Přejít na obsah

Vrzání v zatáčkách


sr5

Doporučené příspěvky

Mám podobný problém, ozve se to pravidelně v jedné hodně ostré zatáčce v klesání, stejný zvuk jsem slyšel i když jsem měl peugeota 405 a tam to bylo v uložení stabilizátoru př. nápravy, když se to namazalo, problém byl pryč,dělalo to zejména v chladném období.Myslím si, že i u octavie je vrzání od stabilizátoru.Ale dělá mě to opravdu pouze v jedné zatáčce tak to zatím neřeším.Mimochodem uložení stabilizátoru (pryžové) jsem měnil nedávno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyč kruhového průřezu která vzájemně propojuje levé a pravé příčné rameno přední nápravy.Ale jestli jsem určil správnou diagnózu vrzání nemohu zaručit, pouze tipuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě, v rameni jsou asi tři věci, které mají na sobě silenblok. Pokud máš špatný jen jeden, tak to snad není tak horké s celým ramenem.

Faktem je, že komplet rameno s novými silenbloky stojí asi 1400 bez DPH, tak aby pak samotná práce na slisování a vlisování toho jednoho nebyla dražší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pánové... však víte, že nějaké to vrznutí nemusí znamenat pohromu pro vaše vozítka.... Mě moje láska plavala po silnici jako Titanic a po výměně silentbloků ramen se sklidnila. Vrzání zůstalo, takže co zbývá?! No přeci silentbloky stabilizátoru nebo horní uložení tlumičů...Ale to bude vyměněno, až s novými tlumiči, dřív na to peču!!(ale tím to stejně nebude). Takže rada Haliny P. zní: vyměňte silentbloky a pokud to nepomůže, tak si pusťte rádio na plný koule (to ať si přebere každý sám :p )!!! :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Když přidám v zatáčce plyn ozve se zepředu divné vrznutí. Stává se to pravidelně při vytočených kolech, stačí třeba i lehce přidat v zatáčce plyn a ozve se to. Zvuk bych přirovnal k prasklému sváru, který je nějak namáhán, je to takový kovový zvuk. Netušíte někdo na co se zaměřit abych nemusel povyměňovat postupně celou přední nápravu :) Při přidání třeba i prudkém s rovnými koly se nic neozývá. Děkuji za každý podnět. ZD

 

O1 combi, r.v.2002,1.9, 81kw,

Editováno: , autor: Dandic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Když přidám v zatáčce plyn ozve se zepředu divné vrznutí. Stává se to pravidelně při vytočených kolech, stačí třeba i lehce přidat v zatáčce plyn a ozve se to. Zvuk bych přirovnal k prasklému sváru, který je nějak namáhán, je to takový kovový zvuk. Netušíte někdo na co se zaměřit abych nemusel povyměňovat postupně celou přední nápravu :) Při přidání třeba i prudkém s rovnými koly se nic neozývá. Děkuji za každý podnět. ZD

 

O1 combi, r.v.2002,1.9, 81kw,

 

 

Horní uložení poznáš jednoduše. Když nastartuješ a někdo ti bude točit volnatem tak by se ti natahovala a ztahovala pružina, prostě by se netočila. Pak by to bylo vydřené ložisko na horním uložení viz: horní uložení škoda octavia . Nebo se to může jen sekat ( polomrtvý ). Prostě dobrý horní uložení znamená, že se s otáčejícím kolem točí i pružina a nestojí jakoby na místě. Klasicky to pak dělá při otáčení takový kovový zvuk "plunnnng".

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím pánové, je to pár dní co se mi začalo ozývat ocelové vrzání od pravého předního kola, jak je zde v posledních příspěvcích uvedeno. Chtěl bych se vás zeptat, zda by to mohlo mít nějakou souvislost s tou miskou u tlumičů, která je vidět v prostoru motoru. Zdá se mi, že na pravé straně je výše než na levé.

 

Tak už jsem přišel na závadu a provizorně opravil. Byla to prasklá guma na čepu nápravy.

Editováno: , autor: NoNeX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...