Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

Já tam mám 6J X 15 ET43 a ještě 6.5J X 16 ET 43 je to uplně na konci pod "variabilní provedení vozidla" Dokonce jsem teď zjistil že na těch 16 jsou psaný pneu 205/45 to jsem ani nevěděl. ;)

Velikost disků a pneumatik jsme již řešili zde:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15928

nebo zde:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15271

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám 6J X 15 ET43 a ještě 6.5J X 16 ET 43 je to uplně na konci pod "variabilní provedení vozidla" Dokonce jsem teď zjistil že na těch 16 jsou psaný pneu 205/45 to jsem ani nevěděl. ;)
No presne toto mam na mysli. Ak to spravne chapem ak chcem npr 6,5J x 15´, 5x100 ET 38 musim to dostat do TP, alebo sa mylim? A zaujima ma co to obnasa a stoji...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foromen, nahod fotku.

majko. hm a jakej rozmer bys chtel? ja mam v TP asi 4 ruzny a 2 na zimaky, do toho se preci da vejit.

No na nasom firemnom roomsteri su v technicaku len dva disky z toho 15ska len jedna a to 6J15 ET43. Ake mas v TP ty ?

aha ty resis jen 16 tak to jo,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALUTEC NITRO, 6,5J x 15´, 5x100 ET 38, pneu originál Turanza ER 300 195/55/15.
Hmm, nejak som stale nedostal odpoved na moju otazku tak skusim este posledny krat priamo Teba :D. Mas tento rozmer diskov zapisany v TP ak ano co Ta to stalo? Vopred dakujem za odpved :D.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALUTEC NITRO, 6,5J x 15´, 5x100 ET 38, pneu originál Turanza ER 300 195/55/15.
Hmm, nejak som stale nedostal odpoved na moju otazku tak skusim este posledny krat priamo Teba :D. Mas tento rozmer diskov zapisany v TP ak ano co Ta to stalo? Vopred dakujem za odpved :D.

No pokud se týká ET, tak mám psáno pouze ET 43, ale přesně se podívám do TP doma večer a zítra napíšu konkrétní rozměry uvedené v TP. No ale pokud si pamatuju, tak rozměry jsou: 6J x 15´ ET 43, nebo 6,5J x 16´ ET 43.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud se týká ET, tak mám psáno pouze ET 43, ale přesně se podívám do TP doma večer a zítra napíšu konkrétní rozměry uvedené v TP. No ale pokud si pamatuju, tak rozměry jsou: 6J x 15´ ET 43, nebo 6,5J x 16´ ET 43.

Presne o to ET43 mi ide. Nie som ziaden odbornik, ale podla mojich informacie je potrebne dodrzat aj to ET. Inak je asi treba nechat zapisat tie nove rozmery do TP. A to je to co ma vlastne zaujima, ci je to naozaj potrebne (bez ohladu na to ci to ujo policajt vie v terene skontrolovat) a ak ano co takata akcia vlastne stoji. Robil to uz niekto ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud se týká ET, tak mám psáno pouze ET 43, ale přesně se podívám do TP doma večer a zítra napíšu konkrétní rozměry uvedené v TP. No ale pokud si pamatuju, tak rozměry jsou: 6J x 15´ ET 43, nebo 6,5J x 16´ ET 43.

Presne o to ET43 mi ide. Nie som ziaden odbornik, ale podla mojich informacie je potrebne dodrzat aj to ET. Inak je asi treba nechat zapisat tie nove rozmery do TP. A to je to co ma vlastne zaujima, ci je to naozaj potrebne (bez ohladu na to ci to ujo policajt vie v terene skontrolovat) a ak ano co takata akcia vlastne stoji. Robil to uz niekto ?

Tak to nevím, ještě jsem to neřešil a ani asi řešit nebudu, takže kolik to vyjde nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to za rozmer? pripada mi to nejaky maly, a velkej balon,

ALUTEC NITRO, 6,5J x 15´, 5x100 ET 38, pneu originál Turanza ER 300 195/55/15.

