Jump to content

při nastartovaní zvuk jako kdyby byl praslý výfuk


Mira67
 Share

Recommended Posts

Dobrý den , prosím o radu, či zkušenosti, při nastartování motoru ( 1.2 HTP ) zvuk jako kdyby byl prasklý výfuk, po parkrat přidání plynu a cca 2 min. provozu se ztiší a již normální :-(......   kontrolka zavady motoru nesviti, vyfuk OK, svicky nove.... jinak normalni provoz...děkuji za rady.

Link to comment
Share on other sites

Já nedávno měnil přední díl (vlnovec s prvním tlumičem) a teď to mám obráceně, za studena ticho, jen se výfuk ohřeje tak z něj mám trochu laďáček. Dnes jsem pro jistotu přetěsnil spoj pastou, ale pořád bublá. Tak podezdřívám zadní díl že uhnil zevnitř, jen mě mate že za studena je ticho.

Link to comment
Share on other sites

Vyrovná v čem?V životnosti určitě ne...Tyll shnije uvnitř a ucpe se,bosal je daleko hlučnější a proděraví se v pertlu a ve svárech.Když kvalitu tak MTS,polmostrov není špatný,Kdysi na astře jsem měl po koupi nový komplet bosal,za dva roky zadní díl na kaši,dal jsem tam starline a vydržel tři roky,takže tak.

Link to comment
Share on other sites

Četl jsem o něm v testech, že se vyrovná originálnímu výfuku. Každý výfuk ti shnije zevnitř, záleží na tom jak často jezdíš s autem. Hádat se tu o tom nebudu, já jsem ho na svůj vůz namontoval, není hlučný a zatím nekoroduje. Toť vše co k tomu můžu říct!

Link to comment
Share on other sites

Taky teda přidám jednu moji zkušenost, na předchozí auto Megane 1,6 jsem kupoval výfuk, nějakej levnej polskej, výrobce nevím a vydržel 6 roků. Byl celou dobu OK, tichej, jak má být. Já mám vzato, že když výfuk, nemá smysl připlácet, pořád je to jen plech. Docela uvažuju o tomhle, až se někdy v budoucnu dokopu k výměně, určitě poreferuju, jestli mi ztichl, nebo je naopak hlučnější než sedmiletý origo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Mě tohle kdysi taky dělalo..po nastartování uplně to tam zahrkalo pod autem a myslel jsem že mám nějakou prasklinu na některém z dilů a po zdvižení jsem zjistil,že mi praskla taková kroužka (železná asi) a uvnitř má gumu ,která drží celou tu výfukovou konstrukci na místě aby mi netancovala pod autem...byla uplně zrezavělá a už se rozpadla..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...