Jump to content

Vyhřívání sedaček - SII vs. OII


camron
 Share

Recommended Posts

Zdar dobří lidé,

 

nedávno jsme pořídili SII a čeho jsem si nemohl nevšimnout je to, že je vyhřívání sedaček dosti slabé. Vnímal jsem to z pozice řidiče, ale později jsem si pro zkoušku vlezl na sedadlo spolujezdce i na obě zadní (též vyhřívaná) a je to prostě slabota! Máme ještě doma OII a tam po chvíli hoří zadnice! Nebojím se říci, že nejvyšší stupeň vyhřívání u SII (3-stupňová regulace) ani zdaleka nedosahuje intenzity nejnižšího stupně u OII (5-tistupňová regulace).

 

Máte někdo obdobnou zkušenost? Skoro bych řekl, že mám to vyhřívání u SII vadné - ale aby nefungovalo řádně u všech 4 sedadel, to se mi zdá dosti nepravděpodobné?!

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, mám stejný "problém". Sedačky topí, ale málo a docela jim to trvá než se "rozjedou". Mám i Passat 99 a je  prostě lepší a nedávno jsem jel v A6 a sedačka topila snad to 30 s. Tohle je pro mě v SII fakt zklamání...

Link to comment
Share on other sites

Tak aspon sa vam nezaparia vajcia chlapci... :kol-48:

 

Ale este dalsia otazka... Na predchadzajucom aute som mal tiez vyhrievanie sedaciek a pekne mi to vyhrievalo aj chrbat. Pekne som si nahrieval platnicky a oblicky. :)

Na Superbe mi hreje iba rit a chyba mi ten pocit tepla na oblickach...

Tiez to mate takto?

Link to comment
Share on other sites

Zdar, i mě to hřeje až nahoru, ale fakt pomaaaalůůůů. Dnes, protože je 0,05cm sněhu, jsem vyzkoušel  výhřev předního okna (auto mám týden). Hřeje, ale stejně pomalu. Mě jsem před 10 lety Escorta, tam mi sice při výhřevu pohasla celá palubka kvůli odběru ale zase to frčelo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

taky jsem to řešil.. supa sem koupil v listopadu, oproti trojce od bmw co má mladá teplo na zadnici žádný.. u bawora výhřev na 3. stupeň až pálí.. r.v. 2010, když tu někdo zmiňoval to nařízení.. co sem měl OIRS, tak tam to taky jakž takž hřálo.. ale sup bída..

 

měl sem to na kontrole v autorizáku, protože se mi to nezdálo.. do auta bylo zatečeno přes panoramu (ucpaný odtok u řidiče), takže jednotka výhřevu pod sedačkou řidiče ko.. po výměně jednotky už je nějaký teplo poznat, ale stejně je to bída.. taky by mě zajímalo stli to nejde nějak zlepšit.. to byla jediná podmínka mladý, když sem řešil nový auto, aby to mělo výhřev sedaček.. tak ho sice má, ale k čemu, když oproti jiným autům skoro nehřeje..   

Link to comment
Share on other sites

Superb má možná pozdější nástup tepla ze sedaček (oproti staršímu Passatu), ale po zapnutí v těchto mrazech cítím po 2 minutách už fakt teplo, tak po 5ti minutách (maximálně!) si dávám sedačku jen na 2 či 1 stupeň.

U combi, kde máme "hard" sedačky bych řekl, že cítím teplo na 1 - 2 stupeň míň, než na témže stupni v druhém S2 sedan, kde je alcantara. Ale topí obě S2ky dobře.

Link to comment
Share on other sites

alkantara bez větráku výhřev P+Z , a zrovna v tejdnu (čt) sem to stahoval po cca 2-3 min z 3 dolu páč sem si řikal jak mi to smaží záda přes svetr , zadek je asi adaptabylnější takže to zvládá líp 
nicméně žadný negativa u výhřevu po 3 zimách nepozoruju , a topim si s chutí  :kol-47:

nemužete to mít "tepelnou odolností" oděvu ??  :kol-32:

Edited by HANZTD
Link to comment
Share on other sites

No, zacinam byt presvedceny o tom, ze v kozkach budou jine decky a ve ventilovanych budou jeste jine. Je schopen to nekdo rozklicovat?

Je pravda, ze u FoMo MK3 jsem mel taky vetrane, ale byla to alkantara a topilo to pekne. Berouc tohle v uvahu se domnivam, ze na vine bude kuze?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...