Přejít na obsah

Čím vás nová Fabia naštvala?


Pepav

Doporučené příspěvky

Jo tak na vršek holý plech už jsem si zvykl z F2, ale měla aspoň hodnotnější koberec na 5. dveřích a předfacelift částečně z boku. Teď se tam člověk bojí něco dát, na těch tvrdých plastech a na malých kruháčích hned tam budou pozůstatky. Aspoň, že je to zpracované na jedna+, u konkurence je většinou koberec zkrabatělý i záda sedaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doted se mi zdalo, ze na 5. dverich zevnitr to sedo-cerne je plast. Se budu muset vecer poradne podivat...

Stejne ale. Tak nez koupim auto, tak si ho prece prolezu, posadim se tam a vidim... kdyz se mi interier nelibi, tak si ho nekoupim a jdu shanet jine, kde se mi interier bude libit. Prece vas nikdo nenutil si to auto kupovat a nekupovali jste ho jen podle fotek? Nejak nerozumim tomu kritizovat neco, o cem jsem vedel, ze je slabina a co ze mi to bude vadit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nechápu, někdo dá za to 4kila a pak si stěžuje. S tím se počítá, vrže i MB C za 1,3mega ( máme to v rodině). Poslední kvalitní auto podle mě, co škodovka vyrobila byla F1 s OHV motory ( kvalita výroby, nesmrtelnost motoru původem 60.léta, odolnost auta, servis pakatel, atd.). Škodovku soukromně za hotové už si koupí jen fanda ;) nebo důchodce, co má zarito je to český.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš a já si škodovku koupil po 15-ti letech co sem měl fiaty punto a stilo, pak oplika corsu,tu sem dal protiúčtem za fabku kterou sem bral soukromně a za hotové.Moje poslední škoda byla favorit , před ním 110L.a to je už hodně dlouho.

Takže asi zas takový fanda nebudu a duchodce taky rozhodně nejsem i když se tak někdy cítím :kol-26:

Dneska je asi jedno co si koupíte vše je sázka do loterie a netýká se to jen auta :kol-134:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovka už ani neoplastuje páté dveře, ne jen že šetří naměkých plastech ale ona už tam ani žádný nedá a je tam holý plech viz. FabiaIII a Rapid. Takový kufr když potom člověk otevře tak je to jak když otevřu plechovku

Škoda,já jen třeba že u Stepíka mám páté dveře oplastované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chcem sa podelit o skusenosti a veci, ktore mi na Skodovke trochu vadia, predtym som mal uplne inu znacku.

Na vsetkych ostatnych autach sa vyhrievanie zrkadiel aj zadneho okna zapinalo jednym spinacom, ktory sa po 10 min, vypol. Takze v zamrznutom aute som tukol do vypinaca a o viac sa nestaral. V skodovke je vyhrievanie zrkadiel vyriesene dost blbo a hlavne za sera dost dobre nieje vidiet v akej je to polohe a nesmies to zabudnut vypnut inak ti hreju donekonecna.

Nieje to sidce zavada, ale na druhej strane "nechcem byt hnidopich", ale jeden jednoduchy ukon musim v skodovke nahradit niektokymi nekomfortnymi a otravnymi. Inac vzdy mam pocit, ze ten knoflik utrhnem ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovi se ten knoflík už podařilo ulomit, je to celkem neprakticky řešené. Navíc polohy pro štelování zrcátek jsou jen "cvakací", kdežto u rozmrazování se mi půl kolečka protočí někam pryč a pak ho zase musím točit o půl otáčky zpět, při jízdě celkem otravná věc navíc pro lidi, kteří nejsou leváci. Nechápu proč tímto nevyužili prostor slepých tlačítek vedle start/stop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrcátka hřejí pořád, mám to zapnuté pořád (abych na to nemusel myslet). Báchorky o tom, že když je to zapnuté i horku v létě, tak vyhřívání rychle odejde, jsou nesmysl. U ostatních aut, která doma jsou/byla doma je vyhřívání zapnuté pořád od novoty a ani jednou nebyl problém (OI 12 let, FII 5 let a druhá FII 4 roky).

 

Krom toho - i v létě má vyhřívání smysl - třeba za deště. A když je vypnuté, tak je otrava na to pořád myslet a ručně zapínat. Pokud tohle děláte, tak by bylo dobré zvážit, jestli byste si to auto neměli strčit do igeliťáku a zavřít do garáže...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda,já jen třeba že u Stepíka mám páté dveře oplastované.

Ale prdek. Sandero na rozdíl od Fabie nemá páté dveře kompletně oplastované ani v prostoru pod platem, je tam jen menší plast uprostřed, co kreje střeva dveří, o oplastování kolem okna pátých dveří si může Sandero nechat jen zdát. Ještě větší průser je, že Sandero nemá ani oplastovanou nákladovou hranu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrcátka hřejí pořád, mám to zapnuté pořád (abych na to nemusel myslet). Báchorky o tom, že když je to zapnuté i horku v létě, tak vyhřívání rychle odejde, jsou nesmysl. U ostatních aut, která doma jsou/byla doma je vyhřívání zapnuté pořád od novoty a ani jednou nebyl problém (OI 12 let, FII 5 let a druhá FII 4 roky).

 

Krom toho - i v létě má vyhřívání smysl - třeba za deště. A když je vypnuté, tak je otrava na to pořád myslet a ručně zapínat. Pokud tohle děláte, tak by bylo dobré zvážit, jestli byste si to auto neměli strčit do igeliťáku a zavřít do garáže...  :kol-32:

Nehřejou pořád - v komfortce je časovač, vypnou se cca po 15 - 20 minutách od posledního nastartování. Ale pokud poskakuješ jako vrabec jen kolem komína, tak de facto hřejou pořád ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se vrátím k tomu "čím vás nová fabia naštvala", tak naprosto bezkonkurenčně je na první místě elektrické ovládání oken. Když jsem objednával nejvyšší výbavu "style" s elektrickým ovládáním všech 4 oken, vůbec mě nenapadlo, že škodovka dá dvoupolohový spínač pouze do dveří řidiče a naprosto vypustí dovření oken při uzamknutí vozidla. To je prostě tragédie !!!!  Představa, že po vysednutí zjistím např. u zadních dveří pootevřené okno dětmi, musím znovu za volant, zapnout tlačítkem zapalování, dovřít okno a vypnout zapalovaní, mě děsí. Dovřít okna podržením zamykací tlačítka uměla už fabia I !!! A už vůbec mi nejde do hlavy, že podle návodu mají  okna (kromě spolujezdce ... proč ne proboha?) celkem sofistikovaný systém ochrany proti přiskřípnutí viz příloha, ale zavřím bez minimálně zapnutého zapalování nejdou. Za mě - největší zklamání.

 

post-58093-0-66613700-1449140343_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...