Přejít na obsah

Cukání motoru Superb II 103 kW 2.0 TDI‎


vesely.m

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás kolegové,

mám problém s novým Supem 103 kW 2.0 TDI‎ DSG rv.2011, který jsem před měsícem koupil. 

 

Problém:

vždy když ráno za studena vyjedu, tak cítím cukání motoru od 1800 tis.ot do 2500 tis ot. asi tak po 2 - 3 km to přestane a už to neudělá, až zase druhý den. 

Pročítal jsem tady forum a nenašel jsem podobný problém, který by byl podobný mému.

Zkoušel jsem i test převodovky od Sixta a zdá se mi taky vše OK.

Teď to je v servisu měli to tam od večera aby udělali test za studena a dělal na tom mistr servisu s napíchlou diagnostikou a vůbec nic to nenapsalo diagnostika čistá bez známek chyb. A jelikož cukání zmizí ve velmi krátkém čase a nedá se nijak vyvolat, tak si nevědí rady. Nechal jsem jim ho ještě dnes ať to zkusí ještě jednou.

 

Tak jsem si řekl, že ještě zkusím zdejší komunitu víc hlav víc zjistí a třeba na něco přijdeme.

 

Díky Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ještě zkuste v servisu diagnostikou změřit odchylku vstřikovaného množství nafty na každém vstřiku u studeného motoru. Rozdíly 2 a více mg značí, že je vstřik zralý na výměnu. 

Špatné vstřiky se projevují občasným cuknutím motoru za studena.... Přitom diagnostika chybu sama nehodí

 

EDIT:mrkni sem http://forum.skodahome.cz/topic/132817-motor-%C5%A1kube-superb-2-20tdi-dsg-125kw-kod-motoru-cfgb/
 

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle popisu to tipuju na 98% Vstřik (y)  :kol-31: 
kluci z dílny to nazívaj "suchá" nafta a tim pádem pak nemaká jehla ve vstřiku jak má a vstřik pak nedává jak ma , po "ohřátí" už vše klouže a funguje 

nadruhou stranu
zrovna tohle defakto podobný měl kamoš za chladu taky po opakovanym natankování na ROBIN OIL  a spravil to přidávanim do nafty ""srágorou"" VIF zimní ( a to celoročně), měl to na jaře (unor) a od ty doby nic ... 

VIF zimní tam taky ženu celoročně každou nadrž a nejenom já a co se tak občas bavíme tak nam jdou TDI jak samet  :kol-47:

http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-nafty/super-diesel-aditiv-zimni-3.html

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na vsřik co naměřily hodnoty dám večer. Teď přemýšlím nad možnostmi postupu vyřešení problému.

 

Mám Supa 103 kW 2.0 TDI‎ DSG rv.2011 kod motoru: CFFB

 

1. zkusit to vyčistit tímto způsobem, co jsem zatím pročetl, tak si to jen pochvalují - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=206928

2. repas vstřiku

3. výměna vstřiku za nový http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03l130277q-tryska-vstrikovaci-2-0tdi-cr-de-20858.html 

Editováno: , autor: vesely.m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než začneš blbnout, zkusil bych tam dát nádrž pořádný nafty, jak se to auto bude chovat pak. U CR motoru počítej s tim, že je hodně citlivý na kvalitu nafty a honba za levnou naftou je cesta do pekla. Do pokusů typu nalejt tam čistej VIF bych se nepouštěl, pokud tam usazeniny jsou a uvolněj se, může ti to ty vstřiky (nebo něco jinýho) oddělat...

 

Nicméně dlouhodobej efekt poznáš po několika nádržích. I mně se stalo, že jsem tanoval někde "prémiovku", ale asi jim do tanku mírně natekla voda a to auto bylo nesvý pár týdnů než se uklidnilo zpět k normálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja už svojim příspěvkem přiložil do ohně  :kol-28: 
dle mě je to pro začátek vstupní náklad 179,- kč a to neni bolest nijak závratná 
nepomůže PŘIMÍCHÁVÁNÍ VIFU = na řadě je výměna vstřiku .. navíc s tim VIFEM bys dokázal i vypozorovat jestli se to "uzdravuje" bo ne    :kol-47:

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Cukání motoru Superb II 103 kW 2.0 TDI‎

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...