Přejít na obsah

1.2 HTP 51kw BZG vypína 1 valec


zero_level

Doporučené příspěvky

Zdravím publikum,  nikde som bohužiaľ nenašiel odpoveď na môj problém.  Mám Room 2007 kof motora BZG. Problém sa objavil pred pár mesiacmi a to ze mi na benzín pri cca 3000 otáčkach začal blikat check motora a motor stratil výkon a išiel na 2 valce.  Po opätovnom naštartovaní to už islo v poriadku. Nedávno mi to zacalo začalo robiť aj pri jazde na LPG.  Motor je po výmene rozvodov,  sviečok,  a aj cievka je vymenená.  Chyby vypisuje nasledovné : 16555 a 16685 všetko na prvom valci,  píše to aj tie odpovedajúce otáčky cca 3000 az 3400

 

Ešte doplním info najazdené má 260 000 olej výmena každých 10t.  Originál vw 

Tlaky sú zamerané a všetky majú na rovnako dobre hodnoty. 

Editováno: , autor: zero_level
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokiaľ by bol chyteny vstrek môže ovplyvniť aj plyn? 

Nepomohol by napríklad novší soft?  Ked by ho prehrali v skodovke.  Vstreky môžem skúsiť prehodiť a zmazať chyby.  Nový stoji kolo 30€ takže to je v pohode keby náhodou 

Editováno: , autor: zero_level
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dnes som skontroloval škrtiacu ta je ako nová bolo spravené aj nastavenie cez VAG. 

Skontrolované všetky štekre a kabeláž všetko OK.

Ak niekto viete niečo budem vďačný lebo už zvažujem výmenu motora...

 

Prikladám log z VAGu:

 

Log-PD302FE-TMBTHB5J985009006-259070km-160978mi.txt

Editováno: , autor: zero_level
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Písal som sem odpoveď ale pozerám že to nejak neodoslalo. Takže závada bola vyriešená výmenou LPG vstrekov. Pri diagnostike keď išiel motor na LPG vyhadzovalo vynechané zápaly. Nikto ale nevie prečo to vypínalo aj pri jazde na benzín pri studenom motore. Od spomínanej výmeny už všetko v poriadku.

 

Ďakujem všetkým ktorí sa mi snažili pomôcť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...