Přejít na obsah

Klic M8 (hvezdicka)


PURE

Doporučené příspěvky

Klic M8 (hvezdicka)¨.Neni klic jako klic.Potreboval jsem vymontovat zamek na Octavii a je tam klic (hvezdika) tak jsem vytahnul sadu a zkousel M6 (byl maly) tak jsem vzal dalsi v rade M8 (ten byl velky).Tak jsem v domence,ze je i M7 sek do kseftu a chtel tento rozmer.Tam my rekli,ze M7 se dela,ale jen na specialni obednavku.Manik v prodejne me vsak dal na vyzkoseni klic (tvaru "L" klasika imbus) at zkusim jak M6 tak M8.A ejhle M8 sedl jako po masle.Tak jsem ho chtel koupit v formatu (orech 1/2") a velikosti M8.A ten nesedl ani trochu.Tak tedka nevim,jestli jsem kpupil zmetek M7 (oznaceny jako M8) a nebo jestli je rozdil mezi M8 klasika profil "L" a orech????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klic M8 (hvezdicka)¨.Neni klic jako klic.Potreboval jsem vymontovat zamek na Octavii a je tam klic (hvezdika) tak jsem vytahnul sadu a zkousel M6 (byl maly) tak jsem vzal dalsi v rade M8 (ten byl velky).Tak jsem v domence,ze je i M7 sek do kseftu a chtel tento rozmer.Tam my rekli,ze M7 se dela,ale jen na specialni obednavku.Manik v prodejne me vsak dal na vyzkoseni klic (tvaru "L" klasika imbus) at zkusim jak M6 tak M8.A ejhle M8 sedl jako po masle.Tak jsem ho chtel koupit v formatu (orech 1/2") a velikosti M8.A ten nesedl ani trochu.Tak tedka nevim,jestli jsem kpupil zmetek M7 (oznaceny jako M8) a nebo jestli je rozdil mezi M8 klasika profil "L" a orech????

Mám origo hvězdičku 8 ořech a sedí. kupoval jsem ho ve FABORY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja ted schanel torx 45 na kapotu, kvuli montazi vzper, 40 mi tam kloktala. No, nakonec sehnal a hopla, ta 45 se tam nevejde, proste ji tam nenarvu, taxem zkusil jinou 40 a ta celkem pasuje, holt kazdej pes jina ves, i kdyz to ma stejny oznaceni. Takze uz mam asi 4 sady a kombinuju to. Kde jsou ty doby, kdy vsechno bylo bud na plochej nebo krizovej sroubovak, prinejhorsim imbus :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám origo hvězdičku 8 ořech a sedí. kupoval jsem ho ve FABORY

Jam mam sadu "Profi TOOL" jsou tam jak TORX tak HVEZDICKY tak IMBUS cca 40ks a stalo me to cca 1500,- super kvalita a dalem ma tu HVEZDICKU jako orech od TONA a ani z jedne sady to nesedelo.Tak jsem se vydal do FERONY (Stare Mesto) a tam me to dal manik M8 v jako "EL-ko" (klasika imbusak) a ejhle,ono to sedelo.Tak cim to k sakru je?Doma vercajk za deset litru a k nicemu:-(Pritom na GOLF a TOLEDO vse sedelo v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M8 je ale torx, a vypada jako hvezdicka ;)

TORX se znaci uplne jinak.Napr. T20 je v prumeru mensi nez IMBUS 5.Oznacenim "M" se jednak znaci zavit metricky a taky "HVEZDICKY".Napr. TORX20 je na povoleni vlozky zamku ve dverich.

Jinak TORX ma o mnoho mene vystupku po obvode,nez HVEZDICKA.Na tento rozdil jsem prisel pred 12 lety,kdyz jsem mel GOLF I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obojí má šest výstupků, né ??? Jedí věc co má snad pět výstupků, je šroub co drží váhu vzduchu + má uprostřed kolík.

TORX ma o cca polovinu mene vystupku oproti HVEZDICCE.Prosim prvne si precti co jsem psal vyse a ver,ze neplacam blbosti.A nebo zajdi treba do OBI a chtek ukazat TORX a HVEZDICKU a uvidis sam rozdil.Rekni,ze chces videt treba TORX 8 a HVEZDICKU M8.A uvidis sam markantni rozdil:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju hvezdicky od TONA pokazde, kdyz ji potrebuju (za chvili uz bude sada :D), a nikdy jsem nemel potiz s tim, jak sednou. V lokalnim zelezarstvi je maji kolem 70,- Kc/kus, coz mi prijde hodne slusny...

Nema cenu kupovat nic od "pana Vonga" jsou to jen vyhozene penize.uz kupuji jen kvalitu a ta je na dosmrti:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...