Tenhle dojem je dán tvarem kol.

hmm aha., kolecka jsou to pekny, ale nejdriv sme se lekl ze tam mas nejaky 14´´., :palec2:

14´, to by byla brutalita to si Romča nezaslouží. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze tohle asi nikdo neresil a je to zbytecne. Pokud ti kolo necouha 2cmz pod lemu tak to ani nikoho nezajima.

Přesně tak, když se koukneš na moje fotky, je to trochu znát, že kola jsou víc ven, ale není to tak hrozný a poliši si toho moc nevšímají,. Už jsem měl kontrolu na silnici a spíš okukovali to, jak auto vypadá :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jůůůůůůůůůůůůůůůůůů to vypada mooc hezky, ted ty elektroni pekne vyniknou, ale porad semi nejak zda, ze ty gumy jsou divne veliky. :kuk:

ale jsou stejny co ma ja. myslim, ze sme na to prisel, Jak mas vybarveny ty pismenka, tak to tu gumu opticky zvetsuje. No uvidime v realu. lol

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jůůůůůůůůůůůůůůůůůů to vypada mooc hezky, ted ty elektroni pekne vyniknou, ale porad semi nejak zda, ze ty gumy jsou divne veliky. :kuk:

ale jsou stejny co ma ja. myslim, ze sme na to prisel, Jak mas vybarveny ty pismenka, tak to tu gumu opticky zvetsuje. No uvidime v realu. lol

Podle mě v reálu to vypadá podstatně líp. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim pani,

chcel by som od vas rady ako lajik. Za prve co to znamena disky rozmerov 6J 15"? Co je to tych a co je to to "J"? Takisto ak mi viete niekto vysvetlit tie ET43 atd...

Mam totiz k vybave style original ocelove disky 6J x 15" ET43 a pneumatiky Dunlop 195/55 R15 85H. Na pneumatikach som pochopil ze 195 je ako su siroke a 55 ako su vysoke (teda cim nizsie cislo, tym su nizsie do vysky od diskov po vozovku, spravne)?

No a teraz co chcem spravit.

1) Chcem si kupit zimne pneumatiky na tieto ocelove disky (6Jx15" ET43). Ake rozmery teda musim dodrzat a nesmiem presiahnut aby mi kolesa pasovali na tieto ocelove disky (aj vsetky kombinacie ak viete)?

2) Na tieto letne Dunlop pneumatiky si chcem kupit nejake alu disky. A teda rovnaka otazka, ake oznacenie musia mat disky aby mi tieto povodne letne pneumatiky na ne sadli ako rit na serbel.

Velmi pekne dakujem za rady a ospravedlnujem sa ak sa pytam az prilis laicky, no nikdy som sa o to nezaujimal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pani,

chcel by som od vas rady ako lajik. Za prve co to znamena disky rozmerov 6J 15"? Co je to tych a co je to to "J"? Takisto ak mi viete niekto vysvetlit tie ET43 atd...

Mam totiz k vybave style original ocelove disky 6J x 15" ET43 a pneumatiky Dunlop 195/55 R15 85H. Na pneumatikach som pochopil ze 195 je ako su siroke a 55 ako su vysoke (teda cim nizsie cislo, tym su nizsie do vysky od diskov po vozovku, spravne)?

No a teraz co chcem spravit.

1) Chcem si kupit zimne pneumatiky na tieto ocelove disky (6Jx15" ET43). Ake rozmery teda musim dodrzat a nesmiem presiahnut aby mi kolesa pasovali na tieto ocelove disky (aj vsetky kombinacie ak viete)?

2) Na tieto letne Dunlop pneumatiky si chcem kupit nejake alu disky. A teda rovnaka otazka, ake oznacenie musia mat disky aby mi tieto povodne letne pneumatiky na ne sadli ako rit na serbel.

Velmi pekne dakujem za rady a ospravedlnujem sa ak sa pytam az prilis laicky, no nikdy som sa o to nezaujimal.

Skusím ti to vysvětlit, snad dobře.

ad 1) rozměr dle TP, tedy 185/55 R15, ale podívej se do TP. Taky jsem je kupoval.

ad 2) Mám stejný rozměr letních pneu, a Alu kola mám 6,5J x 15 ET 38, obrázek viz výše.

