Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat uživatelů jaké žárovky by mi tedy doporučili.Po přečtení předchozích příspěvků nejsem moc moudrý a rozhodnutý.Chtěl bych bělejší světlo než z klasických žárovek.Přemýšlel jsem,že H7 koupímSILVERSTAR a do dálkáčů H1 bych pořídil NIGHT BREAKER nebo mám koupit stejný tip do obou?U těch NIGHT BREAKER mě zaráží ta relativně nízká životnost,v dálce,kterou moc často nepoužívám by to nevadilo,ale u potkávacích,které jedou pořád by to moc nevydrželo.Nebo poradí někdo jinou alternativu třeba od Philipsu?

předem díky

Takze bez zbytecnych ciratu :

- potkavacky i dalky - Osram NightBreaker (mimoch. netusim kde jsi vzal ty kecy o jejich nizke zivotnosti - jsou na trhu chvili, a presne od te doby je v aute mam, dokonce jeste drive, nez se zacali oficialne prodavat !? Neni tu nikdo, kde by je mel dele, a to ze nekomu odesly drive, nevypovida NIC o jejich zivotnosti) - proda Ti je kdejaky el. webshop v CZ

- mlhovky - Nokya Hyper Yellow - nakup pres eBay jako ja, nebo dnes již i od "superfattyho", ktery je sem pote zacal vozit hromadneji :palec2:

Oboji je za dane penize a danou kvalitu ZCELA bez konkurence, zvlaste kdyz se vse da koupit zde i se zarukou !

Pozn.: pokud jses ochotny resit potkavacky a dalky za vice penez a vice efektne (a bohuzel s omezenou zarukou), jednoznacne doporucuji PIAA rady Extreme White (superbile), resp. nektere z rady Plasma, PlasmaBlue (nerozeznatelne od HID, tj "xenonu") ...tam je ale kratka zivotnost realitou.

Se vsim zde uvedenym mam osobni zkusenosti, takze zadne domnenky ci opisovani od jinych ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(mimoch. netusim kde jsi vzal ty kecy o jejich nizke zivotnosti - jsou na trhu chvili, a presne od te doby je v aute mam, dokonce jeste drive, nez se zacali oficialne prodavat !? Neni tu nikdo, kde by je mel dele, a to ze nekomu odesly drive, nevypovida NIC o jejich zivotnosti)

polovicna zivotnost je oficialna informacia od osramu ... ja som sa to docital na ich anglickej stranke ... ale aj napriek tomu som do nich siel a svietia predsa len o kusok viac ako silverstar ... a tusim aj na krabici od ziaroviek je taka ikonka znazornujuca polovicnu zivotnost tychto ziaroviek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

polovicna zivotnost je oficialna informacia od osramu ... ja som sa to docital na ich anglickej stranke ... ale aj napriek tomu som do nich siel a svietia predsa len o kusok viac ako silverstar ... a tusim aj na krabici od ziaroviek je taka ikonka znazornujuca polovicnu zivotnost tychto ziaroviek ...

Já mam taky night breakry a nijak životnost neřeším, až praskne tak praskne. To mě muže dřív odejít i nějaká jiná žárovka

která bude mít životnost delší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam taky night breakry a nijak životnost neřeším, až praskne tak praskne. To mě muže dřív odejít i nějaká jiná žárovka

která bude mít životnost delší!

no mne to trochu vadi ... v starsich autach si ani nepamatam kedy som menil ziarovky ... ako som tam nahodil silverstar tak mi nevydrzali ani rok (mozno tak 35tisic km) ... silverstar (H4) som menil dost casto, asi v 10mesacnych intervaloch ... auto s nightbreakermi uz nejazdim, ale skusim to odsledovat, ci vydrzia polovicu beznych ziaroviek alebo iba polovicu zo silverstar ... 17tisic km zivotnost by bol velmi mizerny vysledok ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne to trochu vadi ... v starsich autach si ani nepamatam kedy som menil ziarovky ... ako som tam nahodil silverstar tak mi nevydrzali ani rok (mozno tak 35tisic km) ... silverstar (H4) som menil dost casto, asi v 10mesacnych intervaloch ... auto s nightbreakermi uz nejazdim, ale skusim to odsledovat, ci vydrzia polovicu beznych ziaroviek alebo iba polovicu zo silverstar ... 17tisic km zivotnost by bol velmi mizerny vysledok ...

