Jump to content

VYPÍNAČ POD VOLANTEM


krejca888
 Share

Recommended Posts

Přesne takove tlacitko mam tam kam ukazuje šipka a vedou z nej kabeli smerem ke dverim nad pojistky a tam neco na stridacku blika zelene a zlute. :-) ale vzdycky jen chvili kdyz otocim klickem zacne toi blikat kdyz ho vypnu po chvili to prestane.

post-88843-0-50736700-1402097484_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

jakto? to se nemuze?  ja prave nevedel kam to mam napsat, tak to se omlouvám.

Na to že ses registroval ve 22:58 a při tom si musel přečíst pravidla-potvrdit souhlas s nima máš dost sklerózu, když už si je po 10 minuách nepamatuješ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Přesne takove tlacitko mam tam kam ukazuje šipka a vedou z nej kabeli smerem ke dverim nad pojistky a tam neco na stridacku blika zelene a zlute. :-) ale vzdycky jen chvili kdyz otocim klickem zacne toi blikat kdyz ho vypnu po chvili to prestane.

Bývalo to k elektronické knize jizd, přepínání soukromé /služební km...

Přesně, máš v autě "bonzáka" = to auto bývávalo služební a má v sobě sledovací zařízení s přijímačem GPS a vysílačem GSM, který permanentně sbírá data o poloze auta a podle polohy toho vypínače buď registruje do paměti zeměpisnou  polohu i ujetý km (služební používání), nebo jen ty ujetý km (soukromá jízda) - přepnutí signalizuje ta LED.

 

Předchozí majitel = firma si platil sledování a vedení elektronický knihy jízd u nějaký firmy, když auto prodal, může klidně někdo zapomenout platbu zrušit a ta firma pak bude mít k dispozici data o tvým cestování - kdy kam jak rychle... 

 

Doporučuju se toho urychleně zbavit, jen to užírá z baterky, jinak to není k ničemu, pokud si to nechceš přihlásit na sebe a za cca 5-6 tisíc ročně mít "bezpečnostní" sledování auta. 

 

Měl jsem to v autě taky (Drobek byl taky služební), vykuchal jsem to pryč - bývá to zamaskovaný ve střední konzole v prostoru těsně nad rádiem. Je potřeba vyndat rádio z palubovky a případně i tu střední konzolu odmontovat abys to našel - sledovací jednotka i s anténama je nejčastěji v ní nalepená kusem oboustranný lepicí pásky těsně nad rádio, aby nehrkala. Napojení je na konektory, stačí je rozpojit. Vypínač i LEDka tak zůstanou nefunkční.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Je to asi tak, že vypnutý to není NIKDY = má to trvalý napájení od baterky přes pojistku se stálým napětím "před spínačkou", tudíž to zvyšuje klidovou spotřebu auta. Na poloze přepínače záleží jen to, jestli to do vnitřní paměti zapisuje "jen" ujetý kilometry (v poloze "soukromá jízda"), nebo jestli si to zapisuje kilometry, rychlost a GPS polohu (poloha "služebně"). Odesílání dat se děje automaticky pořád, dokud je platná datová SIM-karta vložená do jednotky, neboli dokud bude někdo platit prachy na účet mobilního operátora, bude někdo dostávat na počítač několikrát denně souhrnný data o tom kolik km a případně i kde tvoje "nová kára" najezdila. Doporučuju tuto bonzovací jednotku co nejdřív minimálně vypnout odpojením, když už ji nechceš definitivně demontovat z auta - využívat to "sledování" totiž vyjde zhruba na 5000 českejch ročně...

Link to comment
Share on other sites

Vytáhneš pojistku - a vypadne všecko, co je na ni zapojený. Pochybuju, že by to montovači zapojovali na samostatnou pojistku - spíš využili už nějakou zapojenou. Takže to padá...

 

A o firemní/soukromý jízdě rozhoduje orientace přepínače - jak ho namontili, tak to je. Obvykle když svítí LED, tak jde o služební jízdu, ale každej montér a určo i každej druh toho sledovače to může ukazovat jinak. 

Jak říkám, nejlepší je to komplet vyházet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...