Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

Android auto funguje, stačí jakýkoliv Android 5.0 a víc viz https://www.android.com/auto/ a nainstalovat aplikaci Android auto (v ČR zatím neofic, ale bezpečných cest je dost)
 
Můžu potvrdit funkčnost s Bolerem MR 2016, auto dodáno 5.7.2015, Nexus 6, zkoušeno i na S4 mini LTE (9195) s CM12.

post-92594-0-35551200-1436339181_thumb.j

 

Telefon stačí připojit kabelem a vše proběhne víceméně automaticky, pár licenčních ujednání atp. a už to frčí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Blahyk:Mam Bolero 2016 a nefungujeto. Telefon LG G2 a android 5.0.1, aplikace nainstalovana a nic ! Takze tak. Pravdepodobne je zakopany pes v podporovanych telefonech. Takze jen android 5 a prislusny soft nestaci :(.

A měl jsi vyplé wifi ? Já se na android auto nemohl připojit, stále telefon psal že stahuje potřebné aktualizace a nic. Potom jsem vypl wifi a už to běželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem zkoušel Samsunhg S6 Edge a nic. Takže mi škodovka  může políbit zadek. Prostě dala nám řidičům něco, co snad ani nebylo funkční. Ještě zbývá,  abych jel s autem k prodejně mobilů a zkoušel který půjde a který ne. Celá ta jejich kampaň byl jen podvod ,jelikož v té době řeči o tom, jak to je funkční, jak se to ihned připojí apod. byl  jen chyták na lidi a jen jeden telefon šel a to HTC, který snad novináři apod. dostali od škodovky aby to mohli prezentovat. To sem si mohl koupit základní rádio a k tomu normální navigaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne, taky bych nejradeji rekl Skodovce vratte mi prachy za priplatek za neco co nefunguje. Ze neco takove pusti do sveta, meli na to nechat radio pripraveny a pak az to bude funkcni, meli nabizet sw upgrade za penize z touto moznosti.

Chapu ze s kazdou novinkou telefonu to nebude fachat, ale maji kurna makat na aktualizacich a snazit se o podporu z co nejvice telefonama. Nebo snad ma skoda jen exkluzivitu s HTC ?? tak nam ho v tom priplatku meli pribalit.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Carplay nemám vyskúšaný, ale android auto aj mirrorlink ide, občas sa rádio pri pripajani restartuje, ale na dva krát sa to spustí, navigacia Sygic Car Navigation ide bez problémov , popri nej môžete počúvať rádio alebo hudbu z usb/sd, navigacia google maps ide tak isto bez problémov, na to ze smartlink bol k boleru zadarmo, je to viac ako výborne... A k tomu ze Vam to nejde na telefonoch, na stránke mirrorlink sa dopatrate k podporovanym telefónom, to ze Vam to nejde je chyba softvéru telefónu, čiže podpore od výrobcu a nie je to problém Škodovky. Môj problém bol v chybnej lokacii mirrorlinku v telefóne, každá app vypisovala že za jazdy je nedostupna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Bolero muj telefon v seznamu telefonu vidi, dam pripojit, telefon problikne a radio vypise ze telefon neni podporovany. Samozrejme to chapu je to slozity, musi byt podpora oboustrana a i tlaky koncernu na svetove znacky telefonu aby sve zarizeni podporovali. Kazdy nastup technologie je slozity. Ale uprimne meli tedy chvili pockat a ne to nebizet v dobe kdy je to v plenkach a sposty telefonu a to i vlajkovych lodi jako je Samsung S6 na tom nechodi.
Ja si to tam dal trochu s vedomim ze to bude problem, a doufam az prejdu na lepsi (novejsi telefon) ze to bude fachat. Ale problem je ze ty jistoty tu nemam a prechazet kvuli tomu na HTC tedy nebudu. Jestli to nepobezi na nove LG G4 tak mne teprve spravne nastvou :) ale nevim na koho se budu zlobit zda na LG nebo na skodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Looky8 jenže já nejsem pro škodovku zkušební králík. Když dám něco ven, tak to musí šlapat a ne to co mi odepsala škodovka poprvé, že oni to udělali dobře a je na výrobcích telefonů aby se k tomu postavili. To je postavený na hlavu!!! Snad když už něco dělám musí to být ověřený že je k tomu dostatečně dost funkčních telefonu a ne čekat jestli se budou dělat nebo ne!! Prostě jsem na.sra.nej. Dokonce někdo psal že i Z3 se seká a blbne. Jinak co jsem mluvil s někým ze škodovky tak mi řekl ,že stížností tam mají na to mraky, tak jsem napsal znovu.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já o víkendu jezdil o víkednu s navigací google maps přes android auto a v pohodě. Sice se mi sygic líbil víc (zkoušel jsem 7 denní verzi), ale za ty prachy... Rádio hraje, hudba z SD taky. Já nemám problém, nevím co bych potřeboval víc. Komplet zrcadlení telefonu nepotřebuji, nevím k čemu mi by to bylo. SMS taky můžu psát na displeji rádia, ale nikdy by mě to nenapadlo. Mám Samsung S5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeytli funguje S5 a nefunguje S6 jak tu nekdo zkousel, tak pak vidim problem na strane Skody. Pochybuji ze vyssi model by to neumel podporovat, to spis skoda nepodporuje zatim S6. Hlavne by tedy na salonu melo byt vzdy auto s touhle ficurou a kazdy by si mel moznost vyzkouset jak mu to s jeho mobilem facha a i tim se nic nevyresi, auto se nekupuje na rok, takze dobra dam si tam fu ficuru do budoucna, ale ani ta budoucnost neni jista zda mi to pak s novym telefonem na trhu bude fungovat. Ja doufal ze cely je to postaveny na nutnosti Androidu 5.0 ale jak se ukazalo tak to je malo. A hlavne lakaji lidi a pritom cely android nema ofiko aplikaci Android Auto s podporou pro ceskou republiku. Ofiko s google play ji nestahnete. Pokud se bavime o plnem Smartlinku ktery novy Bolera ted maji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeytli funguje S5 a nefunguje S6 jak tu nekdo zkousel, tak pak vidim problem na strane Skody. Pochybuji ze vyssi model by to neumel podporovat, to spis skoda nepodporuje zatim S6. Hlavne by tedy na salonu melo byt vzdy auto s touhle ficurou a kazdy by si mel moznost vyzkouset jak mu to s jeho mobilem facha a i tim se nic nevyresi, auto se nekupuje na rok, takze dobra dam si tam fu ficuru do budoucna, ale ani ta budoucnost neni jista zda mi to pak s novym telefonem na trhu bude fungovat. Ja doufal ze cely je to postaveny na nutnosti Androidu 5.0 ale jak se ukazalo tak to je malo. A hlavne lakaji lidi a pritom cely android nema ofiko aplikaci Android Auto s podporou pro ceskou republiku. Ofiko s google play ji nestahnete. Pokud se bavime o plnem Smartlinku ktery novy Bolera ted maji.

