Přejít na obsah

motorový olej 15W-40


jaryn

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se podělit o poznatky s výměnou oleje, použil jsem 5W40 a zjistil jsem, že po delší přestávce mezi jízdou (cca 2-4 dny) při prvním startu klepou "hydroštely" Z toho vyplývá, ta pětka bude patrně moc řídká a přiklonil bych se k návratu k 15W40.Olej tam mám tak měsíc, ale budu teď dělat rozvody takže to vyleju.Je to jen moje zkušenost takže nemusí to platit obecně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten olej mi tam dali při poslední garančce. A to se ptali jestli chci horší nebo lepší, zvolil jsem lepší. A to si vůbec nejsem jistý jestli mi ho vůbec vyměnili, (po výměně stav oleje ůplně stejný, barva černá) proto si ho chci vyměnit sám. Takže Vás poslechnu a dám 10W-40. Jakou značku by ste doporučili,j aký je Váš názor na oleje Valvoline. Castrol prý je zbytečně předražený. Díky. Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten olej mi tam dali při poslední garančce. A to se ptali jestli chci horší nebo lepší, zvolil jsem lepší. A to si vůbec nejsem jistý jestli mi ho vůbec vyměnili, (po výměně stav oleje ůplně stejný, barva černá) proto si ho chci vyměnit sám. Takže Vás poslechnu a dám 10W-40. Jakou značku by ste doporučili,j aký je Váš názor na oleje Valvoline. Castrol prý je zbytečně předražený. Díky. Cus

Castrol většinou předražují prodejci přemrštěnou marží. Do Fabie HTP bych jako vhodnou volbu viděl Mogul GX FE PRO 10w-40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde se v tom motoru vzalo 15W-40? Pokud se nepletu tak tohle nema v tom motoru co delat.

Najsi to neni pravda že to v tomto motoru nemá co dělat já už to tu někde psal ale pokud olej splnuje normu VW tak tam mužeš dát 15/10/05W40 a motoru tím nic neuděláš.Pokud jezdí na 15w40 a ročně najede do těch 5tis tak jsou drahe oleje vyhozeny peníze.Jo a info jsem čerpal přímo ve škodovce,taky jsem z drahyho 5W40 přešel na 10W40 Mogul GX-FE pro a po 20tis na 10W40 žadne změny nepozoruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...