Přejít na obsah

Fabia I RS - ovladač topení


Sarka

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zkoušela jsem fórum prohledávat, ale neúspěšně, tak doufám, že se můj dotaz neopakuje :-)

 

Mám již dlouho Fabii I RS. V zimě mi začalo zlobit topení. Otočný ovladač na minimu = auto netopí vůbec. Jakékoliv pootočení k trochu vyšší teplotě = auto topí na maximum.

 

Bohužel servisák zjistil, že ovládání topení je u RS jaksi neobvyklé, je to sice manuální klimatizace, ale ovládání je elektrické, ne lankem. Koukali jsme do dílenské příručky a je tam jakási jednotka, která stojí kolem 6 tisíc. Když bude nejhůř, nedá se nic dělat, ale moc se do toho servisákovi zatím nechce, protože si není jistý, že je to tím potenciometrem přímo (možná to není přesně, ale nejsem odborník, tak se omlouvám).

A servisák to fungování nemůže vyzkoušet na jiném autě, protože je to neobvyklá kombinace.

 

Takže prosím, řešil jste někdy s Fabií I RS něco podobného?

 

Případně sháním někoho, kdo by byl ochotný se se svou Fabií I RS dostavit do servisu v Praze 4, a nechat servisáka, ať zkoukne, jak to normálně funguje, samozřejmě za úplatek  :-)

 

Děkuji.

 

Šárka

Editováno: , autor: Sarka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Topeni se mam takovy dojem mezi klasika Fabia a Fabia RS nelisi, je jasne ze rozdil je jen kdyz je a neni klima ale ze je nekde neco jenom ciste elektrickeho, to otom tedy nevim a byla by to pro me novinka,.....

 

   Nicmene abych to shrnul, co ti to presne dela ?

 

   Kdyz chces topit a zapnes ventilator na .... 1 .... tak se nic nedeje ? ani na 2 a 3 ? a fouka to jenom na 4 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je to taky novinka, že je to jiné než u klasické Fabie.

Servisák mi říkal, že to je prostě jiné, než je manuální klima u běžných Fabií a jiné, než je u Octavie. No, ono obecně těch RS Fabií k nim moc nejezdí, tak to prý vůbec nezná, tuhle variantu :-)

 

Když jsem chtěla topit, tak prostě máš ovladač teploty, od modrého po červenou. Když je to dole na modré, prostě na nule, tak to netopí. Jak to posunu trochu do teplejšího, tak to topí naplno. Ventilátory fungují normálně.

 

Cca před dvěma lety se tedy měnila taková ta sahara, nebo jak se tomu říká, oba ty ventilátory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukasone, FI má u klimatizace ovládání klapek elektrické. Tam bude třeba problém s mísící klapkou, resp. motorkem Je to popsané v těch vláknech, co jsem dával v prvním příspěvku. Chce to pořádně přečíst. A svěřit někomu, kdo tomu rozumí.

Ad servisák - podle mě kecá, Fabia I má jen jeden druh klimatizace a to CLIMATIC (dá se říct, že je to "poloautomatická" klimatizace).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad servisák - podle mě kecá, Fabia I má jen jeden druh klimatizace a to CLIMATIC (dá se říct, že je to "poloautomatická" klimatizace).

 

No, s tím jsem celou tu dobu, co RS mám, žila i já :-)

Jen tedy musím servisáka bránit - znám ho dlouhá léta a vždycky mi maximálně vycházel vstříc (a že to se mnou někdy není jednoduché :kol-78: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ah,... no nevim ja mam klasicky lanka a to je asi nejlepsi,.. cim min elektroniky, tim min starosti :D

 

   kazdopadne pokud to je tak jak pises,... musi tam byt teda nejaka ta misi klapka jak pise pawouk a tam bude neco spatne.

 

   Urcite bych to ale sveril nekomu kdo tomu rozumi ;):D ...... popripade zkusit dat jeste do servisu skoda, aby zjistily jenom zavadu a uvidis co ti reknou oni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No škodovka nevím, kontakt na rolbaře má. To bude myslím nejrozumější.

 

No, s tím jsem celou tu dobu, co RS mám, žila i já :-)

Jen tedy musím servisáka bránit - znám ho dlouhá léta a vždycky mi maximálně vycházel vstříc (a že to se mnou někdy není jednoduché :kol-78: )

Nikdo neví úplně všechno. A jestli s ním jinak máš dobré zkušenosti, tak proč u něj nezůstat. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ah,... no nevim ja mam klasicky lanka a to je asi nejlepsi,.. cim min elektroniky, tim min starosti :D

 

   kazdopadne pokud to je tak jak pises,... musi tam byt teda nejaka ta misi klapka jak pise pawouk a tam bude neco spatne.

 

   Urcite bych to ale sveril nekomu kdo tomu rozumi ;):D ...... popripade zkusit dat jeste do servisu skoda, aby zjistily jenom zavadu a uvidis co ti reknou oni ;)

 

Jo, s tou elektronikou souhlasím, jsou s tím starosti navíc. Už takhle mám skoro 3 roky na pevno zaaretované zadní okno, protože je chyba někde v kabelovém svazku a nemám čas a vlastně ani chuť to nechat rozebrat a hledat, navíc se bojím, že po vypreparování kabelových svazků už mi to někde bude akorát vrzat, což nemám ráda (máme v práci Renaulty a ty to dělají již od narození :wallbash:) . Prostě si takhle jednou okno umřelo a stahovačkou to není, ta se zkusmo vyměnila i celá.

 

Jo, k té diagnostice - to jsem si vzpomněla až teď, jsem hlava děravá - tam to žádnou chybu nehlásí. Jinak jde o servis Škoda, veškeré vybavení mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu píšete, troufnul bych si říci že to je mísící klapka a seká se. (pěknej opruz ji vyměnit :-( )

 

Jinak jsou jen dva bloky topení  co se dávali do fábie I a to jen topení, nebo topení s klimou.  Stejné má i Polo, Ibiza a myslím si že i Rapid

 

Blok je dodnes stejný i na FII či Roomster jen je verze i climatronicem, který si užívám:-))))

 

Tady je odkaz kde jsou fotky  beden, ta klapka je tam pěkně vidět :  http://forum.skodahome.cz/topic/113480-climatronic-fabia/page-3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...