A máš v telefonu MirrorLink 1.1 ? Jestli třeba nemáš problém a aktualizovaným telefonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis by bylo dobre pokud to nekomu funguje at taky napise co ma presne za typ telefonu at vime s cim je to kompatibilni.

Taky by mne zajimalo zda funkcnost telefonu je na HW urovni nebo na SW. Tusim ze i kdyby k tomu vyrobce telefonu chtel prostoupit celem a udelat upgrade telefonu na bazi aktualizace SW, ze je to malo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis by bylo dobre pokud to nekomu funguje at taky napise co ma presne za typ telefonu at vime s cim je to kompatibilni.

Taky by mne zajimalo zda funkcnost telefonu je na HW urovni nebo na SW. Tusim ze i kdyby k tomu vyrobce telefonu chtel prostoupit celem a udelat upgrade telefonu na bazi aktualizace SW, ze je to malo.

Dneska jsem přebral F3 combi je to tedy MR2016 s Bolerem. Můj telefon je Sony Xperia Z2 (D6503) bez žádných úprav. Tedy aktualizovány čistě jen oficiálním sestavením od Sony v současné době android 5.0.2. Právě sem to maličko zkoušel a výsledek zní. Mirrorlink funguje ale není to ono a padá to. Po stažení android auto se nečetl automaticky a android auto jede výtečně! Navigace, Google karty, Spotify i rádio jede v klidu. (píšu z mobilu tak sorry za chyby)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, dal som si tú námahu a spravil skript ktorý vytiahol podporované funkcie z portálu http://compatibilitylist.skoda-auto.com/ pre radia Bolero vo Fabii III, je tam krásne vidno koľko telefónov im funguje z ML (4 slovom štyri). Mimochodom podla https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/ by malo ML 1.1 podporovať viac telefónov, avšak zrejme Škoda nespravila implementáciu poriadne...

 

Tu je tabuľka:

http://glados.horinek.sk/home/~horinek/skoda/mobile_db.pdf

 

A tu sú dáta, keby si chcel niekto niečo vyfiltrovať:

http://glados.horinek.sk/home/~horinek/skoda/mobile_db.ods

http://glados.horinek.sk/home/~horinek/skoda/mobile_db.xls

 

Ja ako majiteľ auta vyrobeného pred 22. týždňom mám teda asi smolu. Škoda podporu ML nezvládla a Android Auto a Apple car play mať nebudem :(

Mám auto vyrobené po 22. týdnu. Jen doplním k seznamu kompatibility, že Sony Xperia Z3 nepodporuje ML za jízdy! Vyzkoušeno. Má totiž ML verze 1.0. Oficiální CZ distribuce telefonu. Takže seznam podporovaných telefonů se nám ještě zúžil. A o tom, že bude fungovat Z3 compact silně pochybuju. 

Editováno: , autor: dohopp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...