Přejít na obsah

Výměna volantu


TomV

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, chtěl bych vyměnit volant koženy tříramenný co mám ve F2 pred faceliftem za volant z O2 pred face. Co je potřeba ještě vymenit a jestli pasujou konektory. Dík za info :-)

Konektory z OII pred face nepasují, musíš přehodit kabeláž, co je u tříramenného ve FII. Teď jsem si ho tam dával taky a musela se přehodit kabeláž, otázka ani ne 5 minut. Jinak nic jiného měnit nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, chtěl bych dát do feldy volant z OII. Nemám tam airbag a nevím jestli jde dodělat, takže bych klidně koupil i variantu bez bagu, jen by mě zajímalo, jestli se dá sehnat ten kryt středu volantu, kde je bag, samotný. Abych prostě v autě nečuměl na toto: http://auto-interier.sbazar.cz/novy-originalni-kozeny-triramenny-volat-skoda-super-cena-praha-8-o5682456.html

ale na ten krasný střed s logem škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na vás takovou prosbu, mám OII před FL r.v. 2007, nyní mám kožený čtyřramenný volant bez multifunkce a zítra si jdu pro nový tříramenný, perforovaný volant z OII RS taky bez multifunkce. Chci se zeptat, jestli výměnu zvládnu sám (podle vašich rad, návodů) nebo to budu muset dát do škodovky, aby mi ho vyměnili. Nemám o výměně volantu ani páru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si pořídil nový volant z OII RS taky před FL na svou OII r.v. 2007. Nejsem žádnej automechanik, tak jsem odvezl auto i novej volant tady k našemu místnímu automechanikovi, aby mi volanty přehodil. Asi za hodinu mi volal, abych přijel, že je nějakej problém. Tak jsem za nim přijel a on mi řekl, že mi volant vyměnit nemůže, protože ten airbag na novým volantu má jinej konektor než, kterej mám na původním čtyřramenným volantu a tudíž vyměnit volant nelze. Nikdy mě nenapadlo a ani jsem o tom žlutým konektoru od airbagu nikde u žádnýho inzerátu nečetl ani zmínku, že jsou nějaký druhy. Poradíte mi, co mám dělat? Další peníze do něj už vrážet nechci, tak kdyby měl někdo o něj zájem, tak ať se ozve přes SZ nebo mi nějak poraďte co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ti nepřehodí kabeláž z tvého původního volantu. Já jsem si objednal¨tento volant do FII předfacelift a mechanik mi musel přehodit kabeláž z mého volantu a vše OK.

Už to mám vyřešené, muselo se to udělat tak jak píšeš. Dělal mi to jeden šikovnej člověk tady z fóra a moc mu za to děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Chlapi, přemejšlel jsem vyměnit čtyřramenný kožený volant (bez multifunkce) v FL oktávce za ten tříramenný z RS (bez multifunkce). Ptal jsem se v několika aut. servisech a nemají s tim žádné zkušennosti. Dokonce mi řekli, že je asi 8 typů airbagů a že by mi to nemuselo ani pasovat. Za multifunkční ani měnit nehodlám, pač je s tim sraní a musel bych měnit podvolantovou jednotku, která rozhodně zadarmo taky není.

Má někdo zkušennosti s výměnou volantu za ten RS sportovní tříramenej? Abych ho nekoupil a pak nezjistil, že to nejde...dík. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to prubnu, dnes jsem vyčmuchal jednu RS oktávu u prodejce, tak jsem byl ten volant očíhnout (nikde ho skladem nemají), abych si ho jak se říká vošahal, než do něj půjdu. A musím říct, že je super, ta perforovaná kůže je také velmi příjemná a volant dobře sedne do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz menil na OII i na OII FL volanty.

Na OII jsem menil obycejnej 4 ramennej za 3 ramennej RS bez multifunkce a pasujou 1 k 1.

Na mem druhem aute OII FL jsem menil 4 ramennej kozenej bez multifunkce za 3 ramennej RS FL s multifunkci. Pasujou taky 1 k 1 a dokonce i bagy.

Jedine co jsem musel jeste menit byl volantovej krouzek kvuli multifunkci (cca 150 eur za krouzek)

Jinak prace pro toho co vi co dela cca 15 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, mam OII s opotrebovaným volantom a chcel by som ho vymeniť za OII RS, FL alebo taký istý. V podstate mi ide o to aby neboli na ňom známky poškodenia, na stavajucom sa mi už drolí plast (guma) z venca. Nakoľko nechcem multifunkčný ale iba obyčajný stačí ich prehodiť, alebo ešte niečo viac? Pokiaľ by ste aj niekto mal po vymene zvyšujúci pôvodny volant pošlite mi SS s cenou ;) zatim díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...