Přejít na obsah

Asistent rozjezdu do kopce Rapid


Sigy

Doporučené příspěvky

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je možné aktivovat Asistent rozjezdu do kopce HHC mam ŠKODA Rapid Elegance 1,6 TDI CR DPF / 77kW (1/2013) by jsem na tom že je to v eleganci v základu ale není. Máte nějaký návod? Děkuji

 

Rád bych se vrátil k původnímu dotazu. Je nějakým způsobem možné tento asistent aktivovat?

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Oplatí sa priplatiť za "Asistent rozjazdu do kopca a kontrola tlaku v pneumatikách" 140€/3 840KČ za tieto dve funkcie?

Ten asistent by som ani tak nechcel, po precitani vasich názorov (pride mi divne ze ak som na krizovatke na kopci, tak musim cakat 2-4 sekundy kym sa auto rozbehne, niekedy je potrebne okazite reagovat a nie cakat zbytocne 2-4 sekundy...) Skôr ma zaujala funkcia kontrolu tlaku v penumatikach. Je možne túto funkciu neskôr aktivovať v prípade, že by som si nepripatil za tieto dve funkcie pri kupe auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nic čekat nemusíš funguje to dobře prostě když pustím brzdu a zařadím 1 a přidám plyn tak to hned jede bez jakékoliv prodlevy já sem si na to zvykl a super věc a kontrola v pneumatikách zatím jsem to nepotřeboval kromě při přezutí kol na léto se to musí znovu aktivovat ale to se zmáčkne jen tlačítko na cca 5 sekund a je pak máš klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky Asistenta rozjezdu do kopce. Je to super vec. Nikdy pre tim jsem to nemel,ale ted bych uz bez toho nechtel bejt. Hodne rychle si na to zvyknes. Zadna prodleva pri rozjezdu neni jak pise PAWOUK. Proste zaradis slapnes a jedes. Parada. Nemusis mit strach ze ti auto couvne. Prodleva je jen kdyz pustis brzdu v kopci a cekas az se auto odbrzdi (opadne tlak v brzd.systemu) jinak ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl spíš opačný problém...myslel jsem si kdysi, že se to musí někde zapnout, protože jsem vždycky popojel dozadu. Jsem totiž asi zvyklý vždycky dřív dupnout na plyn (a ne opravdu to není dupnutí, že se protočí kola), než dostatečně pustit spojku. Ten asistent se totiž skutečně deaktivuje sešlápnutím plynového pedálu. Takže pokud tady někdo píše, že ho to dvě vteřiny (nebo i víc) drží a nepustí, tak to má buď rozbité nebo málo mačká plyn. Nicméně teď už jsem se to naučil používat, když je to potřeba a podrží to krásně a jen tak dlouho jak potřebuji. Když potřeba není, rád si trochu pocouvnu dozadu. Tímto děkuji instruktorům z autoškoly, že mě nenutili používat v kopci ruční brzdu na rozjezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nettle_M: jo byla to řehole...nás učil stát v prudkým kopce na místě bez použití jakýkoliv brzdy...takže udržování v prokluzu až se mi z toho klepala noha :D blee :) jinak s ručkou do kopce se rozjíždím jen fakt když je to krpál...většinou to stihnu bez couvnutí rychlým přehmatem ;) Ale asistent může bejt fajn anebo problém řeší automat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten asistent je fajn, když se ti někdo nalepí na prdel na křižovatce. Nebo když couváš v kopci a jsi hodně blízko auta před tebou. Taky jsem rozjetí s ručkou používal jen do velkého krpálu (a ještě s něčím za sebou), ale teď s tím asistentem už vůbec. Prostě funguje to jak má, jen to musí kluci natrénovat. Taky jsem to neuměl použít hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ale jde to :) nakodovat/přispusobit  přez VCDS,  tedy vychazim z toho že ja ho mám na rapidu a přez VCDS ho možu vypnout nebo zapnout , ale mám jinou vybavu , takže na jiné to jít nemusí "nevím"

A byl by si tak laskav a napsal kde a jak ho vypínáš či zapínáš?

 

Tady každej mele pantem, ale k tématu nikdo nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Asistent rozjazdu do kopca funguje úplne bez problémov, ak zošliapnem brzdu na cca 2 sekundy vozidlo sa zastaví. Po 2 sekundách sa auto opäť dá do pohybu. V prípade, že zošliapnem plynový pedál auto sa okamžite bez akýchkoľvek problémov rozbehne, takže som spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Keďže som nemal HHC, ale už mám, tak som ho dnes skúšal a niečo robím zle alebo auto neposlúcha. So 4 pokusov som vždy klesol. Sú nejaké podmienky splnenia HHC by to auto v kopci nekleslo? Som si myslel že len zastavím kopci, stojím na brzde, zaradím 1 a idem. Ale ja jak brzdu pustím hneď idem dole, vôbec ma to tie 2 sekundy nepodrží. Kopec je dosť strmý. Ďakujem za vysvetlenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...