Přejít na obsah

Bosch aero twin na O1 ?


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Zvažuju na svojí O RS I nové stěrače a páč mám na služební O II Bosch aero twin a zatím velká spokojenost, tak uvažuju i o nich ale mají jiný systém uchycení. Máte někdo zkušenost, jestli jsou speciálně na O I nebo se dají dát s nějakou redukcí, či je nutné měnit ramena? dík za názory, zkušenosti apod. :palec2:

Tak na OI namontována ramena z OII včetně lišt, koupená na Aukru. Délka lišt z OII obsáhne úplně celý okno. Úprava postihla pouze pravé rameno, aby se stěrač srovnal do roviny. Žádný drnčení stěračů či nestírání plochy se nekoná (kromě obvyklé malé plochy u pravého dolního rohu okna, ale to mi nevadí).

Původní lišty z OII měly, jak jsem čekal, poškozenou gumičku u lišty řidiče. Na fóru VW (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=34&a...85&start=15) jsem našel, že se prodávají samostatné gumičky číslo dílu 1K0 955 429. Ve Škodovce na mě koukali, že se něco takovýho vůbec dělá, ETKA to neznala, pouze celé lišty za 799,-. Tak jsem šel vedle do autosalonu VW, tam se chlápek ani nekouk do PC a hned mi je přinesl ze skladu. 320,- Kč za pár. Na sáčku je štítek "Made in Belgium". Vyměnil jsem je v pohodě, práce na 5 minut.

Běžné krátké stírání za sucha jen na ostřikovač je OK, bez šmouh a nedostírlých ploch. V trvalém dešti se ale za stěračem tvoří jakýsi film, který sice za cca 1-2s zmizí, ale je docela nepříjemný. Zkusím ještě to sklo a gumičky odmastit pořádně (zatím jsem zkoušel jen vyčistit zubní pastou, jak jsem se někde na nějakém fóru dočetl). Pokud to nepomůže, půjdu do origo Bosche.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Škoda Aerotwin a taky se mi dělá po setření takový ten film, který za 1-2s zmizí a celkem mi to vadí, čím se to tedy dá odstranit? Jinak okno umývám Clinem s alkoholem, takže si myslím, že by to sklo mělo být odmaštěný, jinak i ty gumyčky vždycky omyju tím Clinem, ale ten film se dělá pořád... Poradí někdo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na OI se ale myslím nikdy nedávali. ;) Tak co je to tedy za stěrače?
asi má na mysli stírátka co se dají na origo původní ramínka ;)

cili proste originalni prislusenstvi SA

jinak po vice jak dvou letech porad stiraji dobre. akorat uz asi po zime vymenim gumicky. nebo soupnu sterace z GIV pokud jeste bude na co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja s tim odmastovanim bojoval skoro cely minuly rok :feve: dneska uz to mam v pohode, ale co tomu nakonec pomohlo, to fakt nevim... taky dost zalezi na vode do ostrikovacu, nektera m*dka to okno zamasti a pak se dela ten film.

Jo, tak to je tedy pravda.

Dnes lilo jako z konve. Ráno při jízdě do práce to dělalo ten film. Autí stálo na tom dnešním celodenním dešti (a že byl občas silnej) - nastoupil jsem, první stírnutí "čisté" děšťové vody a ejhle, okno je jeden lesk a blesk a bez filmu. Ovšem jen do prvního ostříknutí skla po zásahu sprškou od kamionu :wacko: ! Pak už to ten film zas dělalo. Doma po návratu jsem odmastil lihem sklo i gumičky - a zese to stírá jedna radost. Takže opravdu film vzniká nevhodnou kapalinou do ostřikovačů. A to tam mám letní kapalinu od OMV.

Jinak stěrače BATW vč.ramen z OII na OI stírají.................... :palec2:

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za OT, protoze ted uz mam O2, ale moje skusenost :

Tak odkedy u nas zacalo prsat a klesla teplota, tak sa trapim tiez z tym, ze mam akokeby mastne okno a nic nevidim. Skusil som dat zimnu zmes do ostrekovaca, umyl som aj okno cifom, aj stierace. Az som sa dnes nastval, isiel do skodovky, kupil nove Bosch Aero Twin, origo, za 40€ a svete div se, okno ciste, jak detska prdelka. Chctel jsem usetrit, ale nakonec se ukazalo, ze jsou to opravdu kvalitne sterace. Mam ted novou octu a predchozi majitel asi dlouho nemenil tie sterace. Jeste koupim na zadek, tam to nejako vrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Škoda Aerotwin a mám je už rok, tak je možné, že tu ,,mlhu,, po setření dělají právě ty stěrače? To se mi nechce ani věřit, že by vydržely jen 1 rok?! :o Ale asi to bude tou směsí v ostřikovači, protože po dešti se mi ta mlha (mastnota) nebo jak to mám nazvat nedělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...