Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

To vypadá jako by se braly značky pouze z kamery, má tvůj infotaiment zabudovanou navigaci? Pokud ne tak je to asi normální chování (auto neví kdy jsi projel křižovatkou kde platnost značky končí), pokud ano tak je důležité v infotaimentu povolit ať posílá PSD protokol stejně tak v kameře a pak v adaptacích kamery ještě zkontrolovat jestli je spravně nastavený fusion mode (jedna položka je znacky pouze z kamery druha bere data i z navigace)

 

// později jsem přečetl, že máš columbus

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ExecutedDonut napsal:

To vypadá jako by se braly značky pouze z kamery, má tvůj infotaiment zabudovanou navigaci? Pokud ne tak je to asi normální chování (auto neví kdy jsi projel křižovatkou kde platnost značky končí), pokud ano tak je důležité v infotaimentu povolit ať posílá PSD protokol stejně tak v kameře a pak v adaptacích kamery ještě zkontrolovat jestli je spravně nastavený fusion mode (jedna položka je znacky pouze z kamery druha bere data i z navigace)

 

// později jsem přečetl, že máš columbus

Jedině tohle jsem neudělal protože jsem to tam neměl.

20240428_090854.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal se mi do ruky OBD11 ve verzi pro, tak jsem si chtěl dokódovat pro O3 1.4 CZDA, 2016: 

1. Oil temperature in DIS - napíše to, že funkce není dostupná, je nějaká možnost jak zobrazovat teplotu oleje, nebo mám smůlu?

2. Mirror dip setting in multimedia - to se povedlo, v menu zapnu sklopení zrcátka, ale sklopení při zpátečce neproběhne.

3. A rád bych zapnul nějak coming home a leaving home, ale mám obyč halogeny. V aplikacích jsem našel CH/LH via Parking Light, ale poznámkách je napsáno, že přepínač v autě musí být nastaven na AUTO a to já nemám.

 

Prosím o rady.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2- musis mit prepinac zrcatek v poloze R

3- pokud nemas auto tak nemas svetelnej senzor tak neni odkud by bral to ze je svetlo a nebo tma nektere auta umeli ze museli bejt zapnute svetla a pak to reagovalo vzdy ale jestli to umi i tohle netusim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - skus pozriet v budikoch este Byte 7 - Flexibilní servisní interval (LongLife) je aktivní. po jeho zaskrtnuti by to snad mohlo fungovat. co sa ale stane so servisnym intervalom, netusim :D 

plus este mozes pozriet v Car-Nastavenia-Zdruzene pristroje ci mas zaskrtnute zobrazovanie teploty oleja

3 - bez svetelneho senzora je to dost nafigu. CH mozes pouzivat tak, ze pred vystupenim tuknes do packy dialkovych. LH ale fungovat nema ako. alternativa je mierna zmena nastaveni tak, ze kazde svetlo co chces aby svietilo "ako CH/LH" nastavis jas na 100% a zvolis si nie coming/leaving home ale interior light. snad to ma OBD11 pomenovane podobne. pozor ale, pri tomto poslednom nastaveni ti budu dane svetla svietit aj cez den! kedze sa budu zapinat vtedy, ked aj interierove svetlo

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vfi napsal:

Zrcátka už jsou funkční

Ako sa ti to nakoniec podarilo vyriesit? Ja som cez Car Scanner dokazal dostat do menu Columbusu moznost sklapania zrkadiel pri cuvani ale ani pri zaskrtnuti sa zrkadla nesklapaju… prepinac samozrejme mam v polohe R…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, wirer napsal:

1 - skus pozriet v budikoch este Byte 7 - Flexibilní servisní interval (LongLife) je aktivní. po jeho zaskrtnuti by to snad mohlo fungovat. co sa ale stane so servisnym intervalom, netusim :D 

plus este mozes pozriet v Car-Nastavenia-Zdruzene pristroje ci mas zaskrtnute zobrazovanie teploty oleja

3 - bez svetelneho senzora je to dost nafigu. CH mozes pouzivat tak, ze pred vystupenim tuknes do packy dialkovych. LH ale fungovat nema ako. alternativa je mierna zmena nastaveni tak, ze kazde svetlo co chces aby svietilo "ako CH/LH" nastavis jas na 100% a zvolis si nie coming/leaving home ale interior light. snad to ma OBD11 pomenovane podobne. pozor ale, pri tomto poslednom nastaveni ti budu dane svetla svietit aj cez den! kedze sa budu zapinat vtedy, ked aj interierove svetlo

1 - Já to v tom OBD11 vidím trochu jinak. V byte 7 mám zaškrtnutej bit 3

IMG_5280.thumb.png.9accd762c2cdb7d185d26f6022e92724.png

 

Na OBD11 fóru v sekci octavia 2013-2017 jsem našel tohle:

Oil Temprature on ODB
Select Control unit 17
Control unit long coding
Byte 10
Bit 01 Activate

 

 

A u těch zrcátek jsem měl dvě možnosti na výběr. A ) Přidat do menu možnost sklopení zrcátek a za B ) Zapnout sklopení zrcátek.

Editováno: , autor: vfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to jsou obecné chyby, buďto, že jednotka očekává data ale nedostává je a nebo dostává data ale neočekává je. Možná by bylo fajn přepnout si tu diagnostiku do angličtiny ať není problém s termity :D

 

Obecně pro znacky by mělo být potřeba kódování v kameře infotaimentu a v budíkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem možná přišel na zádrhel, OBDeleven pro iOS neumí to samé co pro Android. 

Zde pro porovnání: https://www.obd-eleven.cz/programy-funkce/

 

Tak jsem se snažil cca. 3 hodiny zprovoznit OBDeleven s androidem. Neuvěřitelnej porod připojit se k donglu, teď už mi nejde ani přihlásit se k účtu na iphonu.........

Editováno: , autor: vfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OBDeleven

Tak se mi stále nepodařilo dostat teplotu oleje někam na budíky. Vždycky mi to napsalo funkce není dostupná. Nevím co dělám blbě, dostal jsem radu ať otevřu kapotu, nepomohlo to. Začínám si myslet, že to moje auto neumí.

Je nějaká jiná možnost, jak zobrazit teplotu oleje v autě? Koukal jsem, že se dá na rádiu swing plus nakódovat offroad displej, který zobrazuje teploty atd. Já ale mám Swing 5" bez BT, šlo by to i na něj?

 

BTW: už jsem prolomil problém s používáním android a iOS zařízením pod jedním účtem. Na iPhonu se mi uložilo heslo do klíčenky, stačilo ho smazat a již bez problémů funguji na obou zařízeních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...