Přejít na obsah

Demontáž Olejové vany


Amimous

Doporučené příspěvky

Zdravím,
Asi už budu lézt někomu na nervy, jak pořád neco potřebuji :kol-46: . Snad jsem nezvolil špatnou sekci, případně se omlouvám. Ale je nějaký návod na sundání olejové vany u OII? Přemýšlím, že si mezi svátky zkusím trochu pročistit vanu a sací koš čerpadla. Ale nerad bych odmontoval nějakej špatnej šroubek :D. Mimochodem, kabel který vede k čerpadlu lze normál odpojit u vany, nebo musím odpojovat neco navíc? :kol-32:  Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se k autu nechováš jako prase nebo není nějaké podezření atd. tak je to zbytečný. Předpokládám že se k němu jako prase nechováš, jinak bys nevymejšlel takže ten volnej čas radši věnuj rodině nebo blízkým ;)http://forum.skodahome.cz/topic/76196-jaký-motorový-olej-pro-oii-19-tdi-pd-77-kw/page-20#entry2068170

Když se jdu do něčeho šťourat tak studuju v DP ale nemám ji pro dvoulitr TFSI. Zkus si ji na netu vyhledat nebo Elsu.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se k autu nechováš jako prase nebo není nějaké podezření atd. tak je to zbytečný. Předpokládám že se k němu jako prase nechováš, jinak bys nevymejšlel takže ten volnej čas radši věnuj rodině nebo blízkým ;)http://forum.skodahome.cz/topic/76196-jaký-motorový-olej-pro-oii-19-tdi-pd-77-kw/page-20#entry2068170

Když se jdu do něčeho šťourat tak studuju v DP ale nemám ji pro dvoulitr TFSI. Zkus si ji na netu vyhledat nebo Elsu.

 

Hoši já teda nevím, ale neviděl bych preventivní demontáž vany a vyčištění sacího koše jako nic špatného. Já jsem si ji též u kamaráda - dvorního mechanika (co znám dělá v širokém okolí servis všem TFSI a TSI), nechal preventivně při výměně oleje vanu demontovat a chtěl jsem to vidět, příp. komplet vyčistit. U mého auta dobrý a bez problému, vše čisté a nezanesené. Ale auto mám po první majiteli, který měl rozum a olej si měnil sám od začátku po 15.000,- Km, navzdory Long-life servisnímu intervalu a to jen kvalitní. Já to zkrátil pro jistu ještě na 10.000,- Km. Ale totéž udělal známý u toho též mechanika (a já byl zrovna u toho) a tam to bylo za 5 min. 12. Vše totálně zanesené a zaprasené. U mě třeba zbytečný čas a drobná investice, ale u kamaráda spása, která mu zřejmě zachránila dost problémů a peněz. Ale je to na každém. Já raději problémům předcházím než je řeším. A nebaví mě na cestách řešit co s nepojízdným autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...