Přejít na obsah

lakovna / lak


luckyluck

Doporučené příspěvky

zdravím,

protože jsem zatím neměl tu čest s žádnou autolakovnou, mám takovej dotázek.

Potřebuju něco na autě stříknout, (mám stříbrnou metlu, což není asi podstatné), ale nevím jaké jsou rozdíly ve kvalitě a hlavně přesnosti odstínů laků v origo škoda servisu a "neznačkové" lakovně. Dokážou v neznačkové lakovně udělat stejnou barvu/odstín jako originál. Nebo třeba ve škodovce to je lepší, protože mají originál stejné barvy od škodovky..

jsem z Prahy, četl jsem že tu někdo doporučoval třeba http://www.lackdesign.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnost tónování už dnes není žádnej problém, většina firem má receptury na škodovácký laky a počítač to jistí  ;)

Přesně, z počítače vyběhne, kolik které barevné složky do laku dát. Odvažuje se to přesně na digitální váze. Některé laky jsou složeny i ze sedmi barevných odstínů, jestli si to dobře pamatuji. Dá se kamuflovat i stárnutí původní barvy, to znamená odstín bude přizpůsoben laku na vozidle.

Jinak existují lakové tabulky, pořád chodí upgrade, kde se dá najít odstín snad na veškeré kdy vyráběné auto. Proto je tolik důležité kódové označení barvy.

Ještě k původnímu dotazu, profík soukromé dílny ti to namíchá, že to nemáš šanci poznat. O tom jsem přesvědčen. Žádný strach. ;)

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím,že by Škodovka uměla líp namíchat barvy,stejný číslo odstínu a každá várka aut úplně jiná,možná že soukr. lakýrník si s tím vyhraje líp.

He...? To asi ne... :huh:

Jednou je dán odstín a ten je stejně jako vše v oboru výroby automobilů normován normou automobilních výrobců (VDAT)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kazda barva ma pododstiny nekdo to sem i daval.......

Tak třeba konrétně u škodovky je to asi tak, že základní barva, dejme tomu stříbrná metalíza, má kódové označení 1B1B.

No a pak jsou odstínové varianty, například 9102, 9103, 9105 atd.

Nic víc, nic míň... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S lakovnama je to složitý.... Chce to dávat na osvědčený místo kde to znáš ty nebo někdo známej!!!

Je v tom strašný rozdíl v kvalitě i v přístupu!

A je fakt že záleží jak je ten lakoš šikovný-to je základ!!!

Jinak jak už bylo řečeno spousta autosalonů vozí auta na lak do privát autolakoven!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pelhřimovská škodovka kdysi vozila auta do Třešťě, ale skončili s nima, prý kvůli kvalitě laku. Teď vozí auta lakovat k soukromníkovi do Ústrašína (tj. za Pe na JH) - na něj jsem slyšel chválu ale i hanu. Ale už jsou to taky poněkud starší reference... O jiný lakovně na vysočině nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Nabízíme autolakyrnické a klempířské práce za dobrou cenu. Servis se speacializuje i na veterány. Na všechny dotazy rád odpovím. Sídlíme v Praze a vlastníme odtahové auto takže není problém auto přivést a odvést kam budete potřebovat. Rád pošlu fotografie provedených prací zatím mám v pc pouze veterány na, kterých pracuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...