Přejít na obsah

Bosch aero twin na O1 ?


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Jak se tu řešila klapalina ostřikovače, mně se osvědčila obyč destilka s trochou tekutého mýdla, dám jí hned zjara, kdy mám ještě zimní "lihovou" směs a pravidelně dolévám, takže ten líh tam cítím ještě teď, a stírá to docela slušně. Rozhodně mi to neudělá mastnou vrstvu ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přidám své první zkušenosti s aerotwinama na O1.

.. jsou tiché, žádný film mi zatím nedělají.

Bohužel se mi stává třeba na dálnici ve 150+, že prví setření zespodu nahoru setře celé sklo naprosto super a jak se stěrač vrací dolů, tak mi tam "hodí" flek vody, tak deset na deset.

Dělá to jen řidičova strana, pokud stírám třeba ve 100 či 120 tak je vše ok..

Zatím sem ani skla neodmašťoval, ale tím tento problém asi způsoben nebude.

Každopádně díky za radu jak to vyřešit.. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Škoda Aerotwin a mám je už rok, tak je možné, že tu ,,mlhu,, po setření dělají právě ty stěrače? To se mi nechce ani věřit, že by vydržely jen 1 rok?! :o Ale asi to bude tou směsí v ostřikovači, protože po dešti se mi ta mlha (mastnota) nebo jak to mám nazvat nedělá...

tak v navode odporucaju menit stierace 2x rocne :smich: Mne uplne staci 1x za rok a pol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze je to gumičkama. Umyl som okno Cleanem, aj nejakym pripravkom od Turthle WAx, nejakym s Nano Technologiou, umyl som gumicky, vymenil som vodu v ostrekovaci /nemam ziadnu z Tesca za 5kč/ a bolo to stale s filmom. Teraz je okno, ako keby som ho vydrhol s tym cleanom po kazdom zotretí stieračom. Su to zatial najlepsie stierace, ake som mal. Uvidim kolko vydrzia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se tu řešila klapalina ostřikovače, mně se osvědčila obyč destilka s trochou tekutého mýdla, dám jí hned zjara, kdy mám ještě zimní "lihovou" směs a pravidelně dolévám, takže ten líh tam cítím ještě teď, a stírá to docela slušně. Rozhodně mi to neudělá mastnou vrstvu ;) .

A můžeš prozradit tajemství šéfa kuchyně ohledně mixovacího poměru lihové směsi ? A jaký líh ? Nepoškodí lak ?

Tu "letní" směs jsem si taky vloni míchal z vody a mycího prostředku na nádobí ECOVER, měli jsme doma koncentrát 5 litrů, vždy jsem trochu ucmrndnul do 3 litrů pár kapek a bylo to naprosto OK. Co ho má drahá 1/2 nepoužívá (ten ECOVER), leju tam standart od pump. Asi na něj zas po zimě najedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se tu řešila klapalina ostřikovače, mně se osvědčila obyč destilka s trochou tekutého mýdla, dám jí hned zjara, kdy mám ještě zimní "lihovou" směs a pravidelně dolévám, takže ten líh tam cítím ještě teď, a stírá to docela slušně. Rozhodně mi to neudělá mastnou vrstvu ;) .

Take by mě zajímalo jaká je příprava toho lihovýho přípravku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem to nanapsal jasně, ta zimní je "modrá klasika" -20 nebo -25° C, výrobce podle toho, v jakém supermarketu jí koupím :) , ale ten líh je ztoho jasně cítit, kolik ho tam je netuším.

A lak mi nepoškozuje kapalina ostřikovače, ale sousedi na parkovišti :(

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v navode odporucaju menit stierace 2x rocne :smich: Mne uplne staci 1x za rok a pol...

To by tak nějak odpovídalo, ty stěrače mají takovou nálepku, která značí opotřebení a po půl roce používání ta nálepka oznámila, že by se ty stěrače měly vyměnit, takže to opravdu vychází, aby se ty stěrače měnily 2x za rok ;) . No zkusím nejdřív to sklo odmastit lihem a když to nepomůže, tak vyměnit kapalinu a když ani to nepomůže, tak koupím nové gumičky, protože dávat takový prachy za stěrače, krerý by vydržely 1 rok se mi nechce :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem lihem odmastil čelní sklo a stěrače a dnes jsem v dešti vyzkoušel jestli to pomohlo a musím říct, že to odmaštění opravdu pomohlo, žádná ,,mlha nebo mastnota,, se nekonala, takže stěrače Škoda Aerotwin po ročním používání jsou v pořádku a to ,,mlžení,, měla nasvědomí letní směs do ostřikovačů (tu už jsem nahradil zimní směsí ;) ).