Označení ET vyjadřuje to, jak hodně bude ráfek, potažmo celé kolo koukat ven z blatníků. Tedy, pokud bys dal na Roomstera ET 30, budou kola mimo auto a škrtat o lemy blatníků. Podle mě je max. ET 35 a to jen u některých modelů alu kol.

Označení 6J podle mě znamená šířku ráfku, a 15" je velikost, neboli průměr v palcích.

Jinak tady máš konfigurátor, kde si můžeš navolit model auta, rozměry kol a ono ti to vybere modely.

http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonf...mp;typ=typ%205J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky chalani za rady a za super linky. Takze ako vravis foromen, 185/55 R15 by mali na tie plechace pasovat, hej? Ja som myslel ze musia byt pneu tiez 195 ked na nich mam 195ky. Takze mensie mozem dat? Na zimu sa odporucaju uzsie ako sirsie, nie? Ja som rozmyslal nad zimnymi takymi istymi ako letne...teda 195/55 R15. Co vy na to?

A teda aj na disk 6.5 J 15" dam tie 195/55 R15, co boli povodne na 6J 15" rafikoch?

Este raz diky za rady. kol3

Aha, este som zabudol. Ked budem kupovat neskodovacke Alu disky, na co si treba dat pozor aby som nekupil nieco, co nepasuje. Teda ked bude sediet roztec dier 5X100, tak by som nemal potrebovat ziadne redukcie, nie? Alebo sa mylim? Ake hodnoty musia este sediet?

Diky! :worthy

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

185/55 R15 by mali na tie plechace pasovat, hej? Ja som myslel ze musia byt pneu tiez 195 ked na nich mam 195ky.

Vsetky povolene kombinacie diskov a pneu mas zapisane v TP. Co v TP nie je musis mat asi nejaky papier o zhode a dat to zapisat do TP. Podla mna sa to tyka aj npr. ET43. Druha vec je ci to niekto bude kontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky chalani za rady a za super linky. Takze ako vravis foromen, 185/55 R15 by mali na tie plechace pasovat, hej? Ja som myslel ze musia byt pneu tiez 195 ked na nich mam 195ky. Takze mensie mozem dat? Na zimu sa odporucaju uzsie ako sirsie, nie? Ja som rozmyslal nad zimnymi takymi istymi ako letne...teda 195/55 R15. Co vy na to?

A teda aj na disk 6.5 J 15" dam tie 195/55 R15, co boli povodne na 6J 15" rafikoch?

Este raz diky za rady. kol3

Aha, este som zabudol. Ked budem kupovat neskodovacke Alu disky, na co si treba dat pozor aby som nekupil nieco, co nepasuje. Teda ked bude sediet roztec dier 5X100, tak by som nemal potrebovat ziadne redukcie, nie? Alebo sa mylim? Ake hodnoty musia este sediet?

Diky! :worthy

No já mám v TP zimní rozměr 185/55/15, a to kvůli sněhovým řetězům, origo řetězy nejdou na 195.

Ano, i na disk 6,5J 15" v pohodě nazuješ ty tvoje letní gumy.

No snad neště průměr středové díry, který je 57. Ale já mám taky neorigo alu kola, a dostal jsem k nim vystřeďovací kroužky a plný počet šroubů. Takže asi dávej pozor, jestli tyhle věci jsou v ceně alu kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky pani za cenne rady. :) Konecne sa dostavam trosku do problematiky kolies. Doteraz ma to nijak velmi nezaujimalo.

Aha takze v TP znamena M+S Mud + Snow, teda zimne, hej? Takze iba dva druhy zimnych mozem pouzit? Ja som myslel ze vsetky kombinacie co su v TP mozu byt aj letne aj zimne.

Hmmmm....to je skoda, ale dobre vediet ze na rafik 6J15" dostanem aj tie 185/55 R15 a aj 195/55 R15.

Inak mate niekto prehlad o original diskoch od skodovky, ze co stoja a pripadne aj tie plechace?

Alice18: Suhlasim, mozme dohodnut nejaky zraz v BA na hrade, alebo na Devine by to mohlo byt tiez fajn. :):kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...