Přejít na obsah

Problem motora - chrastenie a cervena kontrolka oleja


Martin Trokšiar

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak auto je stale v servise, minuly tyzden vo stvrtok prislo konecne objednane cerpadlo. Volali ze mame prist pozriet na auto, ze je olejova vana a cerpadlo silno zakarbonizovane, ze to musime vidiet. Po prichode nam mechanik ukazal ciastocky karbonu na filtry na olejovom cerpadle, pricom nove cerpadlo prislo bez filtra, takze by nan musel namontovat ten stary. Nedokazali nam povedat co moze byt pricinou toho ze je motor taky zasraty. Takze sa dohodlo len vycistenie tych zakarbonovanych casti, poskladanie auta dokopy, potom tam vraj naleju nejake aditivum na cistenie, prebehnu motor a budu musiet vymenit komplet olej aj filter.

 

Ci to pomoze povodnej chybe, ani srnky netusia :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Zdravím všetkých,
na začiatok by som chcel poďakovať za cenné rady, na ktoré som v tomto článku natrafil. Chcel by som sa tiež podeliť s Vami o moju čerstvú skúsenosť.
Na fabii 2 combi mám aktuálne 108k km. Motor 1.2 TSI CBZB (04/2012) . Samozrejme o problémoch s rozvodami - reťazou som mal načítané dosť. Tiež mi rachotila / chrastila ca. pri každom 3. studenom štarte, najmä ak auto nebolo zaparkované na rovnom teréne (napr. na obrubníku, atď). Výmena bola naplánovaná 115k pri ďalšom servise - nevydalo.
 - Na úvod:  Sobota -> výlet 180km, Nedeľa výlet -> 200 km - cesta späť cez pezinskú babu (dejisko častých automobilových pretekov do kopca a z kopca - legálnych aj nie).
Max.teplota oleja 96° - zvyčajne býva okolo 85-88 v lete.

 - K veci - Po "babe" v rýchlosti ca. 50km/h  sa mi rozsvietila červená kontrolka oleja - Nízky tlak oleja, okamžite zastavte vozidlo. Zastavil som na krajnici, motor začal dával zvuky ako slávne 1.4 TDI. Okamžite som auto vypol. Pozrel som olej - bolo ho tam dosť (o mm viac, ako keď som ho po výmene kontroloval-menil som pred mesiacom). Nikde nič nekvapkalo, nevedel som čo s tým je. O 5 min som naštartoval, samozrejme sa ozval zvuk 1.4 TDI.

 - Nasledoval telefonát kamarátovi mechanikovi - podľa symptómov mal podozrenie na preskočenie reťaze, alebo na benzín v oleji. No nič, nechcel som riskovať zadretie motora, nasledoval odťah domov.

 - V pondelok ráno odťah ku mechanikovi - benzin v oleji nie je resp. olej bol v poriadku. Vyzeralo to na preskočenú reťaz. Prvé odhady výmena rozvodovej sady + dodatočne uvidíme po rozobratí motoru.
 - 3dni na to mi volá kamarát-mechanik, že sa mám dojsť pozrieť, ževraj na tomto motore to ešte nevidel:

1. rozvody relatívne v poriadku (nevyťahané - ale preventívne sa to dalo vymeniť)

2. Čerpadlo v poriadku.

3. Na vine bola reťaz olejového čerpadla, ktorá bola vyťahaná ako 20 ročná reťaz starého bycikla. (viď GIF) Bola taká vyťahaná, že začala drať ozubené koleso (cez ktoré je napojená na čerpadlo) a pravdepodobne keď mi vtedy motor 3x pípol a ukázal červený znak oleja, sa tá reťaz točila naprázdno resp. nepoháňala čerpadlo!

4. Dodatočné náklady: olej, filter, silikónové tesnenie, prípravok na výplach motora (keďže bol zanesený úlomkami z kolieska a karbónom), simering hriadeľa, chladiaca kvapalina atď. Materiál v cene 280 € .

Po víkende bude auto hotové, ozvem sa ako to dopadlo, ak bude záujem.

 

Radím všetkým majiteľom hore uvedeného motora (1.2 TSI CBZB 04/2012), aby neignorovali zvuky vychádzajúce spod kapoty, lebo sa im to nemusí v budúcnosti vyplatiť.

 

Andy, čerstvý člen fórumu skodahome

CBZB reťaž olejového čerpadla.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...