čau.budem sa opakovať-H7-čky NB mi odpálilo po dvoch mesiacoch(40tis.km) pri svietení den-noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze bez zbytecnych ciratu :

- potkavacky i dalky - Osram NightBreaker (mimoch. netusim kde jsi vzal ty kecy o jejich nizke zivotnosti - jsou na trhu chvili, a presne od te doby je v aute mam, dokonce jeste drive, nez se zacali oficialne prodavat !? Neni tu nikdo, kde by je mel dele, a to ze nekomu odesly drive, nevypovida NIC o jejich zivotnosti) - proda Ti je kdejaky el. webshop v CZ

- mlhovky - Nokya Hyper Yellow - nakup pres eBay jako ja, nebo dnes již i od "superfattyho", ktery je sem pote zacal vozit hromadneji :palec2:

Oboji je za dane penize a danou kvalitu ZCELA bez konkurence, zvlaste kdyz se vse da koupit zde i se zarukou !

Pozn.: pokud jses ochotny resit potkavacky a dalky za vice penez a vice efektne (a bohuzel s omezenou zarukou), jednoznacne doporucuji PIAA rady Extreme White (superbile), resp. nektere z rady Plasma, PlasmaBlue (nerozeznatelne od HID, tj "xenonu") ...tam je ale kratka zivotnost realitou.

Se vsim zde uvedenym mam osobni zkusenosti, takze zadne domnenky ci opisovani od jinych ;)

Jenom doplním, že u ŽLUTÝCH mlhovek od PIAA, který jsem viděl a měl možnost porovnat "face to face" s našima NOKYA YELLOW, tak Nokya stojí snad třetinu a naopak svítí třikrát tolik..

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Takze bez zbytecnych ciratu :

- potkavacky i dalky - Osram NightBreaker (mimoch. netusim kde jsi vzal ty kecy o jejich nizke zivotnosti - jsou na trhu chvili, a presne od te doby je v aute mam, dokonce jeste drive, nez se zacali oficialne prodavat !? Neni tu nikdo, kde by je mel dele, a to ze nekomu odesly drive, nevypovida NIC o jejich zivotnosti) - proda Ti je kdejaky el. webshop v CZ

Na krabičce je uvedena 1/2 životnost ve srovnání se standardem. Kolik to však je, uvedeno není. Mně jedna žárovka vydržela asi 150 hodin (5 měsíců - svícení tak hodinu denně) - jdu ji reklamovat. Druhá zatím drží. Na můj vkus a zkušenosti s jinými je to životnost slabá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mozna jste to postrehli i vi ale v MF DNES vysel test zarovek nejlip na tom je nightbreaker, následován philipsem bluevision myslim...

No a propadakem se staly vsechny modre zbarveny zarovky :)

´

Zkusil jsem ty BlueVision a jsem spokojený... nebudu tvrdit, že je to jak xenon, ale určitě je to lepší, než před výměnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Taky přispěju se svou troškou do mlýna - u O1 předfacelift mám Silverstary Nightbreaker - jezdím celkem dost a výdrž těch žárovek mám tak 1/2 roku. Ale proti Silverstarum sviti pocitově lépe - hlavně dálkové světlo je víc do bíla. U O2 mám Xenony a dálku opět Nightbreaker - životnost zatím nevím - auto mám týden ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ty Lubo, možná budu mít doma původní svoje Philips co jsem měl v tlmených.. pokud ano, dám Ti je. Ale nejsem si jistý. Za kolik se dají vůbec ty Bluečka koupit? měl bych Ultra White od Luminics a dovolím si tvrdit že vyjma Krypton provedení svítí pěkně a neni s nima problém.

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás sú asi trochu drahšie ako u vás, H7 Blue Vision stojí 810Sk pár.

Bol som na ne dnes pozerať a poradil mi, že lepšie sú Philips Hight Guide Double Life, majú trojfarebné svetlo a ževraj výborné v daždi a snežení a mali by mať dvojnásobnú životnosť už podľa názvu. H7 sú dokonca dva druhy podľa toho či idú do projekčných alebo reflexných reflektorov, ale pár stojí 920Sk... :doh

Už som ich objednal, som zvedavý ako to bude vyzerať... Samozrejme nafotím a podelím sa o skúsenosti...

Editováno: , autor: lubinob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tieto uz 2 roky ,a svietia vyborne.Tie co su v krabici to nie su oni.To su PIAA 7500 Kelvinov a svietia absolutne na hovno.

4auky taky se přidám ,koupil jsem si žárovky OSRAM COOL BLUE XENON LOOK až už je radši vyměním skoro snima nic večer nevidím ,protože jsem hlupák a nic sem si o nich nepřečet. Tak prosím poradte zkušení jaký tedy dát aby honě svítili a bylo dobře vidět -myslím tím od řidiče .Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...