Jump to content

Závady, rušivé zvuky pri štarte a iné

Recommended Posts

Pokud mám dobré informace, tak zpátečka u FIII je nesynchronizovaná jen u převodovky MQ100 a tedy u motoru 1.0 Mpi. U motoru 1.2 Tsi je převodovka MQ200 a zde by měla  mít zpátečka synchrony. Že by se něco změnilo, o čem nevím, nebo opravdu mám špatné informace?

Jinam potvrzuji to cvakání spojky při vyřazení již od fungl nového vozidla. Holt konstrukční vlastnost, pravděpodobně výsledek šetření  na konstrukci a materiálech za každou cenu, nic překvapivého u VW AG v posledních časech.  Nepamatuji si z časů Felicie, Fabie I a II, že bych měl nějaké zásadní problémy se spojkou, nyní ano, pálí se při každé trochu větší zátěži a vydává pěkně hlasité zvuky.

Edited by DušanV

Pálení spojky je dáno i zpřevodováním zpátečky, mám s tím problém taky, ale už jsem si trochu zvykl. Naštěstí ještě nemám tažné. Bydlím v kopcích a třeba s felicií jsem lehce nacouval s vlekem desítky metrů a teď bych to bez smradu ze spojky nedal. 

• Like 1

Jo na to zpřevodování jsem zapomněl, ale nic to nemění na tom, že ta spojka je u současných menších Škodovek opravdu tristní. Měl jsem tažné u všech svých předešlých Škodovek a mé zkušenosti s výdrží spojky kdysi, jsou obdobné , teď mám naštěstí Fabii combi a tím i dost velký kufr a na stará kolena již nic velkého nepřevážím a ani nic nestavím, takže ho nepotřebuji. Stejně s tím závěsem a vozíkem by asi dlouho nevydržela.

Edited by DušanV
4 hours ago, DušanV said:

Pokud mám dobré informace, tak zpátečka u FIII je nesynchronizovaná jen u převodovky MQ100 a tedy u motoru 1.0 Mpi. U motoru 1.2 Tsi je převodovka MQ200 a zde by měla  mít zpátečka synchrony.

Ať se dívám, jak se dívám, na schémata všech manuálních převodovek pro FIII do dílenské příručky, tak mi přijde, že mají soukolí pro zpětný chod s přímým ozubením a zpátečka je řazena přesunem vloženého kola... To, že přesuvná objímka pro první a druhý stupeň má navíc po obvodu přímé ozubení pro zpátečku (a synchronizuje 1 a 2), je jiná pohádka. Protože zpátečka je na ni řazená, když se tato objímka nachází v mezipoloze, její boční zubové spojky jsou na obě strany rozpojené a nedochází tudíž k žádné interakci se synchrony.  Ale třeba se pletu.