PS: toto je ta letní směs co mi dělala tu mastnotu na tom čelním skle: http://www.automotovelo.cz/index.php?ukey=...p;productID=850

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším v čem je problém, "s efektem tekutých stěračů". Kdysi jsem takový samostatný prevít zkoušel, krátkou chvíli to funguje, kapky hezky běhají po skle, ale brzo zůstanou jen zašedlé jakoby mastné fleky a setsakramentsky nejdou dolů, takže takovýhle sajrajt už nééé kol9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak já chlapi nevím, co si o tom všem mám myslet. Původní lišty s novýma gumičkama, co jsem koupill u VW (viz příspěvek #277 tohoto tématu) stírali na začátku dobře, pak po krátkém čase zase dělaly ten film. Nepomohl ani mix zimní kapaliny VELVANA -30° s přídavkem lihu a pak dokonce s IRONEM ani odmaštění skla ani pořádnej "ceďák". Přestal jsem to řešit, neb moc nepršelo, víta sami jaké je "nepodzimní" počasí.

Dnes jsem namontoval nové stěrače 600+475 mm z OII na moji OI, originál BOSCH, zakoupeno na http://www.autolano.cz (maj dobrý ceny, na OII za 690,- Kč bez dopravy). A světe div se, ono to stírá bez šmouh, na první čistou! A to i s tou kapalinou, co dělala ten film (ona to tedy asi nedělala).

Takže resumé pro mě je jednoznačné: už žádné náhražky, byť originál z autorizovaného servisu. Jenom BOSCH si tu kvalitu pro svoje jméno hlídá. Ostatním (i VW a Š) dává II.jakost.

Teď jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já chlapi nevím, co si o tom všem mám myslet. Původní lišty s novýma gumičkama, co jsem koupill u VW (viz příspěvek #277 tohoto tématu) stírali na začátku dobře, pak po krátkém čase zase dělaly ten film. Nepomohl ani mix zimní kapaliny VELVANA -30° s přídavkem lihu a pak dokonce s IRONEM ani odmaštění skla ani pořádnej "ceďák". Přestal jsem to řešit, neb moc nepršelo, víta sami jaké je "nepodzimní" počasí.

Dnes jsem namontoval nové stěrače 600+475 mm z OII na moji OI, originál BOSCH, zakoupeno na http://www.autolano.cz (maj dobrý ceny, na OII za 690,- Kč bez dopravy). A světe div se, ono to stírá bez šmouh, na první čistou! A to i s tou kapalinou, co dělala ten film (ona to tedy asi nedělala).

Takže resumé pro mě je jednoznačné: už žádné náhražky, byť originál z autorizovaného servisu. Jenom BOSCH si tu kvalitu pro svoje jméno hlídá. Ostatním (i VW a Š) dává II.jakost.

Teď jsem spokojen.

no hlavně už tam nelej ten líh, nebo si půjdeš koupit další stěrače-ty gumky ho vyslověně nesnáší !!

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz můj příspěvek http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...t&p=1277514 , tam najdeš číslo těch gumiček u VW. Čti ale taky můj příspěvek nad tvým - není nad originál celé stěrač BOSCH.

Díky za odpověď, nejdřív ale vyzkouším vyměnit ty gumičky a pokud by ty Škoda stěrače pořád nefungovaly tak jak mají, tak bych šel do origo Bosche ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, zkuste mrknout tady...

http://www.fiatbravoklub.com/fiat/diskuze/...w&id=426632

chodil jsem tam drive, kdyz doma byl jeste fiat brava... mám pocit, ze rozmer steracu 550/475 je na Skoda Octavia.

Dobrá cena a za Loeba rucím... vim, ze jako novacek nic zarucit nemohu, kdyztak prectete cele vlakno... udelejte si svuj nazor...

Mejte se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...