Jump to content

Kontrala tlaku v pneu - set nefunguje?


Kolesnik
 Share

Recommended Posts

Zdravím, měl sem menší nehodu a podařilo se mi propichnout dvě pneumatiky po naslednem prezuti na rezervni pneu se po par km rozsvitila kontrolka tlaku v pneu. Poté co sem koupil nové pneu a přezul za píchlé, i po mačkaní tlačítka SET kontrolka se jen na 1 sec vypne a pak zas naběhne, Nehoda byla spojena i s narazem na predni napravu je mozne ze by se systém nejak ponicil ze to furt sviti? Vim, že to nejspíš půjde vypnout po restartovaní systému na diagnostice ale nechce se mi za to davat 1000,- v serivsu. Moc vam dekuji za pomoc a rady.

Link to comment
Share on other sites

Nemáš to len tak mačkať. Najprv vo všetkých pneumatikách nastav správny tlak, potom zapni zapaľovanie alebo naštartuj a následne podrž tlačítko medzi sedadlami až kým ti to nezapípa. Ak ti aj po tomto bude stále pískať že máš niekde nesprávny tlak, tak ťa neminie návšteva servisu, alebo geometria.

Link to comment
Share on other sites

Mě to na Fábii 03/2009 jde i za jízdy. Zkontroluji tlak v pneumatikách a při jízdě po rovině přidržím na 2 sekundy tlačítko SET. V návodu je psáno "Po základním nastavení systému nastává fáze "učení se" nahuštěných tlaků a poté systém začne sledovat ztrátu tlaku vzduchu v jednotlivých kolech"

Při stání se podle mne nemá co učit - nedostává signál z snímačů ABS o otáčkách jednotlivých kol.

Proto je podle mne ideální nastavení při jízdě po rovině.

Link to comment
Share on other sites

To jsi na omylu, přečti si pořádně návod k použití. Resetuje se to když vozidlo stojí a učí se pak za jízdy. Tak to funguje i u mé Fabie a nikdy jinak. Dělám to každý rok dvakrát - vždy při přezutí na sezonu. Za jízdy to nikdy nešlo resetovat.

Základní nastavení systému
Dojde-li ke změně tlaku v pneumatikách nebo k výměně jednoho nebo více kol, je nutno provést základní nastavení systému následujícím způsobem.
- Nahustěte všechny pneumatiky na předepsaný tlak - strana 173.
- Zapněte zapalování.
- Stiskněte tlačítko obr. 131 na dobu delší než 2 sekundy. V průběhu stisknutí tlačítka se rozsvítí kontrolní světlo. Zároveň dojde k uložení základních hodnot, které je indikováno akustickým signálem a následným zhasnutím kontrolního světla.

 

Popis funkce systému:
Po základním nastavení systému nastává fáze „učení se“ nahuštěných tlaků a poté systém začne sledovat ztrátu tlaku v jednotlivých kolech.

Link to comment
Share on other sites

A ještě bych doplnil.

Když se po výměně kol neprovede nastavení, tak až systém vyhlásí chybu, a já vím, že jsem určitě nepíchnul, přesto musím vypnout motor a otevřít dveře. Jako že kola kontroluji.

Teprve potom můžu udělat to nastavení.

Osobní zkušenost, ani nevím jestli je to v návodu.

Link to comment
Share on other sites

Hm, tak s tím jsem se ještě nesetkal - vždy po výměně ujedu několik set metrů, než se rozsvítí kontrolka, naposledy to bylo několik kilometrů. Pak vypnu motor, zapnu zapalování resetuji tlačítkem a frčím dál. Jo, elektronika je mocná čarodějka. :kol-28:

Link to comment
Share on other sites

To jo, ale když už tu chybu vyhlásí, tak vyžaduje kontrolu s vystoupením z vozidla.

 

Nepatří to sem, ale zrovna tak, když mě jednou zblblo čidlo hlídání hladiny oleje, tak to trvalo na tom, že musím otevřít kapotu motoru.

Je to hrozně přechytračeli.

Link to comment
Share on other sites

Resetuje se to když vozidlo stojí - je pravda, že když je napsáno "Zapněte zapalování" , a poté "Stiskněte tlačítko ...", tak se myslí při stojícím vozidle, takže to dělám špatně.

Jenom je zajímavé, že to u mě jde i za jízdy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...