Přejít na obsah

Parkovací asistent - dodatečná montáž


bill.jr

Doporučené příspěvky

To sice mají, ale psal jsem do servisu, kde mi bylo sděleno, že prej to nebude graficky zobrazovat vzdálenost. Proto jsem chtěl vědět, k čemu se to pak připojuje do rádia, když to tuto funkcí nemá ... Jinak co jsem našel na netu videa, kde ukazují radio Swing s parkovacím asistentem, tak to vypadá, že to má 4 parkovací senzory, pač za autem je vidět 4 čárky, které jsou proměnné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to jsem si myslel, ale spíše mě zaráží, že to ani sami pořádně neví ... Už jsem odeslal dotaz na ŠA, tak uvidím. Spíše mě, ale zajímalo, když se to tu řešilo, jestli to někdo dořešil :) Jinak připojovat parkovacího asistenta do radia jen kvůli ztlumení mi přijde padlé na hlavu.

V každém případě se divím nad řešením připojení parkovacího asistenta. Je 21. století a všechno se musí tahat kabelem i když existuje CAN ... Prostě tyto věci mají běžet na tom ...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což, že to nejede na CANu bych se tak moc nedivil, to by všechna zařízení musela mít ještě odpovídající vrstvy ISO/OSI modelu a to by se prodražilo. Zvlášť když hromada z těchto věcí je analogová. To ztlumení úplně padlé není, sice se tomu taky směju, ale lidi brblají nad lecčíms, brblali by i nad nutností "zmačknout mute když chci slyšet pípák". A že AS neví, no, čeká tě stejné vystřízlivění jako mě. Zeptej se Petrra na AS, on už ti řekne své a k mé velké nelibosti bohužel nepřehání.

 

Jde-li o elektroniku, zkus se zeptat přímo ferdy25. To je místní guru :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já být všude, nebudu hovořit co si myslím o ŠA, ale mám origo z výroby zadní parkovací asist, tedy i s tlumící funkcí hlasitosti a dovolím si oponovat, že to je dobrá věc. Máme ještě jedno auto, kde tato funkce není, musím dávat mute a je to otravné a když někde potřebuješ rychle manévrovat, parkovat atd. za tebou stojí auta není kolikrát čas a s tím druhým autem jsem pak na nervy když potřebuji parkovat, řve mi do toho rádio, musím nakonec pozornost při parkování přerušit abych to mute dal atd. Neříkám, že bez toho nejde žít, ale člověk to ocení nejvíce až když sedne do auta, které to nemá, když si na to zvykne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to beru, to ztlumení je v pořádku, tomu není co vytknout, jen mi příjde ulítlé kvuli tomu tahat kabel z kufru až k rádiu. I blbý mcu za 50 Kč umí CAN, takže bych to neviděl na až takové zdražení. Mělo by to svojí výhodu, prostě koupíš libovolné zařízení, co bude podporovat konkrétní vůz a ty to lupneš na CAN a je po starosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak. Měl jsem auto se ztlumení i bez a to ztlumení je podle mě komfortnější funkce, že samotná vizualizace vzdálenosti na radiu - při couvání totiž čumím do zrcátek nebo do zadu a poslouchám - na display se nikdy nekoukám (ale je fakt, že kdyby se to tam nezobrazovalo, tak mě to bude štvát :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde v podstatě o princip, když už to tahají do rádia, tak ať to má pořádnou funkci tj. i grafická vizualizace. Ztlumení neberu jako podstatnou funkci, která by se musela tahat kabelem z kufru do rádia, ten signál přece jde vzít z převodovky ... prostě tato funkce tam mohla být i přes to že tam není parkovací asistent, toť můj názor :)

Editováno: , autor: mbrazdil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však my ti rozumíme. Pokud jde o zobrazování, obrať se na ŠA nebo zkus ferdu, ti jediní ti dají relevantní odpověď. Ve věci kabelu, uvědom si, že Rapid nemá zapojenou ani druhou zadní mlhovku, ač tam je dvouvláknová žárovka a vše připraveno, jen ten káblík chybí, NIC víc. A ty po ŠA chceš tahat do rádia kabel od převodovky :kol-138:

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle schematu zapojeni co se dodává k senzorům, to vypadá, že se senzory připojují k pojistkové skříňce na některou z pojistek. Ano akustický zvuk je na prvním místě a grafická vizualizace není třeba, ale jde tu jen o princip :) Když už se to tahá dopředu a stojí to takové peníze, tak ať to alespoň funguje všechno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám soudruzi nevím. Na zrcátka dovedu couvat skoro s čímkoliv, poslední veselej zážitek bylo couvání se sanitkou v závějích natěsno okolo budov a avie (a to jsem s tím jel poprvé v životě, saniťák nejsu). A stejně jsou chvíle, kdy jsem za grafický zobrazení vděčnej - ne proto, že bych na to systematicky čučel, ale proto, že vím, kde údajně něco má být když to tam nečekám, a sám se můžu rozmyslet, jestli můžu pokračovat (stébla trávy), nebo je něco divně (pes, dítě, oblíbené šutry na některých parkovištích). Jasně, člověk se bez toho obejde, ale to se obejde i bez 6. kvaltu, elektrických oken, rádia, klimatizace, posilovače, synchronizace převodovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych nerekl ze graficka signalizace neni treba. Kdyz je za tebou nejaka prekazka, ktere si nevsimnes, tak je sakra dobre videt, alespon na jake strane, ta prekazka je.

A k čemu mi to je, jestli uvidím, že překážka je vpravo, uprostřed nebo vlevo? Stejně dál couvat nebudu :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...