Přejít na obsah

Napnutý pás


gaminn

Doporučené příspěvky

Zdravím,

dnes jsem zjistil, že nejde manipulovat se zadním prostředním pásem - je úplně dotažený (téměř zarytý v sedačce) a zaseknutý. Asi se aktivovalo automatické dotažení pásu, není mi ale jasné kdy, protože auto nemělo nehodu a pak taky tento pás nikdy nikdo nepoužíval.

 

Je zde nějaká šance pás opravit? Máme v plánu cestu, kdy nás pojede 5 v autě a ten pás bych potřeboval opět zprovoznit.

Editováno: , autor: gaminn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem konečně sehnal potřebný klíč na povolení spodního úchytu prostředního pásu a bohužel nic. Pás stále nejde vytáhnout ani zatáhnout. Nějaký další nápad?

 

Předpokládám, že bude nutné demontovat navíječ prostředního pásu. Má někdo návod, jak se k němu dostat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod ? vybrať sedačku von , rozobrať všetky bočné zahnutia látky - lišty,  vrchné plasty , vodítka opierok , rámik okolo lakťovky , stiahnuť poťah , vyskrutkovať skrutku pásu - XZN tuším 10tka ,a prepliesť von ... ak to máš v alcantare svetlej alebo svetlej látke a nemáš s podobným prax tak si to daj vymeniť niekde lebo je to celkom prplačka ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám úplně stejný problém = zadní prostřední pás je zaseknutý a nejde vytáhnout. Zkoušel jsem bouchat sedákem, apod., co se radí na internetu, ale nepomohlo to. S pásem jde lehce pohybovat pouze když sklopím opěradlo.

 

V některých diskuzích se píše k jiným modelům Škoda, že se dá ručně pohnout lankem, které zajišťuje naviják pásu (např. zde). Je toto možné i u Superb II (kombi)?

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, problém vyřešen. Pokud by měl někdo další to samé, popíšu svůj postup:

 

Svislou část sedačky jsem uvolnil, trochu sklopil a pak jsem šroubovákem uvolnil v jeho horní části plast, kterým vychází pás ze sedačky. Plast jsem z pásu vyvlékl. Následně jsem opěradlo vrátil zpět a pás jsem začal ze spodní části hladil a zatlačoval směrem nahoru do opěradla, aby se nahoře alespoň trochu uvolnil. Pak už jen stačilo pásem párkrát pohnou dovnitř a ven a bylo po problému.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...