Přejít na obsah

Chiptuning


Albrecht

Doporučené příspěvky

takze spotreba oleje i nafty vicemene stejna, kourivost stejna(by me zajimalo co ritchie chipoval, ze mel mensi kourivost nez v serii) a spojka, pokud to nachipujes o nejakych 20 koni, tak vydrzi, jenze to nema smysl a to, ze spojka vydrzi dvojnasobek vykonu(predpokladam seriovyho) je nesmysl. me odesla po 25tis a mel jsem chip z 250Nm na 355Nm, kone nejsou moc podstatny. podle ritchieho teze spojka vydrzi dvojnasobek, tzn 500Nm a me odesla pri 355Nm. hm, co je spatne? zadna spojka nebude dimenzovana na 2x takovej vykon nez motor ma, samozrejme, rezerva je a doslechl jsem se, ze konkretne ta moje ma rezervu na nejakych 300-320Nm.

Jenom jsem se chtel zeptat, co je to ta "spojka"? ;) vy mate snad vic, nez 2 pedaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Nazdar chlapi - tak ja jsem si nechal čipnout octavu 1.9Tdi 66kW r. v. 2003 po asi při 130 000km od našeho mechanika tady známý jako ,,Diagnostik" - navíc mi udělal dobrou cenu a hodil mi tam nějaký novější prográmek co nekouří - takže žadky černý 5tky jak uhlí,ale čistá záda tak jsem byl velice spokojen - jen gumy už asi nevydrží těch 100 000 co před tím,ale po 10tis to jde na nich opravdu znát... Jen jsem se setkal s novým jevem - při podřazení pociťuju drobný prokluz spojky při plném kouři - je to dost málo na 140tis - nesetkali jste se s tím někdy??? tak dik čus. :p:p:p jinak letí jak pila v ,, "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi - tak ja jsem si nechal čipnout octavu 1.9Tdi 66kW r. v. 2003 po asi při 130 000km od našeho mechanika tady známý jako ,,Diagnostik" - navíc mi udělal dobrou cenu a hodil mi tam nějaký novější prográmek co nekouří - takže žadky černý 5tky jak uhlí,ale čistá záda tak jsem byl velice spokojen - jen gumy už asi nevydrží těch 100 000 co před tím,ale po 10tis to jde na nich opravdu znát... Jen jsem se setkal s novým jevem - při podřazení pociťuju drobný prokluz spojky při plném kouři - je to dost málo na 140tis - nesetkali jste se s tím někdy??? tak dik čus. :p:p:p jinak letí jak pila v ,, "

S tím musis pocitat ze kdyz ma auto najeto 130 k a radove mu zvysis tocivy moment o 20 - 30 procent tak ze se to na te spojce projevi , extra u ropaka.-)za dalsich 10 k bude klouzat tak ze uz nebudes moct moc extra zrychlovat.)

Ja uz sem se lamel a pritlacaku namenil jak na T na PD (obe po chipu)

A reknu ti ze prumer u TDI PD je tak 50 -70 k km na jedno meneni a 100 k km u 1.8 T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak bych ještě prones tohle z mé 2leté zkušenosti ze servisu - nikdy jsem se nesetkal s nějakým razantním problémem - který by měl nasvědomí pouze čip! samo je potřeba počítat s nasledky jako např. černé záda, problemy s hodnotami na emisích - tam to je někde upně jinde než v těch zelených hodnotách no a opravdová spotřeba muže být taky kousek vedle než co píše computer , ale když cheš jezdít . . . . . Jo a navíc můj případ klouzavé spojky - poněvadž se tam kroutí vačky....

Mé shrnutí - šel bych do toho zas! :prc::prc::prc:

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No těžko říct co ti odejde jako první,ale zvýšíš několika násobně nápor na jednotlivé díly a tím i větší opotřebení a likvidace - dal bych si pozor na akceleraci v rejdu - tam budou praskat klouby na poloosách a pak by to chtělo asi silnější spojku - ta asi taky neudrží ten krouťák... toď asi ty nejrapidnější věci - pak těžko říct jak to přebere staré turbo atd... <_<<_<<_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

prosím prosím poraďte,chtěl bych chipnout 66 ale straší mě že tyhle slabší turba to dlouho nevydrží,že ty 81 mají v turbu nějaké naklápěcí lopatky a že to snáší lépe?

Už jsem našel i lidi co umí předělat 66 na 81 za docela rozumnou cenu cca 10 000,ale to už jsou zase další prašule,ale zase i další koníky do stáje.Tak nevím jestli mám zkusit jen ten chip nebo raději našetřit. :-)

Editováno: , autor: tekumtha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je, když necháš vyměnit vstřikovací trysky. Uděláš údržbu a zároveň přibudou koně, pokud se tam dají trysky s větším průtokem. Já to na 81kw na výkonu dost poznal a motor si to jen pochvaluje:p Je to šetrnější cesta než chip zejména pro turbo, protože se nezvyšuje plnící tlak a doba vstříku zůstane stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale za tu dobu ti tam vleze viac nafty cize bude vacsia spotreba ale pc ti ukaze stale taku istu ako si mal lebo on pocita spotrebu cez dobu vstreku a objemovy prietok trisky. takze papat bude viac [tot moj nazor]

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba při stejném užívání výkonu zůstane stejná!!! Pokud staré trysky hůř práší, tak se může snížit. Při chipu se tam taky nějak musí dostat více nafty. Koně navíc potřebujou nažrat, proto se prodlužuje doba vstřiku a je vetší teplotní namáhání turba. Více paliva se dá na pc korigovat, takže bude ukazovat dobře, pokud se to umí udělat. Trysky bosch, žádná čína, se dají sehnat za 4500 nebo se obrátit na dieselpower. A navíc je pak dobrý základ pro další tunning. Trysky ze 66kw není úplně dobré trápit chipem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V loni jsem řešil stejnou věc nakonec jsem upustil od chipu dal jsem do 66kw trysky sprint 764 jede to supr tahá to do kopců a na předjíždění fakt skvěle,motor dost oživne.Nárust výkonu znatelný spotřeba dle stylu jízdy ale max 6l.Chorvatsko a zpět 4 lidi plně naložený půlka s klimou,spotřeba dle lístků od čerpaček 5,0l.Podívej se na stránky Dieselpower tam jsou i grafy výkonu 66kw s těmito tryskami cca 125 koní točák asi 270N.mKouřivost nijak znatelně nestoupla,nechá se to doštelovat vagem.Některý chipy hulej jak Tatra dokopce záleží jak který.Byl jsem i na STK emise v pořádku.Jsem nadmíru spokojenej nejsou to vyhozený prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...