Přejít na obsah

Chiptuning


Albrecht

Doporučené příspěvky

prosím prosím poraďte,chtěl bych chipnout 66 ale straší mě že tyhle slabší turba to dlouho nevydrží,že ty 81 mají v turbu nějaké naklápěcí lopatky a že to snáší lépe?

Už jsem našel i lidi co umí předělat 66 na 81 za docela rozumnou cenu cca 10 000,ale to už jsou zase další prašule,ale zase i další koníky do stáje.Tak nevím jestli mám zkusit jen ten chip nebo raději našetřit. :-)

Jakej máš r.v.? Kolik najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím prosím poraďte,chtěl bych chipnout 66 ale straší mě že tyhle slabší turba to dlouho nevydrží,že ty 81 mají v turbu nějaké naklápěcí lopatky a že to snáší lépe?

Už jsem našel i lidi co umí předělat 66 na 81 za docela rozumnou cenu cca 10 000,ale to už jsou zase další prašule,ale zase i další koníky do stáje.Tak nevím jestli mám zkusit jen ten chip nebo raději našetřit. :-)

Ono v zakladu neni motor jako motor a rozdil mezi 66kW a 81kW neni napriklad u ALH v turbu a pod, ale v tryskach jinak jsou oba motory prakticky stejne.

Cili 66tka neni slabsi, ale je to 81cka utlumena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím prosím poraďte,chtěl bych chipnout 66 ale straší mě že tyhle slabší turba to dlouho nevydrží,že ty 81 mají v turbu nějaké naklápěcí lopatky a že to snáší lépe?

Už jsem našel i lidi co umí předělat 66 na 81 za docela rozumnou cenu cca 10 000,ale to už jsou zase další prašule,ale zase i další koníky do stáje.Tak nevím jestli mám zkusit jen ten chip nebo raději našetřit. :-)

Ono v zakladu neni motor jako motor a rozdil mezi 66kW a 81kW neni napriklad u ALH v turbu a pod, ale v tryskach jinak jsou oba motory prakticky stejne.

Cili 66tka neni slabsi, ale je to 81cka utlumena

Je pravda ze novejsi Octy. 66kW od r.v.8/01 maji shodne Turbo s 81ckou, ale vykon delaji hlavne trysky, to novejsi turbo ma akorat lepsi nabeh.

Nerekl bych, ze 66tka je utlumena 81, 66byla drive, pak dali lepsi trysky spolu s vnt turbema byla 81cka..

S764 by meli byt lepsi jak klasika S520 ale uz to neni takovy rozdil jak kdyz se daji na 66tku.

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci :palec2:

A proc ten vykon vypinat? Nejak nechapu. Proste kdyz to je jednou lepsi, taxi prece nebudu zapinat horsi, pokud teda nejsem nejakym zpusobem uchylnej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

A proc ten vykon vypinat? Nejak nechapu. Proste kdyz to je jednou lepsi, taxi prece nebudu zapinat horsi, pokud teda nejsem nejakym zpusobem uchylnej :)

Taky to nechápu,tohle si muže dát do auta akorát tak pěknej vůl. :ph34r:

Já přemejšlim o cimbu,ale těch peněz. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

http://obd.ec.cz/powerbox/ cimbu uvádí tento odkaz jako odstrašující, myslím, že už o tom nebudeš dále přemýšlet až to uvidíš :smich:

Neverim powerboxu, nevidim do toho, ale proc asi firma, co chipuje motory uvadi odkaz jako odstrasujici?? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

http://obd.ec.cz/powerbox/ cimbu uvádí tento odkaz jako odstrašující, myslím, že už o tom nebudeš dále přemýšlet až to uvidíš :smich:

Tak to je brutus, nechápu jak něco takovýho vůbec funguje...nebo spíš má fungovat... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

http://obd.ec.cz/powerbox/ cimbu uvádí tento odkaz jako odstrašující, myslím, že už o tom nebudeš dále přemýšlet až to uvidíš :smich:

Tak to je brutus, nechápu jak něco takovýho vůbec funguje...nebo spíš má fungovat... :smich:

ale kdyby se našel nějaký pošuk který to zaplatí, tak já mu ten odpor do modelíny zadělám :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

A proc ten vykon vypinat? Nejak nechapu. Proste kdyz to je jednou lepsi, taxi prece nebudu zapinat horsi, pokud teda nejsem nejakym zpusobem uchylnej :)

Jde o to, ze pri kazdem zvys. vykonu je motor namahan vice jako kdyz je to jen origo z vyroby ... Takze to vypinani melo byt kuli zivotnosti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dat ten power box aj na benzinaky? konkretne 1.8T. podla mna to je dobre iba v tom ze mam v podstate seriovku a ked zmackne gombik tak +25 percent vykonu. to sa mi celkom paci  :palec2:

http://obd.ec.cz/powerbox/ cimbu uvádí tento odkaz jako odstrašující, myslím, že už o tom nebudeš dále přemýšlet až to uvidíš :smich:

Ale nemyslim ze to je to same... Ten zalitej odpor sotva zvysi vykon a znizi spotrebu ... Nakonec by se to dalo jednoduse zmerit...

Pokud ale jde o duvody k vypinani ..., tak to beru.

I kdyz vsechny firmy, ktere chipuji, rikaji ze nedochazi ke zvys. opotrebeni mot.... je to blbost ! Zakonite jde vzdy ruka v ruce zvys. vykonu a zniz. zivotnosti mot...

Rozdil je akurat v tom, ze nekteri se snazi o co mozna nejmensi zkraceni zivotnosti (ty ti daji i zaruku), a pro jiny je podstatne jenom to, ze to jede (jelikoz o souv. dusled. nic nevedi...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kdyz jsem jen tak prolezal web narazil jsem na tuhle stranku: http://www.auto-diagnostika.cz/?p=products...ngov%E9-soubory

2000Kč neni az tak moc..a i kdyby se vykon zvedl cca. o 10% bylo by to celkem dobry... Mam znamyho, ktery ma programator pameti a asi by ani nebyl problem sehnat stejny typ epromky, ktery je pouzit v ridici jednotce...Nemate nekdo zkusenosti s touhle firmou?? Co nejhorsi se muze stat pri chybnem "nachipovani" RJ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...