Jediné z čeho mám opravdu radost je ta lampa ala superb, co mi svítí krásně na ruce a vidím kam se hrabu. Ikdyž i ta byla potřeba řezat a o dost víc než 4mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jóó .... pozdě ale přece.

V DP jsem se dočet, že při výměně žárovek, prakticky všech co nás zajímaly pro výměnu za LEDky se nemusí demontovat žádný tapec či něco podobného. Prostě jen tenkým šroubovákem se vyloupne a je hotovo.

Stejně tak vnější zrcátko se nemusí sdělávat celé, ale stačí jen ten plastový kryt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak přítelkyně dnes přišla s letáčkem od Philipsu , kde jsou žárovky Philips XTREME POWER takze jdu do nich :rolleyes:

A ještě bych měl dotaz, vy co už ty LEDky máte, do osvětlení kufru jsou snad u té firmy JM Style dva druhy (tuším s vertikálním nebo horizontálním osazením LED, ale nevím to jistě) z nichž jeden osvětluje kufr lépe. Poradíte, který to je?

Už jsem tady o této věci psal, ještě než si to chlapci po mě u Stockela objednávali (doufám, že správně :-)).

Projdi si vlákno od začátku, kdy jsem o tom začal psát. Přesto, že tam nemám právě ten správný typ, nesvítí to špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prihazuju prvni fotky s ledkama!! :) V pravem zrcatku zatim nemam vymeneno (schvalne) pro srovnani s klasickymi zarovkami. ;) Jeste chci vyfotit osvetleni RZ, to se mi dost libi!! :p Ani kombinace osvetleni nastupniho prostoru v zrcatkach a vnitrniho ve dverich neni spatna...Myslim ze na druhe fotce je velice patrny rozdil oproti klasickym zarovkam! :palec2:

Tady na té fotce to vypadá, že to zrcátko s LED svítí fakt o dost méně než klasická žárovka (mimochodem díky za super nápad s pořízením "srovnávací fotky")

Vážně ty fotky tak klamou nebo to prostě svítí méně?? Zajímá mne faktické osvětlení, nikoli vzhled nebo barva světla....

Je to tak a přitom není, také jsem tu o tom již psal, stačí polistovat zpět. Problém (a to dost zásadní) je v tom, že lidské oko je výrazně méně citlivé vůči studenějším barvám, než k teplému spektru. Poté je vždy subjektivně lépe vidět svítící zdroj v oblasti červeného až žlutého světla, a stejně intenzivně svítící modrobílé světlo se bude zdát méně svítící. Takže mnoho z Vás bude v prvním okamžiku možná zklamáno po výměně žlutých žárovek za modrobílé LED, než si oko přivykne. Doporučuji to tak nechat, po pár dnech Vám to ani nepřijde.

Co se týká fotek, to je ještě záludnější, neboť světlocitlivé prvky (ať už CMOS či CCD) netrpí touto různou citlivostí, a na fotkách to vždy vypadá ještě lépe, než ve skutečnosti.

Obávám se, že v těch zrcátkách (vzhledemk k výkonu Stockelových stávajích LED modulů) se to bude zdát méně svítící, než v případě originálních žárovek. Tady myslím, bude muset Stockel zapracovat, a vyvinout výkonnější LED moduly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...