Přejít na obsah

Zástěrky na FII


martin 1_2 HTP

Doporučené příspěvky

Ja som na Room dostal zadné zásterky už z výroby a predné som dokúpil asi za mesiac, keď som videl ako sa to zas.... z bokov auta. Nie sú ani veľmi drahé ( asi 450,- Sk ), ale že by boli nejaké účinné :feve: . Room je jedno z mála áut ktoré má zadný rozchod väčší ako predný, preto tá špina a kamienky dávajú zabrať laku na bokoch a zadných lemoch. Všimli si to asi aj soudruzi z MB, preto lepia za zadné dvere na lemy priehľadnú fóliu. Inak teraz pri prezúvaní po zime som si všimol, že tie plastové kryty kolies ( puklice ) sú obité od spredu odletujúcich kamienkov na tých priečnych ramenách z jednej strany. Preto by som vám zásterky odporučil, dúfam že aspoň trochu pomôžu :feve: .

ale prdlas, ty ochrany folie zadniho podbehu davaj uz na OII. Je to prima vychytavka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale prdlas, ty ochrany folie zadniho podbehu davaj uz na OII. Je to prima vychytavka.

Nehovorím že Room je prvé auto v galaxii s fóliami na zadnom leme, videl som to na viacerých autách, aj na Porsche 911 ;) ( ktoré má tiež zadný rozchod kolies širší ) , len usudzujem že asi sú asi potrebné, keď na tom neušetrili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ahoj zajímalo by mě jak na FII vypadají zástěrky. Nemáte někdo foto kde je to dobře vidět? Hlavně by mě zajímalo jak s nimi auto vypadá zezadu...

no, já si na rooma pořídil zástěrky na všechny 4 kola a jsem spokojen, a že by to nějak kazilo vzhled, tak to nekazí, a po pravdě mě to vůbec nenapadlo. Tohle je otázka bezpečnosti, né parády.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase zástěrky preferuju...dokonce si myslím, že moje FII combajn je s nima i hezčí...Jinak je rozdíl jen za autem s a nebo bez zástěrek.....jak odstřikující voda, tak hlavně odletující kamínky....ale vidím to takhle...kde je chce, tak si je dá nebo je má a kdo je nechce tak je nemá.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já si na rooma pořídil zástěrky na všechny 4 kola a jsem spokojen, a že by to nějak kazilo vzhled, tak to nekazí, a po pravdě mě to vůbec nenapadlo. Tohle je otázka bezpečnosti, né parády.

Tady mě zaujala ta otázka bezpečnosti:) Mohl bys to prosím nějak rozvést, v čem zástěrky přispívají k bezpečnosti? Mě nic nenapadá, ale třeba mě přesvědčíš:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak snad nikdo nejezdíme v kamenolomu? Ano, možná (i když u combi si nejsem tak jistý) létá dozadu méně kamínků, ale tady platí to, že je to věc spíš designu, protože ti to oseká lak a další věc je, že když se tomu chceš vyvarovat, nejezdi nalepený na auto před tebou, já se snažím nechávat delší prostor, kde ty kamínky už tolik nedolétnou. Čím vyšší rychlost, tím větší rozestup, ono je to i zákadní věc bezpečnosti:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Akrubek: nejsem, zastance zasterek, ale tenhle tvuj argument ma diry.

Jezdit tak, aby na tebe nedoletl kaminek neni mozne, resp, mozna nekde mimo obec ( u toho kamenolomu). V beznym provozu, kde ten sterk zvlast po zime je, "nalepenej" na toho prad tebou proste jet musis. Nalepenej rozumej ve vzdalenosti, kdy ty kaminky doletej. :)

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To každopádně uznávám od obojí, že ty silnice jsou děs, ale chtělo by to fyziku, abysme věděli, v jakém úhlu max vylétnou ty kamínky se zástěrkami a bez nic, u combi si nejsem jistý, zda bude rozdíl nějak markantní a dále podle balistické křivky jak daleko jsou schopny doletět. Mimo obec se samo dají nechat větší rozestupy, než někde ve městě, ale tam je zase výrazně nižší rychlost a ty kamínky tak hbité nejsou. Ono i při 50kmh si nechávám rozestup poměrně (relativně) velký, vy snad ne? Pravda, je hodně řidičů, co ti jedou 2 metry za zadkem, ale to jsou paka (jak jinak to nazvat)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj pokud to jde, tak si misto nechavam, ale treba, kdyz predjisdim, tak se musim dost priblizit. Pri hustote soucasnyho provozu se bezne stane, ze jede proste kolona aut u sebe ( cca 10-15m) rychlosti 80-90km/h. Tak by ty zasterky asi opodstatneni mely. Ale me se proste nelibej. Jejich vliv nepovazuju za zasadni, tak je holt nemam lol:prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze prispevek k bezpecnosti je hlavne snizeni kvanta vody za autem. Cim sou sirsi kola a cim vic odkrytejci (podbehy casto vzadu jednoduse skoro chybi) kolo, tim je to horsi. Rum patri zrovna k autum, ktery kolo nijak moc schovany nema. Je to vec ohleduplnosti. Ono to i tak strika jak z pozarni hadice. Clovek muze za takovym autem jet daleko, ale jednoduse to vytvori nepruhlednou barieru z malych kapicek a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je taky pravda, ale ještě jsem nezažil ,aby to stěrače nestíhaly brát, zas tak děsivý to není pomalu ani za náklaďákem, navíc na vodě si skutečně nechávám takovou vzdálenost, že mi to vyloženě vadí jen při přiblížení na předjíždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...