Přejít na obsah

Jaké žárovky do Fabie 2 s optikou


Petrkiller

Doporučené příspěvky

Narazil jsem na Sbazaru na toto. Celkem výhodná koupě pro někoho z Brünn.

Jozzi: Jinak myslím že White Vision oproti konkurenci v podobě Osram NB U, nebude svítit více a ty dvě stovky navrch bude spíš placebo efekt. Ale je pravdou že o moc nic kvalitnější na našem žárovkovém trhu neseženeš. To je takový top.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Philipsy vím, že se hodně řešili u Rapiďáků, u Fabií letí Osramky  :kol-28: . Ono je to ale myslím si v konečném efektu jedno. Pokud chceš ať to svítí víc, tak je to vždy na úkor životnosti, pokud chceš ať to svítí bíle, tak je to na úkor opět životnosti a nebo výkonu.. To si moc nevybereš.

 

Já mám už víc jak rok Osramy Limited Gold které jsem kupoval kvůli barvě světla a výkonu, kdy psali že mají cca poloviční životnost, no zatím bez problému fungují a svítí slušně, jen se už neprodávají, což mě štve, kdyby praskla, nemám náhradní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak svítí na cestu moc fotek nemám, on to můj mobil stejně nepobere, ale v porovnání s původníma základníma osramama, je to viditelný rozdíl.

 

V čočce jak vypadají když jsou zhasnuté nejde poznat vůbec nic (měl jsem před koupí obavy z toho že půjde vidět odraz te zlaté špičky nebo modrý odraz skla ale nic. Když svítí tak v porovnání s původní Osramkou, je viditelný rozdíl v barvě, to mi tehdy fotil kamarád zrcadlovkou, s tím, že to měl nastavené nějak stejně.. No nerozumím tomu, jen vím, že když jsem to fotil telefonem stalo to zaprd  - všechno černé a bílý flek uprostřed, od něj to jde vidět  :kol-28:

Když svítí, tak jde videt, když stojíš třeba proti zdi že jsou kraje s modrým nádechem a vypadá to hodně efektně  :)

 

Ještě ti hodím video z noci, ale tam to zase nepobere moc kamera, ale i tak jde vidět jak svítí oproti dálkovkám, které na začátku videa zhasnu.:

 

post-35598-0-95767800-1420386906_thumb.j

post-35598-0-59467700-1420387029_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučte nějaké luxusní žárovky prosím :) zatím svítím stále od asi září nebo října s Osram Night breaker unlimited a jsou super jen určitě brzy zhasnou. Dávám tomu max 2 měsíce :) jezdím hodně a v zimě více s potkávacími než s denním svícením.. Ty philipsy s pozlacenou hlavou jsou stále v prodeji? V tom obchodě je mají ve výprodeji. Podle videa to vypadá dobře.

 

S osramy jsem spokojenej. Svítí opravdu luxusně proti běžné žárovce ale pořád mě něco říká ať zkusím xenony :D A tak bych chtěl utěšit choutky levnější variantou - opět vrcholnou H7 žárovkou :)

 

Oprava: jezdím s nimi od 8. srpna :) takže nějakých 14000 km

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam v aute ty osramy night braker , ale uz se delaji jen s tim unlimited. Na Osramy si nemuzu stezovat i v feline kdy jsem svitil stale mi vydrzeli 4 roky a mozna jeste tam jsou stale.  http://www.osram.cz/osram_cz/novinky-a-znalosti/novinky/automobily/2013/osram-night-breaker-zvitezil-vtestu-autozarovek-casopisu-auto-bild/index.jsp 

 

A nejlepsi zarovky budou ty ktere jsou homologovane a hlavne ty ktere nebudou osvetlovat proti jedouci a ti na me pak budou blikat.

Editováno: , autor: ASPIRE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krom toho že HID je prasárna i v projektorech, tak doporučuji volit co nejteplejší barvu světla ideál kolem 4300K. Vyšší teploty při zhoršených podmínkách svítí hůře a hůře kvůli sníženému kontrastu.

 

Petr: jj H3 se ve verzi NB U vyrábějí a jsou normálně k dostání.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo Philipsy jsem koukal mají 4300k .. tak možná půjdu poté do nich :) Jenže je těžké nebýt tím prasákem který jezdí s HID sadou když tebe osilňuje každé páté auto hlavně když je po dešti. A každý druhý co má xenony. Mám na řízení brýle s 1 dioptrii a to je ještě horší potom když mě osilní.. nevidím pár vteřin vůbec nic. Nejlepší jsou ty moderní audiny kterým nefunguje sklápění světel a nebo vypnutí automatických dálkových .. 

 

A H3 NBU do dálkových =)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

krom toho že HID je prasárna i v projektorech

 

Nakoľko má Fábia 2 FL projektory Hella E55, ktoré sa robia aj v halogénovej aj v xenónovej verzii (rozdiel je v použitom sockete na žiarovku/výbojku), tak to až taká hrozná "prasárna" nebude. Navyše tieto projektory majú aj v prípade xenónovej H7 veľmi slušný "cutoff" čo je základný predpoklad toho, aby som nikoho neoslňoval.

 

 

tak doporučuji volit co nejteplejší barvu světla ideál kolem 4300K. Vyšší teploty při zhoršených podmínkách svítí hůře a hůře kvůli sníženému kontrastu.

 

Ono, hlavne všetko nad 4300K má aj menší svetelný tok. Osobne pôjdem do 5000K, je to taký rozumný kompromis.

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dneska obednal na skousku do cocky ty Osramky cool blue hyper :)

Len aby si nebol sklamaný. Tým že ich zafarbia do modra, prídu o časť spektra ktoré vyžarujú, teda vyžarajú menej použiteľného svetla.

 

" A blue filter removes nonblue components of the light passing through it. Halogen bulbs produce very little light in the blue frequency range. When you put a blue filter on the bulb or lamp, you are reducing the amount of usable light that gets from the glowing filament to the reflector, to the lens and from there to the road. Prove it to yourself using nothing more than the windshield in your car...drive towards a yellow-orange Sodium vapor street light and watch the light as it shines first through the clear portion of the windshield, then through the blue strip at the top. Up there through the blue, it certainly looks "whiter"...but it's also dimmer. If a bulb's sales material focuses on the color of the light rather than the amount of light, you should ask critical questions about the amount of light the bulb produces before choosing to use it." © http://www.danielsternlighting.com/tech/bulbs/blue/good/good.html

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...