Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

Já se hlásím s Rapidem MR2017 a výměnou světel za poFL s LED páskem. Výměna provedena dnes v AS, k mému překvapení s jejím provedením souhlasili. Ale částečně si na ní vylámali zuby. 

Co funguje: xenony, blinkry

Co nefunguje:

- blinkry při nastartovaném autě - cvakátko v autě se může zbláznit a blinkry místo stabilního svícení blikají velmi rychle jako stroboskop

- svítí kontrolka nefunkčních žárovek denního svícení

- měl jsem denní svícení v mlhovkách, dráty do světlometů natáhli, ale nedokázali dokódovat svícení LED pásku

 

Takže mě čeká návštěva @ferda25, který si s tím poradí, doufám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl u Ferdy nechat vyměnit halogenové světlomety za FL Bi-Xenon na MR2016 a musím říct, že Ferda je odborník na slovo vzatý, Vše funguje perfektně, jak má a patří mu veliké dík. Navíc jsme se zasekli na problému s ulomeným držákem na jednom světle, což nebyla Ferdova chyba, ale moje, jelikož jsem si jej špatně prohlédl při nákupu. Zjistili jsme to až když Ferda vše přepojil. Jsem mu moc vděčný, že mě neposlal domů a nakonec jsme vše vyřešili. Fakt borec. Jen všem doporučím, aby si v případě nákupu přes inzerát zkontrolovali, že světla mají všechny držáky, než za Ferdou pojedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kozakm napsal:

Já se hlásím s Rapidem MR2017 a výměnou světel za poFL s LED páskem. Výměna provedena dnes v AS, k mému překvapení s jejím provedením souhlasili. Ale částečně si na ní vylámali zuby. 

Co funguje: xenony, blinkry

Co nefunguje:

- blinkry při nastartovaném autě - cvakátko v autě se může zbláznit a blinkry místo stabilního svícení blikají velmi rychle jako stroboskop

- svítí kontrolka nefunkčních žárovek denního svícení

- měl jsem denní svícení v mlhovkách, dráty do světlometů natáhli, ale nedokázali dokódovat svícení LED pásku

 

Takže mě čeká návštěva @ferda25, který si s tím poradí, doufám

A kolik si za nedodelanou práci řekla  AS?  Maji snahu to dořešit a nebo papá Lala děkujeme?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotovo. Tam, kde si autorizovany servis s kodovanim nevedel rady, to @ferda25 zvladl levou zadni a svetla sviti, jak maji. Diky!

 

Jeste teda upresnim, Rapid MR2017 s dennim svicenim v mlhovkach. Servis namontoval svetla, natahl drat pro denni sviceni z mlhovek do svetel, ale nedokazal LED pasek zprovoznit v kodovani, taktez blinkr a kontrolka prasklych zarovek blaznily.

19740F11-0866-44F5-8797-4019E0D9ACD4.jpeg

Editováno: , autor: kozakm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@miklisek Jednotku mám 6C0 937 089C (teda, doufám, že to je správně :-)) a nic jsme měnit nemuseli kromě přepojení denního svícení z mlhovek. Je to MR2016.

Taky jsem o auto spínači přemýšlel, ale když jsem viděl to šílený zapojení na světelný senzor, tak jsem zatím zůstal u manuálu. Nechce se mi rozebírat část palubky, aby pak palubka nevrzala. 

A je strašně fajn, že Ferda umí dotáhnout do zdárného konce i to co na začátku vypadá jako průšvih :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se do toho vůbec pouštěli, když to evidentně neumí, to ti jako předali auto, které v tu chvíli prakticky nemělo co dělat na silnici?

A co ti k tomu jako řekli, ať si to doděláš sám, nebo co? Jsou to fakt velký profíci. Taky by mě zajímalo co si za to řekli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se servisem byla dohoda, že co zvládnou, to zvládnou a zbytek si případně dořeším sám. Já byl rád, že se s montáží a elektrikou nemusím mazat sám. Světla byla funkční do té míry, že jezdit by se s tím dalo. Cena dle mého adekvátní a servis tu jmenovat nebudu.

Editováno: , autor: kozakm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ok, ale měl jsi tedy  v tvém prvním příspěvku uvést, že to tak s AS máš domluvené. Takto to v očích nás diskutujících vypadá, že ta zlá a neschopná je vlastně AS. Je špatné, že to ještě dnes neumějí dotáhnout do konce, ale to se zde taky asi obecně už ví a i ty jsi mohl a asi tušil již předtím než jsi tam dával a nepsat "Ale částečně si na ní vylámali zuby"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu si to po sobě znova a přijde mi to vůči servisu napsané neutrálně.

Do servisu se naopak naváželi všichni ostatní ("neprofesionální práce", "Jsou to fakt velký profíci"), i proto jsem se rozhodl nejmenovat. Nemám problém sdělit jméno přes SZ.

Editováno: , autor: kozakm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten servis bude černá ovce v očích ŠA :D (důvody popsány výše), ale v našich mu dáme palec nahoru za výměnu světel a natažení drátů. Není důvod ho tedy nezmínit.

Jinak já jsem za první výměnu xenonů (těch předfl) dal mechanikovi do kapsy 1000Kč, dělalo se to mimo oficiální zakázku, ale v rámci toho, že tam auto bylo na záruční opravu klimatizace.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...