Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 18. 7. 2018 na 20:10, ferda25 napsal:

Předfaceliftový xenon je plně použitelný, jen se musí správně nastavit jednotka BCM. Po instalaci bude xenon blikat.

 

Faceliftové xenonové světlomety s led proužky musí mít na sobě jednotku: 4G0907397Q - světla by měli mít označení: 5JB94101xC(např. 5JC je označení světel pro Anglii)

např.:

https://www.mihocar.cz/svetlomet-predni-levy-kompletni-xenon-skoda-rapid-5ja-lift-5jb941015c/d-143720

a

https://www.mihocar.cz/svetlomet-predni-pravy-kompletni-xenon-skoda-rapid-5ja-lift-5jb941016c/d-143719

 

Kde skutečně koupíš je jen na tobě.

Omlouvám se že se teď zeptám jak blb, ale radši pro jistotu. 

Koupím např. tohle https://www.sbazar.cz/721858585/detail/19836723-skoda-rapid-kompletni-xenony

nechám si je tady od "Franty od vedle" namontovat, domluvím se třeba s tebou nebo někým kdo to umí a ten je nastaví v BCM a jezdím ? Nemusím v podstatě u roku 2017 nic kontrolovat jestli to auto má a nebo umí ? 

Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To by bylo, ale DLR přepojím zase zpět do světla.

Kdo z vás by pak chtěl DLR MC černé mlhovky i s propojovacím kabelem na staré halogeny nebo xenony před fl, budou na prodej. Já dám buď MC černé mlhovky (těch je na netu mraky) nebo třeba už ty malé fl, pokud budou za rozumnou cenu.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2018 na 20:41, ferda25 napsal:

Není problém u mě zapojit.

Zdravím.mam spaceback style plus 2014 s xenonama bez denního svícení. Nyní jsem zakoupil bixenony. Jak je složité je rozchodit aby vše fungovalo jak má?.. Vím že když jsem do mlhovek dal ledku tak mi to hlásilo žárovku a ve skodovce řekli že to nejde dokodovat ale třeba ledkova h15 mi chybu nehlasila. Předem děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mě zajímá to zapojení, co a jak aby vše šlapalo jak má. Ale nepochybuji že to bude nebe a dudy? slyšel jsem na ferdu všude chválu ale nevím zda nebude problém s kódováním když ve skodovce neuměli odstranit chybu ledek v mlhovkach ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem zjišťoval ceny mřížek mlhovek po fl s chrom lištou, aby to ladilo s fl bi-xenony. Celá ta sranda by přišla na 4000 Kč. Za tři pochromovaný kusy plastu chtějí skoro 3200 Kč! K tomu černé mřížky za 800 Kč. To fakt asi ne....

Jinak čísla jsou:
- mřížka střední 5JA 853 677 D 9B9
- chrom lišta 5JA 853 551 2ZZ
- mřížka vlevo 5JA 807 681 B 9B9
- mřížka vpravo 5JA 807 682 B 9B9
- chrom lišta vlevo 5JA 853 767 2ZZ
- chrom lišta vpravo 5JA 853 768 2ZZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O není tak složité, jak to vypadá. Jelikož má halogen/xenon/bi-xenon pořád stejný 10 pin konektor (i když ETKA hovoří u bi-xenonů z nějakého důvodu o 14 pin, přitom světlo má 10 pin vstup), není s tím vůbec problém. Ty nové vodiče, co tam přidává ferda25, se prostě v případě zpětné montáže halogenů/xenonů přeruší. Možná to ani potřeba není, ale to by musel říct on.

Jasně, trochu je komplikace v případě, že DLR je v mlhovkách, tam je to kapku složitější. Tam už se musí propojení znovu obnovit. Ale pokud s tím člověk počítá, že to bude chtít při prodeji vracet do původního stavu, je i toto řešitelné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz, řeším již delší dobu zvuk  "jako rachtátka" z přední části vlevo. Myslel jsem, že to jde od nápravy, ale ta po kontrole vypadá ok. Po ohmátání všeho okolo motoru, jsem zjistil, že levé světlo je volné, prostě jako nedotažené a druhé je napevno což by tak asi být nemělo, že? Kde se přesně dotahuje světlo, nerad bych točil něčím jiným. Jsou to jen ty šrouby B a C z obrázku? Nebo ještě něco třeba po demontáži nárazníku? Je mi divné, že světlo je volné, to musí být snad již z výroby. Nejsem po nehodě ani výměně, tak nevím. Děkuji za postřehy a rady. -_-

post-6633-0-27318300-1451336936.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...