Jump to content
kokta7

Infotainment Columbus Superb III

Recommended Posts

před 5 hodinami, JirkaC napsal:

Tak se mi to podařilo dneska vyřešit.

Byla tam strčená nějaká mini simka.

Instaloval jsem novou a už mi vše funguje. Jenom mě mrzí, že autorizovaný servis si s tím nedokázal poradit.

Děkuji všem za rady, které mi samozdřejmě pomohly.

J

Super! gratuluji, jak jsi to vyndal? Typoval jsem , že tam bude vypadnutá microSIM, to se holt stane, když tam někdo strčí vyloupnutou microSIM a dá ji do toho rámečku nebo do redukce bez jakéhokoliv podlepení.

No s tím servisem, to je opravdu hodně smutné, ale jak jsem psal, jim se do takových věci prostě nechce, jo vyměnit celou jednotku, to ano, do toho by šli hned.

Vzal jsem starou Simku a na hranu jsem aplikoval trochu vteřinového lepidla. Potom jsem to strčil do slotu a čekal až lepidlo zaschne. Vytanul jsem to spolu s mikro sim, která zzam byla zasunuta.

Pro radu jsem si zašel do jedný suprový nálevny piva. Už se těším jak tam bývalému kolegovi poručím štamprle za radu.

J

• Like 2
  • Upvote 1

Jojo, taky jsem měl tak trochu obavu. Opravdu jsem tam toho lepidla dal dosti málo.

J

Já si furt myslím, že vysavač by si s tím poradip, ale zkoušet to kvůli tomu nebudu

Posted (edited)

Zdravím všechny

Prosím poraďte mi s aktualizaci map. Koupil jsem superba 2016 s columbusem, který má pouze sloty 2x SD a USB. V prvním SD slotu je vložena SD karta s navigaci a bez ni navigace nefunguje.

Navštívil jsem stránky škoda, aktualizace infotainmentu, zadal WIN a stáhnul novou mapu (13GB) a rozbalil zip.  V ZIPU je pouze složka „maps“ s podsložkami, vypadá to stejně jako na originální SD kartě vložené v Autě.  Tak jsem vzal druhou novou SD a na ní nahrál obsah nových map. Vyměnil jsem karty a piše mi to "Vložte datový nosič s platnými navigačními daty" Zkoušel jsem to několikrát a  na různé SD se stejným výsledkem. 

Edited by Doffi

1) Mas Amundsen, nikoliv Columbus

2) To co jsi stahl, prehraj na originalni SD karte na ktere mas mapy (tzn. ta kterou jsi z auta vyndal)

Nelze pro mapy pouzit libovolnou SD kartu, musi byt originalni.

• Upvote 2

Dík moc. Napsal si to jasně, věcně a už je mi to všechno  jasné. 

Než jsem to tady napsal měl jsem totiž předtím asi 20 minutový hovor se škoda auto infolinka a ženská mi nebyla schopna ani říct,  že to funguje jen s originální SD. Přitom jsem ji řekl, že jsem to zkoušel asi na 3 různé SD a že jsem si koupil v datartu novou  32GB kartu aby se mi tam vlezla aktuální mapa a ona mi jen řekla, že to je divné, že to nefunguje.

Takže dík a už budu vědět. :-)

• Upvote 1

Jak bylo řečeno, stačilo se kouknout do vlákna  Amundsen, kde to bylo již vysvětleno, a to již v roce 2016. Ušetřil by sis hodně času.

• Upvote 1

Doffi, taky jsem tam volal a škoda času. Ani v autorizáku nepomohli.Musel jsem si poradit sám.

Opět mě to utvrdilo, že do autorizáku je to škoda času a peněz.

J.

Columbus a DAB, ako ste na tom so signálom na SVK? Mne nájde zopár staníc a všetky sú ticho. Napríklad Towercom Anténa rock nájde a ostane ticho, po chvíli preladí na FM frekvenciu Anténa rock. To všetko s priamou viditeľnosťou a vzdialenosťou 5km od Zobora kde by mal byť 5kW DAB vysielač.

Mne to na octavii funguje, nie su ticho, ale casto sa prepina DAB/FM. Je to pocut na trochu rozdielnom zvuku. Funguje mi to hlavne v BA a aj okolo Nitry a BB. Na vychode mi to tusim nechyta nic.

Zdravím, jak mam nahrat a kde stahnu novy software 1433? Ted mam hw H50 a sw 702. VCDS 19.6.2 mam na dodatečné potvrzeni instalace. Diky za rady

IMG_20200403_174233.jpg

Dobrý den,

prosím o radu. Máme Škoda Superb III 2015 v něm autorádio s TV Tunerem.

Bohužel s příchodem DVBT-2 se stalo nepoužitelné. Jak máme postupovat? Je zde nutno navštívit servis?

HW: H50

Software: 0318

Případně jak se bude návštěva servisu cenově pohybovat pokud jste již řešili.

Druhý dotaz - jak zjistim jestli mám aktuální mapy? Případně je potřeba něco aktualizovat?

Luboš_Navigace.jpg

S DVBT neporadim,ale podpora asi skoncila,takze asi nevyriesis nic.

Mapy mas ECE2016,takze hodne stare,takze stiahnut zo Skodaupdate portalu 2020tku na usb/sd kartu a nahrat do navi na hardisk.

Ahoj, mám problém s BT handsfree v autě. Po prvním hovoru vypnu hovor na telefonu, ale nejde mi vypnout na displeji ani na volantu. Pak cca po 5 min BT úplně vypadne a telefon je odpojenej a nejde naskočit znova. Jedná se o Iphone 11 Pro. S jinými Iphony auto funguje bez problémů, ale na druhou stranu telefon s jinými BT příslušenstvými žádný problém nemá. Neměli jste někdo podobný problém?

IMG_5167[1].JPG

IMG_5166[1].JPG

Ahoj mám ten stejný problém zhruba od iOS 13.3 chová se to úplně jak popisuješ a dělají to pouze iPhone řady 11, zatím to nechci zakřiknout, ale včera vyšla nová beta a dnes se zdá, že to zatím opět funguje, tak snad to bude OK, jinak asi budu měnit telefon ;)

Tak to možná bude tím, snad to opravdu v této verzi opraví, psal jsem to jako chybu již asi před měsícem, tak uvidíme. Jinak jsem to řešil skrze CarPlay, tam vše funguje, ale je to otravné, pokud se jezdí po městě, tak stále zapojovat a vypojovat telefon, chudák baterka.

Zdravičko, môžem sa opytať kde najdem original Colombus na nete alebo podobne? Zvažujem kupu jazdeho SuperB a na vačšinach aut čo som našiel sa mi nepači ten panel s navigaciou lebo je maly a podobne aby som si vedel urobiť obraz o cenach . Dakujem.

V 2. 6. 2020 na 15:36, hans79 napsal:

Ahoj, mám problém s BT handsfree v autě. Po prvním hovoru vypnu hovor na telefonu, ale nejde mi vypnout na displeji ani na volantu. Pak cca po 5 min BT úplně vypadne a telefon je odpojenej a nejde naskočit znova. Jedná se o Iphone 11 Pro. S jinými Iphony auto funguje bez problémů, ale na druhou stranu telefon s jinými BT příslušenstvými žádný problém nemá. Neměli jste někdo podobný problém?

IMG_5167[1].JPG

IMG_5166[1].JPG

Mám stejný problém a taky Iphone 11 Pro.. tak aspoň už vím že není problém v autě..